Amerykańscy inżynierowie opracowali antygrawitacyjną kulę ZeroN

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts stworzyli metalową kulę, która potrafi unosić się w powietrzu i przemieszczać tak jakby nie dotyczyły jej żadne prawa grawitacji. Kula jest w stanie utrzymać się w powietrzu dzięki silnie nakierowanemu polu magnetycznemu.

 

Kula ZeroN może być dowolnie manipulowana ręką lub komputerem i według naukowców posiada ogrom zastosowań. Wynalazek można na przykład wykorzystać do odtworzenia realistycznych modeli orbitujących planet. Prezentacja przedstawiona na poniższym filmie jest możliwa dzięki systemowi magnetycznej kontroli, opracowanej przez naukowców z MIT.

Zachowanie kuli w przestrzeni można zaprogramować w komputerze i będzie podążać wyznaczoną drogą nawet gdy użytkownik przeniesie ją w inne miejsce. Jak twierdzi twórca tej technologii Jinha Lee, ZeroN wyzwala materiały z ograniczeń czasu i przestrzeni poprzez połączenie świata fizycznego i cyfrowego. 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mir123

Tak, ale nie jeszcze nie za

Tak, ale nie jeszcze nie za parę lat, a za parędziesiąt.
 
Po za tym jak by tam wsadzili inny przedmiot metalowy również powinien latać, bo to zwykły elektromagnes sterowany komputerem. Jak by zawiesili metalową kulę w powietrzu bez elektromagnesów albo czegoś "nad" to można powiedzieć o anty grawitacji.

Portret użytkownika anWOL

Do wszystkich przebudzonych-

Do wszystkich przebudzonych- zbudowanie generatora wolnej energii jest prostrze niż budowa silnika elektromagnetycznego. Podstawą jest uziemienie. Zainteresowani znają- tesla grebelnikow rychnowski wolfgang wiedergut itd pozdrawiam
 

Strony

Skomentuj