Amerykańscy naukowcy chcą sklonować pierwszego mamuta w ciągu dwóch lat

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy pracujący nad ambitnym projektem przywrócenia do życia mamutów ogłosili, że pierwsze zwierzę może pojawić się na naszym świecie już w ciągu dwóch lat. Zapowiedź pojawiła się ze strony genetyków z Uniwersytetu Harvarda.

 

Oficjalnie mówi się o przywróceniu do życia mamutów, które wyginęły dawno temu. Należy jednak zaznaczyć, iż nie będzie to 100% mamut a hybryda - pół mamut, pół słoń. Czyli tak jakby nie do końca mamut.

 

Przez ostatnie dwa lata, zespół badawczy z Uniwersytetu Harvarda próbował odtworzyć DNA mamuta korzystając ze szczątków, jakie udało się odnaleźć w arktycznej zmarzlinie. Naukowcy poszukiwali genów, które sprawiały, że mamuty odróżniały się od dzisiejszych słoni.

 

Plan zakłada aby zarodek słonia indyjskiego, który będzie zawierał konkretne geny mamuta, mógł rozwijać się w sztucznym łonie. Badania laboratoryjne wykazały już, że komórki zawierające DNA mamuta i słonia mogą normalnie funkcjonować.

 

Dzięki inżynierii genetycznej ma narodzić się słoń, który będzie posiadał cechy i wygląd mamuta. Będzie to przede wszystkim osobnik owłosiony z małymi uszami, posiadający zdolność przetrwania w niezwykle niskich temperaturach. Czy hybryda słonia i mamuta faktycznie będzie posiadała taką umiejętność przekonamy się, gdy projekt naukowy zakończy się powodzeniem i nie nastąpią żadne komplikacje. Pierwsze zwierzę może narodzić się już w ciągu dwóch lat.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Sprytny Jacek

Marzy mi się taki system

Marzy mi się taki system komentarzy, że jak uznam kogoś za idiotę wtedy daję mu minusa i już nigdy nie zobacze jego żadnego komentarza. Dzięki temu idioci widzieliby tylko komentarze idiotycne, a mądrzy widzieliby tylko komentarze tych mądrych. Każdy obracałby się w grupie ludzi sobie podobnych.

Portret użytkownika Natenczas Wojski

No, pieczeń z mamuta to musi

No, pieczeń z mamuta to musi być coś wspaniałego i mam szansę, że jeszcze w życiu jej spróbuję! W następnej kolejności proponuję sklonować megalodona, a przy okazji i krowę morską - żeby megalodon miał co żreć... On jak głodny, to strasznie jest zły i napada na wieloryby.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

źle się dzieje, nie mamy już

źle się dzieje, nie mamy już nawet sił/czasu na ogarnięcie się , na refleksję nad wszystkim. Po ciężkiej robocie chciał bym wejść na ZnZ , poczytać jakichś mądrych komentarzy a co zastaję? pyskówki, cukier i wazelinę oraz trole małe i duże, no i jak tu żyć Panie no jak? Wink

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika Janka

<A tam zamarzły! Poprostu

<A tam zamarzły! Poprostu jakiś mamut , dawno temu zdechł , teraz odkopano jego kości i dopisano bajeczkę o zamarznięciu.  A może  mieso w mojej lodówce naukowcy zechcieli by sklonować?  Zapewniam, że jest to prehistoryczna kura. Oświadczam, że zadnych dotacji na badania naukowe nad nią nie daję>

 

 

 

 

 

Portret użytkownika Zenek ;)

Mamuty sobie żarły trawkę a

Mamuty sobie żarły trawkę a tu nagle się im zaczęła lać woda "z chmur" bo cisnienie atmosferyczne w wyniku wojny  bogów z jezuskiem, maryjką i innymi demonami żydowskiego voodoo gwałtownie siadło (z powietrza przesyconego w parę wodną wykropli się jej nadmiar i to bez potrzeby zatrudniania do tego biblijnego bujdopisarstwa z "fruwającym morzem"). Takie oberwanie chmury w wersji super maksimum. A do tego z uwagi na zbrodniczą działalność tego w/w żydowskiego oszołoma jezusa czyli z uwagi na gwałtowną zmianę trajektorii ziemii i związaną z tym zmianę kierunku (osi) wirowania żrące trawę mamuciki nie dość iż się znalazły w strugach deszczu to jeszcze szybko marznącego bo się zmienił klimat w miejscu gdzie owe mamuciki trawę wcześniej żarły. I tak się im zamarzło. A częsci nawet potopiło w nagle uwodnionych złożach gipsu i podobnych .....  minerałow.

 

Pasuje?

 

Strony

Skomentuj