Amerykanin wyhodował dynię o wadze 1066 kg

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rolnik z Minnesoty, Travis Ginger został nowym rekordzistą USA pod względem wagi dyni. Wyhodował on w swoim ogrodzie dynię o wadze aż 1066 kg!

Za swoje osiągnięcie otrzymał aż 16,5 tys. dolarów. Była to nagroda dla zwycięzcy konkursu -  Super Bowl of the Pumpkin -, który co roku odbywa się w północnej Kalifornii.

 

Aby bezpiecznie przetransportować dynię na zawody, Ginger owinął ją w mokre koce i plandeki i na każdym postoju polewałał ją wodą. Podróż zajęła mu w sumie aż 35 godzin.

 

Rekord świata należy do dyni o wadze 1190 kg, którą w 2016 roku wyhodował rolnik z Belgii.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Acabb

"Biada bezbożnemu, źle mu się

"Biada bezbożnemu, źle mu się powiedzie, bo mu według uczynków jego rąk odpłacą! Ludu mój, twoi  wierzyciele rozbierają cię, a zdziercy rządzą nad wami. Ludu mój, ci, którzy ogłosili cię błogosławionym prowadzą was na manowce, i wypaczają ścieżkę twych stóp. Pan stanie na rozprawę, i rozpocznie sąd nad swym ludem. "

 

Skomentuj