Amerykanie zgodzili się na turecką inwazję na Syrię. Kurdowie znowu zostali zdradzeni

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

To już oficjalne. USA wycofuje się z północnej Syrii, dając jednocześnie do zrozumienia Turcji, że zezwala na jej planowaną inwazję wojskową na ten kraj. Dodajmy, że głównym celem Turków prawdopodobnie wcale nie będzie walka z ISIS, bo Państwo Islamskie zostało już pokonane, tylko rozprawienie się z Kurdami, bezpaństwowym narodem, dotychczasowym sojuszniekiem USA, który został tym samym wykorzystany i sprzedany.

 

Prezydent USA, Donald Trump uzgodnił podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem, że amerykańska armia wycofa się z północnej Syrii oddając teren wojskom tureckim, które tym samym uzyskały oficjalną zgodę na utworzenie strefy okupacyjnej w Syrii. Oczywiście samej Syrii nikt o zdanie nie pytał jak to zwykle bywa z rozbiorem jakiegoś państwa.

 

Amerykanie motywują swoje wycofanie z Syrii zakończeniem rozprawy Kalifatem i Państwem Islamskim. Turcy z kolei twierdzą że utworzenie strefy okupacyjnej, zwanej przez nich bezpieczną strefą to sposób na walkę z terrorystami. Jednak Kurdowie mają podstawy do przypuszczenia, że Turcja rozprawi się przede wszystkim z nimi. Muszą się czuć w tej chwili bardzo nieszczególnie mając świadomość, że niedawno pod wpływem zapewnień USA, że nie wpuszczą tam Turcji, zniszczyli wszystkie swoje umocnienia i bunkry znajdujące się na granicy z tym krajem.

Podobno decyzja o wycofaniu się w północnej Syrii została podjęta przez samego Donalda Trumpa przy sprzeciwie Pentagonu. Amerykańskie media komentują to jako kolejną impulsywną decyzję obecnego prezydenta. Jednak nie ma wątpliwości, że przemianowanie Kurdów z sojuszników na terrorystów przyjdzie Amerykanom wyjątkowo łatwo i już zaczyna się obserwować zmianę narracji na nieprzychylną Kurdom.

 

Donald Trump opublikował oświadczenie w którym wyjaśnia przyczyny swojej decyzji. Stwierdził że Stany Zjednoczone miały przebywać w Syrii przez 30 dni, a skończyło się na wielu latach. Skoro jednak ISIS zostało pokonane to jego zdaniem nie ma powodu aby tkwić tam nadal. Poza tym tam zwrócił uwagę że udało się schwytać tysiące żołnierzy ISIS głównie pochodzących z Unii Europejskiej ale UE nie chciała ich z powrotem sugerując, żeby to Amerykanie ich osądzili i osadzili w swoich więzieniach. Stwierdził, że USA nie są frajerem w NATO i nie zamierzają się tym zajmować. Oznacza to, że wielu radykalnych islamistów może się wydostać z Syrii i być może wrócą do Europy.

Planowana turecka strefa okupacyjna

Trump przyznał, że Kurdowie walczyli z Amerykanami, ale otrzymywali za to pieniądze i sprzęt. Teraz jego zdaniem nadszedł czas na wycofanie się z tego miejsca świata. Przy okazji amerykański prezydent oświadczył, że ich żołnierze walczą tylko tam, gdzie jest jakaś korzyść dla USA i tylko tam gdzie wojnę można wygrać. To cenna lekcja dla wszystkich obecnych sojuszników Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika HenrykXX

Inwazie lepiej byście zrobili

Inwazie lepiej byście zrobili na Izrael żeby nie istnial tak jak było przed 1947 rokiem i narog\dom dobrze się Żyło. A tak was Żyd omotal jak by byscie się tego wrednego narodu bali. A powinien zabrać ziemie Amerykanom jak już nie bedą im potrzebne to moze by wreście Amerykanie rozumu się nalało że to wróg ktory myśli tylko o sobie.

 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Illuminat13

kolego w niemczech a takze

kolego w niemczech a takze innych krajach europy sa bazy usa juz od dziesiecioleci i nic sie nie dzieje Nie porownuj islamskiego bliskiego wschodu do jeszcze chrzescijanskiej europy Bo Jezus byl normalnym czlowiekiem i chociaz w 325 roku na soborze w nicei zrobiono z niego boga Nigdy sie takowym nie nazywal Jego przekaz byl jasny szanuj blizniego  Ludzie wyznajacy islam sa z gory skazani na pieklo jak prawie wszyscy katolicy i prawoslawni [czczenie bozkow] allach matka boska kult swietych Islam nawoluje do zabijania wiec jest to co jest w afryce i bliskim wschodzie kotluje sie wszystko Jest tam takze wyjatkowe miejsce mocy ale tego barany wam nie bede tlumaczyl bo nie wolno rzucac perel miedzy wieprze https://www.youtube.com/watch?v=Uv-E7SIlL7Q  sami szukajcie demony

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Kwazar

Kurdowie sa tylko piłeczką w

Kurdowie sa tylko piłeczką w grze rozgrywek.Erdogan chce sie pozbyć Kurdów na rzecz Syrii.To Syria (Asad?) Będzie ich musiał trzymać na smyczy a nie Erdogan pozbywając sie tureckiego elementu wywrotowego.Inaczej znowu będzie, TURECKA Inwazja.Naiwni Kurdowie zawierzyli USA ? A USA stworzyły sobie jakieś kolejne, tym razem "kurdyjskie narzędzie" Które notabene,znowu temu światowemu AGRESOROWI i podżegaczowi wytrącono właśnie z rąk.Poniekąd cała ta sytuacja w całej okazalości uświadamia jak USA odchodzi w NIEBYT ! Ale spoko, zawsze mogą rozpętać III WŚ! Tylko po co?  Żeby UDOWODNIĆ ŚWIATU DO CZEGO JEST SIE ZDOLNYM 

Portret użytkownika gnago

"zniszczyli wszystkie swoje

"zniszczyli wszystkie swoje umocnienia i bunkry znajdujące się na granicy z tym krajem"

No i teraz USA moga sie wycofać wycofali finansowanie i wspieranie ISIS, kurdowie zniszczyli frajersko umocnienia, to teraz Turcja może przejąc pilnowanie interesów usraelskich. A przyjdzie jej to z łatwością bo bojownicy isis dobrzy byli do rżnięcia bezbronnych a ochotnicy Kurdyjscy to ich lepsza moralnie odmiana są dla regularnej armii niczym masło. Teraz Kurdom zostało tylko cmokanie Asada w zadek i sprowadzenie cięzkich jednostek syryjskich z ruskimi najemnikami dla ochrony. 

I tak powinnno być dura lex....

Portret użytkownika Bartek_94

niedawno pod wpływem

niedawno pod wpływem zapewnień USA, że nie wpuszczą tam Turcji, zniszczyli wszystkie swoje umocnienia i bunkry znajdujące się na granicy z tym krajem.

Polska w 1939 pod wpływem sojuszników sprzedała 200 armat przeciwlotniczych Bofors. Kilka miesięcy później okazało się jak bardzo ich brakowało.

Portret użytkownika Historyk

Polscy podwodniacy byli

Polscy podwodniacy byli zdumieni,gdy podczas służby na Malcie,odkryli,że część obrony przeciwlotniczej wyspy ma na wyposarzeniu 40-milimetrowe boforsy wyprodukowane w Polsce.Potwierdza to co piszesz.

Strony

Skomentuj