Amerykanie zapowiadają zastosowanie broni laserowej i hipersonicznej na polu bitwy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Przedstawiciele US Army oświadczyli, że w ciągu najbliższych czterech lat będą gotowi do wystrzeliwania pocisków hipersonicznych i wykorzystania montowanej na pojazdach broni laserowej. Amerykanie są zdeterminowani, bo przegrywają technologiczny wyścig zbrojeń z Rosją i Chinami.

Generał Neil Thurgood ogłosił, że amerykańska armia planuje zamontować broń laserową o mocy 50 kW na opancerzonych pojazdach Stryker już w 2021 roku. Lasery będą przeznaczone do zestrzeliwania wrogich dronów, rakiet i moździerzy. 

 

Po fazie kilkumiesięcznych testów, pierwszy gotowy do walki pojazd ma być oddany do użytku w 2022 roku. Thurgood przyznał, że armia pracuje również nad rozwojem potężniejszego lasera o mocy 100 kW, ale zaznaczył, że na chwilę obecną stanowi to duże wyzwanie.

 

Oprócz laserów, armia nadzoruje też rozwój pocisków hipersonicznych, które będą w stanie aż pięciokrotnie przekraczać prędkość dźwięku. Niesamowita zwinność superszybkich pocisków znacznie utrudni namierzenie ich przez konwencjonalne systemy obrony powietrznej. Thurgood ogłosił, że po fazie testowej "wojsko już wie, jak skonstruować broń hipersoniczną" i obecnie trwają prace nad jej masową produkcją.

 

Wyrzutnia pocisków hipersonicznych, która zostanie zakupiona przez marynarkę wojenną, będzie mogła być wykorzystywana zarówno na pojazdach naziemnych, jak i na statkach. Siły powietrzne będą musiały jednak opracować własną metodę, aby broń była w pełni operacyjna na samolotach. Armia do 2023 roku zamierza uformować jednostkę, składającą się z czterech ciężarówek, wyposażonych łącznie w osiem wyrzutni pocisków (każdy pojazd po dwie sztuki).

Źródło: DARPA

Thurgood przyznał, że nowe rodzaje broni w pierwszej kolejności będą wykorzystywane do ćwiczeń i treningu, ale będą również gotowe do użycia na polu bitwy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Komunikat o przyspieszonych wysiłkach armii amerykańskiej na rzecz rozwoju bardziej zaawansowanej broni, następuje zaledwie kilka dni po udostępnieniu przez Rosję nagrania z testów własnego pocisku hipersonicznego.

 

Powszechnie uważa się, że to właśnie Rosja jest światowym liderem w dziedzinie broni hipersonicznej, a eksperci spekulują, że Moskwa będzie dysponować w pełni operacyjnymi pociskami już w 2020 roku. Wysocy rangą amerykańscy urzędnicy ostrzegają ponadto, że Chiny również wyprzedzają Stany Zjednoczone i ostatecznie mogą uzyskać przewagę na polu systemów obrony powietrznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

W kwesti jankowej to powiem

W kwesti jankowej to powiem tak.Mam szczerze dość ich relacji, rewelacji wiedząc, że oni już NIC NOWATORSKIEGO nie maja do zaproponowania i ani ani już...Niczego nie są już w stanie wymyślić a tu jak na złość, co ja paczę ? A tuż obok na stronie do kliknięcia był temat "Chiny przetestowały hipersoniczny pocisk nuklearny" W razie "W" wojny to ja chcę być od janków JAK NAJDALEJ ! Janków zmielą a malutkie wiórki, że im się OD RAZU wszystkich Zombie Apokalipsy co ich wciąż w fantazjach gryząc atakują, odechce. To wiem na pewno.

Portret użytkownika minoduesp

To proces nieuniknionego

To proces nieuniknionego postępu ,który w końcu wyprze z użycia broń palną na rzecz energetycznej . Skończą się hałasy na polu walki , amunicji nie zbraknie i bardzo dobrze . A przy okazji może w końcu doczekamy się końca wojowania o garść kamieni.. bo im wiekszy dobrobyt i lepsza technika tym zwykle mniej barbarzyństwa.

Portret użytkownika finktank

Polska ma inny pomysł na

Polska ma inny pomysł na osiągniecie przewagi na polu walki, trzeba wziąść amatorów dać im ręczną broń i utworzyć z nich bataliony WOT i teraz najważniejsze: jeden batalion- jeden kapelan na etacie, a idźcie w pis du z takim wojskiem

Portret użytkownika Endymion

Nie w temacie, ale muszę, bo

Nie w temacie, ale muszę, bo uduszę się Wink

14.00  8.06.2019 TVP1 program "jak to działa" przypuścił atak na teorię płaskiej Ziemi. Tak głupiej "naukowej" argumentacji w życiu nie widziałem.. wpisy tu na portalu pretorian szkolnego ładu wszechświata są dużo bardziej konkretne..

Ja posiadając wiedzę w temacie, śmiałem się z tego programu (nie jestem płaskoziemcem, lecz nie ufam w oficjalny przekaz).

Manipulacja podpierana wciąż twierdzeniem "bo nauka", zakończona zrównaniem płaskoziemców z antyszczepionkowcami, jako debile przeczący "nauce".

Oficjalny atak reżimowych mediów na alternatywną teorię daje mi potwierdzenie, że coś jest nie tak z oficjalną "nauką"..

Ja nie jestem zwolennikiem teorii płaskiej Ziemi, raczej przeciwnikiem ogólno obowiązującego przekazu "naukofców".

Jeśli miałbym określić się, to życie w Matrixie elektronicznym jest najbliższe mojemu pojęciu Świata..

 

Pozdrawiam i przepraszam za wpis poza tematem artykułu.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ARTUR

Nie ośmieszaj się z tymi

Nie ośmieszaj się z tymi onucami gdyż od razu wiadomo że nie byłeś w wojsku . Zrób w skarpetach marszobieg z wyposażeniem na 50 km to pogadamy . Zapewne odpowiesz że teraz się jeżdzi a nie chodzi , lecz pamiętaj że po EMP już nigdzie nie dojedziesz i wtedy od śmierci ratują cię dobrze zawiązane onuce które mogą też zastąpić buty .

Portret użytkownika Illuminat13

Potezny kapital ludzki z

Potezny kapital ludzki z podatkow itp przeznaczony jest na zbrojenie  tego swiata Wszystkie korporacje zbrojeniowe i nie tylko ktore tez sponsorowaly hitlera stalina powinny byc pociagniete do odpowiedzialnosci za ludobujstwo w obecnym czasie takze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj