Amerykanie zmagają się z rekordowymi opadami śniegu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Zimy w Ameryce Północnej są ostatnio bardzo mroźne i śnieżne. Nie inaczej jest w tym sezonie. Co jakiś czas dochodzi do ogromnych opadów śniegu, który nie bardzo chce topnieć, na skutek czego loklane władze mają problemy z jego utylizacją. 

 

Gubernator stanu Massachusetts ogłosił stan zagrożenia publicznego z powodu obfitych opadów śniegu. W Bostonie białego puchu jest tak dużo, że lokalne władze rozważają wykonywanie jego zrzutów do oceanu. Ponieważ topienie śniegu w oceanie jest prawnie niedozwolone od 1997 roku, trwają negocjacje z Ministerstwem Środowiska, które miałoby się zgodzić na ten precedensowy zrzut.

Źródło: kadr z YouTube

Władze lokalne argumentują, że skumulowana suma opadów może wkrótce zagrażać bezpieczeństwu publicznemu. Stanie się tak na pewno o ile nadal będą występować tak obfite opady.Po zatwierdzeniu wniosku o usunięcie śniegu do oceanu, miasto Boston będzie mogło usunąć niechciane zaspy śnieżne do oceanu.

 

Kilka innych amerykańskich metropolii dotkniętych przez burze śnieżne, przygląda się tym staraniom rozważając podobne rozwiązanie śnieżnego problemu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Krzychu

Tylko dowalić im podatki 70%

Tylko dowalić im podatki 70% za CO2 bo przeciez będą sie ogrzewać i jeszcze neidaj Boże się im ociepli. Ja sie ciesze, że tej zimy nie było śniegu . Juz w Styczniu powinna zaczynać się wiosna. Pomyślcie pół roku Wiosny to był by raj , na co komu ta syfiasta zima????

Skomentuj