Amerykanin sfotografował tajnego drona Amerykańskich Sił Powietrznych

Kategorie: 

Źródło: Instagram

Mieszkaniec Kalifornii wywołał niedawno sporą konsternację w sieci. Na swoim instagramowym profilu, opublikował on zdjęcie wojskowego pojazdu, który znajdował się nad jego domem. Wiele wskazuje na to, że zdołał on wykonać zdjęcie tajnego drona szpiegowskiego. 

 

Zagadka tej obserwacji, wzrosła jeszcze bardziej, gdy zdjęcie zostało usunięte z jego profilu na instagramie. Zdjęcie tajemniczego samolotu zostało jednak zapisane i trafiło na kilka kont na Twitterze. Zdaniem użytkowników tego portalu, samolot widoczny na zdjęciu przypomina bombowiec B-21 Raider. Nowy bombowiec strategiczny opracowywany przez Northrop Grumman.

Wedle opinii ekspertów z Aviation Week & Space Technology, samolot przypomina natomiast bezzałogowy dron RQ-180, przeznaczony do prowadzenia misji wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych przeciwko celom strzeżonym przez współczesne siły obrony powietrznej. 


Pojawiła się również opinia, że może to być egzemplarz drona P-175 Polecat. Obydwa wyglądają podobnie, ale stwierdzenie z pewnością który z nich znajduje się na ujęciu, wydaje sie niemożliwe. Mimo wszystko uchwycenie takiego pojazdu nad cywilnym terenem ma prawo budzić pewne obawy.


RQ-180


P-175 Polecat

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika baca

amerykanin sfotografował

amerykanin sfotografował drona i mu zniknięło z neta a admin wrzuca lepsze fotki tego drona i gdzie tu sensacja?
hmm... już mam... okazuje się że pierwszy amerykanin w końcu nauczył się fotografować i to jest wysoce niepokojące, ponieważ oni jeszcze nie potrafią liczyć....

 

Skomentuj