Amerykańscy lekarze stwierdzili, że częste oglądanie telewizji przyspiesza starzenie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Organizacja American Heart Association potwierdziła w badaniu, że częste oglądanie telewizji powoduje przedwczesne starzenie się organizmu. 

Kardiolodzy wyjaśnili, że u osób w średnim wieku, które oglądają dużo telewizji, zmniejsza się objętość istoty szarej w mózgu, co prowadzi do upośledzenia funkcji poznawczych w starszym wieku.

Według statystyk American Heart Association, dorośli w USA spędzają średnio 10,5 godziny dziennie podłączeni do mediów, takich jak smartfony, komputery lub oglądając telewizję. Dane wskazują również, że w 2010 r. liczba zgonów związanych z udarem zmniejszyła się wśród osób dorosłych w wieku 65 lat i starszych. Wydaje się jednak, że liczba zgonów z powodu udaru wzrasta wśród młodszych osób dorosłych w wieku od 35 do 64 lat, a prawie 9 na 10 udarów można przypisać modyfikowalnym czynnikom ryzyka, takim jak siedzący tryb życia.

 

Nie ma wątpliwości, że ​​wielbiciele telewizji prowadzą siedzący tryb życia, co na pewno negatywnie wpływa na ich zdrowie. Ponadto wspomia się też o trzecim czynniku, który przyspiesza starzenie się, a jest nim nieregularny sen. Jeśli śpisz mniej niż osiem godzin dziennie, funkcje poznawcze mózgu mogą również zauważalnie się zmniejszyć. Szkody wyrządzone ciału przy utrzymywaniu takiefo stylu życia mogą odpowiadać 4-7 latom dodatkowego i przyspieszonego starzenia się organizmu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj