Amerykańscy naukowcy oświadczyli, że potwierdzili istnienie fal grawitacyjnych

Kategorie: 

Źródło: LIGO/Aurore Simonnet/Sonoma State University

Naukowcy znowu poinformowali o odkryciu świętego Grala fizyki kwantowej - fal grawitacyjnych. Miało się to udać 14 września 2015 roku, a dokonały tego dwa laserowe detektory amerykańskiego obserwatorium LIGO, z czego jeden znajdował się w Waszyngtonie, a drugi w Luizjanie. Oba urządzenia zarejestrowały prawie jednocześnie sygnał fal grawitacyjnych pochodzących prawdopodobnie ze zderzającego się układu dwóch czarnych dziur.

 

Istnienie fal grawitacyjnych przewidywał już Albert Einstein w swojej ogólnej teorii względności. Można powiedzieć, że odkrycie ich stanowić będzie dopełnienie i doświadczalne potwierdzenie całej jego teorii. Jednak detekcja tych pierwotnych fal jest bardzo trudna, ponieważ przechodząc przez wszechświat, fale grawitacyjne wpływają na czasoprzestrzeń, czyli oddziałują również z narzędziami pomiarowymi czyniąc swój pomiar bardzo utrudnionym.


Gdy 13,8 miliarda lat temu powstał nasz wszechświat znajdował się w ekstremalnie gorącej i gęstej formie. To okres tak zwanej inflacji, który miał miejsce w czasie 10−36 sekundy po Wielkim Wybuchu i trwał prawdopodobnie do 10−32 sekundy. To właśnie w tym niewiarygodnie krótkim czasie nasz Wszechświat zyskał najwięcej rozmiarów, ponieważ zwiększył się o co najmniej 10 26, a jego objętość skoczyła o czynnik co najmniej 10 78. Ten proces, wedle teorii Einsteina, powinien wygenerować fale grawitacyjne, które powinny docierać we wszystkie zakątki kosmosu.

 

Po raz pierwszy o odkryciu fal grawitacyjnych, w marcu 2014 roku, poinformował John Kovac, lider programu badawczego z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics. Zapewne myślał przez jakiś czas, że zapracował właśnie na nagrodę Nobla. Okazało się jednak, że ich konkluzja byłą błędna, a rzekome pierwotne fale grawitacyjne to nic więcej niż pył obecny w naszej własnej Galaktyce.

Tym razem sukces zakomunikował na konferencji prasowej szef obserwatorium LIGO, David Reitze. Naukowcy uważają, że ich interferometry laserowe wykryły fale grawitacyjne ze zderzenia dwóch czarnych dziur, które trwało jedynie 0,12 sekundy, a wystąpiło 1,3 miliarda lat temu. Fale grawitacyjne towarzyszące temu zjawisku dotarły do nas podobno w zeszłym roku.

 

Jeśli te ustalenia się potwierdzą, to mimo, że nie mamy do czynienia z odkryciem pierwotnych fal grawitacyjnych, to i tak jest to będzie to wielki przełom w nauce i potwierdzenie prawdziwości dziwacznej dla wielu teorii kwantowej.

 


Zobacz również:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/przelom-naukowy-odkryto-fale-grawitacyjne-po-wczesnym-okresie-istnienia-wszechswiata

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-odwolali-odkrycie-pierwotnych-fal-grawitacyjnych

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-moga-oglosic-odkrycie-fal-grawitacyjnych

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

To nie grawitacja, to

To nie grawitacja, to istnienie fal i pól torsyjnych, to falowanie czasoprzestrzeni  pod wpłyhwem budowli, naszych mysli, wypowiadanmych słów, chaosu na świecie, wojen i innych róznych zjawisk , powodujących wytwarzanie pół torsyjnych w powszechnej prózni fizycznej, która wypełnia wszyskie przestrzenie - od międzycząsteczkowych do międzygalaktycznych.
Wszystko w przyrodezie jest w ruchu , a każdy ruch wytwarza fale i pola torsyjne, które sa sikedzibą swiadomości.Pola prtawoskrętne są pozytywne, a pola lewoskrfętne sa negatywne, Człowiek składa się z pół prawoskrętnych, jeden na miliony posiada te pola jako lewoskrętne.
Próżnia fizyczna, pełni role dawnego eteru, chociaż eterem nie jest i jest tworzona przez pola torsyjne , które przekazuja inforrmacje  natychmiast na cały świat, bez żźadnej zwłoki i bez nakładu energii.

Portret użytkownika Asiek

Grawitacja i wszystkie

Grawitacja i wszystkie miejsca mocy, atmosfera, magnetyzm, siły i moce w istotach - to wszystko skupia moc tej planety czyli kryształ. Obecnie kryształ obraca się niekontrolowany i dlatego na planecie jest jak jest.
 
Naprodukowaliście bardzo dużo tzw. nieczystych form istot (czyli: m.in. diabły, klony, formy pół ludzkie pół zwierzęce ...) ich życie wprowadza szereg zakłóceń w funkcjonowaniu energii na planecie (na dodatek uczycie ich magii co wprowadza wręcz potęguje zakłócenia). Pierwszą podstawową zasadą istoty w nieczystej formie jest to że nie ma ona nawet prawa do życia. Nie podlegają prawom i normom zachowania energii - są dosłownie jedną wielką chodzącą nieprawidłowością i przez to energie są zachwiane. Do tego dochodzą zakłócenia które Jaśnie Panowie wytwarzają przez pogrywanie, nieodpowiedzialne zachowanie i składanie nieprawidłowe ofiar (czyli mordowanie a nie składanie ofiar - jednym słowem jaśnie bogi mordercy).
 
Szacunkiem i czcią powinno sie otaczać istoty żyjące (tylko czyste formy). To życie jest najważniejsze i wszystko powinno toczyć się dla życia istot (tylko czyste formy). Czego jaśnie bogi nas istoty żywe uczą poprzez całą tą cywilizację. Ano ... że jakiś trup z dawnych wieków (np. mumie) ma większe prawo do opieki i ochrony (patrz muzea, pielęgnowanie ruin, dbałość o jakieś stare nie potrzebne i zużyte przedmioty na co wydawane są miliardy forsy) niż życie istoty w czystej formie. Zobaczcie jak wszystkich upodliliście (i samych siebie też bo na was to też działa).
 
Jeżeli chcecie sięgnąć po moc i siłę, zaczerpnąć jej do np. czarów musicie nawiązać łączność z kryształem. Robicie to odruchowo nie wiedząc że jest to nawiązywaniem kontaktu z kryształem. Cała moc na tej planecie pochodzi od kryształu. Źródła wody życia i czarnej wody wypływają ..... od kryształu.
 
Czym był matrix? No więc wy myśleliście i nazywaliście to czarną magią a to tylko kradzież życia i energii. Można ukraść różne rzeczy .... energię też. Czarna magia to .... coś więcej niż zwykłe złodziejstwo. Któryś z was napisał mi że Najwyższa Osoba to jego wogóle nie interesuje ... hihihi jakiś domorosły adept czarnej magii ... hihihi - przecież Najwyższa Osoba (Absolut, Budowniczy Wszechświatów ... i jak tam Go określacie) to stwórca każdej magii, czarnej magii też. Jest również Najwyższym Mistrzem duchowym czarnej magii. To przecież logiczne. Gdzieś czytałam że w tych waszych książeczkach (czytaj Święte Księgi) napisaliście że czarna magia to się bierze z du..y Szefa ..... buuuhahahahahaha no przecież z tamtąd to się biorą siły a magia to ścieżka umysłu. Już całkiem wam się głowa z du.ą pomieszała. Szef mi powiedział że jak czegoś nie rozumiecie to nazywacie to czarną magią ... buuuhahahahahaha
 
No to się pośmiałam ale żyć tu to mi się już odechciało. Tak jak was wzywałam tak dziś odwołuję wszystko. Nie chcę już nikogo widzieć ani z nikim rozmawiać. Możecie mnie zabić .... czyli wykonać ten wyrok już wydany. To będzie dla mnie wielka ulga .... Sajonara wszystkim nieśmiertelnym ...

Portret użytkownika Asiek

Krzysztof. Ja wiem że ten

Krzysztof. Ja wiem że ten portal do ciebie należy i ci wszyscy jaśnie moderatorzy to twoje chłopaki (nawet Baca to twój chłopak). Nie podoba ci się co piszę? Czyżby ci kremu w ptysiu zabrakło? Już zapomniałeś co mi zrobiłeś razem z kolegami? Tak te zarzuty są do ciebie i reszty równych tobie.
Już ciebie nie bawi wariatka? Czemu nie chcesz moich komentarzy? Będziesz miał z czego się śmiać wraz z kumplami. Możecie poczuć się wtedy wielkimi silnymi władcami mądrzejszymi (od wariatki co się ciągle przewraca) inteligentami i jakżesz wspaniałymi jaśnie bogami.

Portret użytkownika Asiek

Jaśnie Panowie moderatorzy.

Jaśnie Panowie moderatorzy. Dlaczego kasujecie moje komentarze. Czyżbyście aż tak przejęli się krytyką z mojej strony? Ja wiem co robię i nie piszę tego tylko dla was i do was (jak większość komentujących). Są na tej planecie istoty o których nie macie pojęcia i ..... inne sprawy.

 

Na tym portalu obserwowałam nie jeden chamski i wulgarny komentarz, czasami tylko kropkowaliście niektóre słowa i to nie zbyt szybko (że nie wspomnę o obrazkach które dzieciom nie powinno się pokazywać np. gołe baby, linki do pornografi które spokojnie tolerowaliście). Być może (nie przeczę) czasem wyrwie mi się jakieś niecenzuralne słowo ale ... można je wykropkować i jednak puścić komentarz. A tak na marginesie to pewnie odwiedzalność strony wam wzrosła hihihihihih przezemnie. Puszczacie różne komentarze. Każdy paranoik może napisać co zechce ... ale nie ja. Nawet ten gościu co pisze takim szyfrem że pewnie sam nie ogarnia co napisał .... ale ja według was nie mam prawa do wypowiedzi.

Nieładnie Jaśnie Panowie oj nie ładnie. Ja ma prawo do krytyki waszego postępowania bo to co robicie ma wpływ na życie moje i innych istot. Jednym słowem jeżeli nie umiecie podźwignąć ciężaru odpowiedzialności to nie pchajcie się do władzy.

 

 

Twoje wpisy często nie mają nic wspólnego z poruszanym tematem.

Moderacja

Portret użytkownika Asiek

Wasza odpowiedź jest ....

Wasza odpowiedź jest .... (moderacja) .... nieprawdziwa. Większość komentujących pod artykułami pisze nie na temat. Przyjmując takie kryterium należałoby wykasować 90% komentarzy pod artykułami na tym portalu. Jakoś moje komentarze jaśnie panom nie pasują .... (bez komentarza).

Portret użytkownika lipka

Zadaję czasem pytanie kto

Zadaję czasem pytanie kto ustawia ludzi na stanowiskach, widzę jak ludzie podporządkowują się bez szemrania wiedząc, że coś jest złe, że należałoby zaprotestować lub choćby wyrazić swoje skromne zdanie na kontrowersyjny temat. Ale to się nie dzieje bo ludźmi rządzi strach i obojętność a ci co wymagają posłuszeństwa świadomie lub nie tresują niewolników. Kto tych co podporządkowują sobie miliony ustawił na tych stanowiskach? Dopóki tak jest to nic się nie zmieni, system wartościowania poszedł na psy szczekać i efekty mamy takie a nie inne.

Portret użytkownika Asiek

Najpierw sobie zadaj pytanie

Najpierw sobie zadaj pytanie jak wznieść się ponad to co widać i dowiedzieć się istoty rzeczy. Każdy czar można przebić .... na różnych siłach .... na siłach które istota w sobie ma (jeszcze zależy od siły danej istoty).
Co jest siłą która przebije każdy niecny zamiar? ........ wk..rw .... dlatego że to naturalne. Złe uczynki i zamiary wywołują gniew jako siłę napędową ..... (jeśli rozumiesz co mam na myśli).
 
Każdy czas ma swoje prawa. Nie ma tak że coś jest tylko dobre albo złe. Czym jest czarny wiek? Dlaczego czarny wiek musi występować? To łaska dla pewnej grupy istot ...... a czas stagnacji (.... na razie tylko to słowo mogę tu użyć) dla innej grupy .... 
 
W końcu pojęliście że obecni wielcy (celowo z małej) nie chcą złotego wieku? Tak niestety ale w złotym wieku oni muszą być ....... mali. Macie dość siły przy wspólnym działaniu i porozumieniu żeby stawić im czoła i wprowadzić złoty wiek ale ..... nie umiecie się dogadać, nie macie do siebie nawzajem prawdziwego szacunku, jeden przed drugim chowacie zazdrośnie wiedzę i informacje które powinniście sobie przekazywać dla dobra ogółu ..... jeżeli otrząśniecie się i zaczniecie dochodzić do porozumień ponad siłami wprawionymi w ruch (a to jest możliwe nie mniej bardzo trudne w obecnej sytuacji bo wy macie problem z podejmowaniem trudnych zadań i decyzji) to ....... być może jednak coś udałoby się zrobić na prawdę dobrego (tu potrzebna jest duża determinacja i ..... duże wyrzeczenia z waszej strony a wy niestety ale za bardzo przywykliście do łatwego i wygodnego życia i dlatego nie widzę już rozwiązania ... poległam ......) ...... ja straciłam już nadzieję na to i dlatego nie chcę już z nikim się spotykać ani rozmawiać.

Portret użytkownika januszek

 Przy odkryciu pracowało

 Przy odkryciu pracowało około 1300 osób,w tym i nasi rodacy ale wymaga ono jeszcze potwierdzenia,bo już kilka razy ogłaszano tą nowinkę, co po przejrżeniu przez innych wyników okazywało się być nieprawdą.

Strony

Skomentuj