Amerykańscy naukowcy są zaniepokojeni rosnącą liczbą niewyjaśnionych tornad

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Uniwersytetu Columbia są zaniepokojeni wzrostem liczby niewyjaśnionych tornad, które są powszechnie rejestrowane w USA w ciągu ostatniej dekady. Nie wiadomo, jakie dokładnie zmiany klimatyczne doprowadziły do ​​wzrostu ich występowania.

 

Amerykańscy eksperci zwracają uwagę, że zaobserwowano zdecydowany wzrost katastrof naturalnych na skutek oddziaływania trąb powietrznych. Zawsze było tego sporo, ale w ostatnich dziesięcioleciach obserwowano zdecydowanie więcej takich zjawisk niż w przeszłości.

Rzeczywiście zawsze występowały one w niektórych miejscach Stanów Zjednoczonych, ale ostatnio jest ich po prostu znacznie więcej niż zwykle i są bardziej niszczycielskie. Analizując statystyki można dojść do wniosku, że jest ich najwięcej od 1954 roku. Jednocześnie ustalono znaczne zwiększenie występowania takich zjawisk jak burze. Aby zrozumieć przyczyny tych zmian, eksperci zamierzają przeprowadzić dodatkowe badania.

 

Kilka dni temu, 30 listopada 2016, Stany Zjednoczone zostały dotknięte ulewami, gradobiciami i nietypowo dużą liczbę tornad, które wystąpiły w stanach Alabama, Tennessee, Luizjana i Missisipi.
W sumie trąby powietrzne doprowadziły do śmierci pięciu osób, a raniły dziesiątki innych. Zniszczone zostało, co najmniej 13 domów, a wiele drzew zostało powalonych.


 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomekkk

Tak samo jak kobiece Nie

Tak samo jak kobiece Nie znaczące Nie - nigdy w życiu, od kobiecego Nie - nie teraz Smile

Wiedzący po prostu wiedzą, pozostali mogą się tylko domyślać Smile

Jeszcze jest kwestia, czy jest wyjaśnione zgodnie z prawdą, czy wyjaśnienie zostało zakłamane. Kto wyjaśniał? Czy jest niezależny? Czy jest wiarygodny?

Pozdrawiam.

Portret użytkownika N1KT

Wszyscy już wszystkie głupie

Wszyscy już wszystkie głupie domniemane teoryjki wpisane to ja na nie teraz nasram i napiszę prawdę - gorąca energia wydobywa się od prawie 6 lat i zmienia pogodę i wszystkie warunki jakie zachodzą na ziemi będą się nasilać - Fukushima ! https://www.youtube.com/watch?v=vNLhtQa-hFY
To musi być prawdziwy koniec świata bo we łbach prawie wszyscy mają mega ignorancję włączoną na ten temat - mózgi macie zastopowane które nie przyjmują do wiadomości czegoś co widzicie i się dzieje ! Wszystko inne tylko nie to co się naprawdę dzieje !

Portret użytkownika zlomiarz

@Adampolska - bieda umyslowa

@Adampolska - bieda umyslowa az bije po oczach.
Obserwujac zmiany pogodowe na przestrzeni dziejow widac, ze pogoda na Ziemi zmieniala sie diametralnie i wciaz sie zmienia. Nic nowego od miliardow lat. To biznes oparty na przekrecie ekologicznym zbija majatek na ludzkiej glupocie. Wystarczy wyrzucic telewizor, zaczac czytac ksiazki, skasowac facebooka i uzywac logiki aby zaczac rozumiec zasady rzadzace naszym "najblizszym" swiatem. Pelno pseudonaukofcow, ktorzy co 10lat odkrywaja te same rzeczy, badz odkrywaja to, co im dajacy granty nakarza.

Strony

Skomentuj