Amerykanie zakończyli dekadę straszenia Osamą, co dalej?

Kategorie: 

images.google.com

Medialna szopka jaką możemy obserwować we wszystkich stacjach informacyjnych jest bardzo zastanawiająca. Skłania do zadania pytania, o co chodzi? Nagle ni stąd ni z owąd Obama ogłasza w orędziu, że zabito Osamę. Robi to w taki sposób, że przypomina to ordynarną manipulację medialną. Nie jest to koronkowa robota służb specjalnych, jest to prymitywne ciosane siekierą przedstawienie.

 

Sam fakt zabicia Osamy jest tutaj traktowany w kategoriach aksjomatu, w który należy uwierzyć a głównym argumentem przemawiającym za tą wiarą jest BO TAK. Każdy uważający, że coś tutaj nie pasuje jest od razu klasyfikowany jako oszołom, z którym nie warto dyskutować.

 

Osama bin Laden prawdopodobnie nie żyje od wielu lat i jest dość powszechną wiedzą fakt, że zginął w grudniu 2001 roku w kompleksie jaskiń Tora Bora podczas nalotu sił amerykańskich na Afganistan. Przypominam, że to był główny powód operacji afgańskiej bo to nie Talibowie doprowadzili do zamachów terrorystycznych.

 

Za tym, że Osama nie żyje od dawna przemawia też fakt jego choroby, niewydolności nerek czyli był pacjentem wymagającym dializowania. Był on też wygodną wymówką co do prowadzenia tzw Wojny z Terroryzmem. Konflikt ten charakteryzuje się przede wszystkim brakiem celu, chyba, że uznamy, iż śmierć setek tysięcy ludzi poległych w tej wojnie była spowodowana chęcią rozprawienia się z jednym człowiekiem, uosobieniem zła, współczesnym Hitlerem, Osamą bin Ladenem.

 

 

Jeśli patrzymy z tej perspektywy wojna powinna się skończyć, ale oczywiście się nie skończy gdyż komuś zależy na podgrzewaniu animozji między Arabami a Amerykanami. Tym kimś są przede wszystkim koncerny zbrojeniowe zarabiające krocie na kontynuacji tej dziwnej wojny. Kontynuacją konfliktu jest też zainteresowany Izrael, państwo wielkości Województwa Dolnośląskiego, posiadające broń nuklearną i od początku swych dziejów prowadzące krwawą wojnę z arabskimi nacjami zamieszkującymi dookoła.

 

O co zatem chodzi z tą publiczną szopką? Nie pokazano ciała Osamy, powiedziano, że został wrzucony do morza a w mediach amerykańskich pojawił się filmik z plamami krwi na podłodze i rozrzuconymi dokumentami, mający dowodzić śmierci lidera al Kaidy. Tak naprawdę nie dowodzi niczemu. Gdy schwytano Saddama Huseina, Slobodana Milosevica pokazano filmy z tych wydarzeń. W przypadku Saddama pokazano nawet jego egzekucję. Co tajnego było w zabiciu Osamy, że mimo iż każdy amerykański żołnierz ma na hełmie kamerę nie upubliczniono, żadnego filmu z tego wydarzenia?

 

Jakie zatem cele ma wczorajsza demonstracja? Po pierwsze przykrycie skandalu z miejscem urodzenia Obamy. Teraz już się o tym nie będzie mówić gdyż ciężar przesunięto na ten spektakl. Po drugie miało to na celu podreperowanie wizerunku prezydenta i poprawienie jego pozycji w sondażach, i to już się udało. Po trzecie jest to majstersztyk propagandowy bo z jednej strony pobudza amerykańską dumę narodową a z drugiej wzbudza strach przed odwetem.

 

Strach jest najczęściej stosowanym chwytem mającym na celu kontrolę społeczeństw. Widzimy to też w Polsce gdzie jedno ugrupowanie podsyca strach przed drugim co skutecznie je polaryzuje. Ludzie, którzy się boją są łatwiejsi w sterowaniu, łatwiej przyjmują rozmaite argumenty choćby najbardziej idiotyczne i chętnie zgadzają się na ograniczanie własnej wolności. Oczywiście w imię własnego „dobra”.

 

Co nas czeka teraz? Czeka nas wyznaczenie nowego „złego” i przekierowanie całej machiny propagandowo-wojennej na nowe tory. Można podejrzewać, że przyszedł czas na Iran i po to prawdopodobnie po dekadzie straszenia Osamą domknięto ten etap. Teraz czas na „diabła” Ahmadinezada. Co to oznacza dla świata, przekonamy się już wkrótce. Jest to bowiem domknięcie pewnego etapu i rozpoczęcie nowego.   

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BrAcKi

Inwazja z kosmosu? Była walka

Inwazja z kosmosu?
Była walka z komunizmem, walka z terroryzmem, to teraz penie przyszedł czas na fikcyjną walkę z obcymi - zwłaszcza, że technika projekcji holograficznych obrazów 3D na nieboskłonie już jest (np. taki Projekt Blue Beam w wersji unowocześnionej ze statkami obcych) - ostatnio coś mamy za duży wysyp filmów inwazyjnych Wink Biorąc na logikę, to czego Ci obcy mogliby chcieć od nas czego nie mają w kosmosie - no ale pozostawmy to amerykańcom pewnie coś wymyślą Wink

Portret użytkownika SMOLEŃSK=ZAMACH, niezalezna.pl

To odwrócenie uwagi od

To odwrócenie uwagi od Japoni, oraz od wszystkich elektrowni jądrowych, które borykają się ze stuxnet'em.
A TO TAKA CIEKAWOSTKA Z MOJEJ KORESPONDENCJI Z ........
"
Przepraszam ze dopisuje z opóźnieniem.
Są 2 sprzeczne teorie:

 1. że każda
  dawka promienienia jest szkodliwa
 2. że promieniowanie
  poniżej pewnego limitu ( ta granica dla każdego człowieka jest trochę inna
  ale przyjmuje się ok. 5-50 mSv/rok)  jest nie tylko nieszkodliwe ale konieczne
  dla ewolucji żywych komórek.
 3. W μBq/m3 podaje się stężenia (ilość/objętość) izotopów
  promieniotwórczych w tym przypadku w powietrzu, którym oddychamy  ( w przybliżeniu
  poziomy alarmowe to ok 200kBq/m3) lub ok 600Bq/litr lub kg napoju lub żywności
 4. Wielkości dawek promieniowania
  mierzy się w mGy lyb mSv (pierwsza jest jednostką fizyczną określającą ilość
  przekazanej energii na jednostkę  masy  a druga jest próbą oceny wpływ  promieniowania
  na cały organizm człowieka ( dla jodu 131 przelicznik wynosi  23nSv( 10-9)
  Sv/Bq i żeby było dziwniej 1mGy=1mSv dla najpopularniejszego rodzaju  promieniowania
  gamma

Proszę zwrócić
uwagę na to ze izotopy promieniotwórcze same zanikają np dla jodu 131 co ok. 8
dni jego ilość zmniejsza się o połowę.
Jeśli ktoś
chce być zdrowszy to niech zrezygnuje z wielu gadżetów  i wątpliwych przyjemności
Np. z wożenia brzucha  samochodem, dętych wakacji w Egipcie i morderczej  szkodliwej
chemii wciskanej nam przez międzynarodowe koncerny
Elektrownie
jądrowe to jedyne źródło energii dla rozumnej cywilizacji
Za to co
się stało w Fukushimie odpowiada „nastajaszczji krypto-komunizmu czyli korporacjonizm,
gdy fizykalizm  decyduje w aspektach technicznych w eksploatacji obiektów inżynieryjnych.
Należałoby
dużymi dawkami napromieniować bankierów, „inwestorów” i innych korporacyjnych agentów
bo to oni spowodowali ze korporacyjny zarząd (bezimienny)  Fukushimiy chciał wyciągnąć
ile się da szmalu z wyeksploatowanej elektrowni jądrowej
Czy to
Panu cos wyjaśniło ?
 
Maciej Skarżewski  

Inspektor
 Ochrony Radiologicznej  "

Portret użytkownika Mader fuckerson

Najpierw sugeruje się że

Najpierw sugeruje się że prezydenci Republikańscy i Demokratyczni są na pasku Illuminatów a później chcecie wymian Obamy bo ma złe urodzenie. Kto przyjdzie za niego? Kolejny namaszczony Smile
Tak więc czemu Illuminaci zostawili takiego babola z urodzeniem dla opinii publicznej? Po co mają to zakrywać jak sami to wymyślili? CIA nie sprawdziła gościa pod kątem urodzenia? Śmieszne.
Akt urodzenia to temat zastępczy a wy się dajecie na niego łapać. W ogóle nie powinno to być punktem zainteresowania i nie sądzę że zabójstwo Osamy to kamuflowanie aktu urodzenia. Nie jest to też robienie sukcesu dla Obamy bo przyjdzie nowy namaszczony i będzie robił co chcą (oczywiście jeżeli to prawda z tymi Illuminatami). Tak więc nie emocjonujcie się tymi zagrywkami.
Jak zawsze chodzi o wpływy z ropy i kombinacje z dolarem.
Obama a za zadanie zniszczyć dolara. Ma podwyższyć podatki, przycisnąć pracodawców, rozdać biedocie kasę, zakończyć wojnę i jej wpływ na ropę, odebrać społeczeństwu broń przez co firmy handlujace giwerami muszą stracić szmal a na koniec udupić firmy informatyczne i komputerowe, główny składnik PKB USA.
Dolary Chińskie mają stracić na wartości bo umacnianie dolara przez poprawę gospodarki USA to umacnianie Chin.
Dolary to smiecie i trzeba gdzieś je zutylizować. Już nawet Bill Gates i inni namawiają najbogatszych na oddawanie majątków na cele charytatywne bo wiedzą że niedługo będą mogli sobie nimi du pę podetrzeć Smile
USA obala "reżimy" z północnej Afryki z którymi miała dobry układ aby było zamieszanie z ropą. Iran będzie handlował sobie z kim chce, Wenezuela też, północna Afryka antyamerykańska też, Rosja z Putinem też nie da sobie rozkazywać i dolar poleci bo USA wpływu już prawie żadnego na nią nie będzie miała. Sunnici czy Szyici wezmą sobie Irak...
I tak długi Ameryki się skończą wraz z dolarem.
Raczej martwcie się aby nasze przygłupy nie zaczęły handlować majątkiem z Chinami za te dolary.
Jeżeli zobaczycie inwestycje Chińskie u nas w kraju i płacenie zielonymi to szykujcie się na upadek Polski Smile

Portret użytkownika lukhel

Ja też sądze że ta szopka z

Ja też sądze że ta szopka z aktem urodzenia Osamy to pic ,przeciesz każdy ma w domu peinta i każdy może sobie taki akt w domu zrobić ,wątpie by Usra popełmiła taki błąd ,Nie wykluczam że Obama nie urodził sie w usa!.
Jeśli chodzi o śmierć Osamy i to przemówienie Obamy to fakt dziwne to było ,sam pamiętam jak mówili w tV o tym że już dawno nie żyje ,że był schorowany ,aa i że ukrywał sie w jaskiniach ,media kłamią non stop.
Moje stwierdzenie jest takie Osama nie zginął w Tora bora na 100% gdzie milioner urywa sie w jaskini no jakiś rzarcik ,już bardziej podchodzi mi ta wersia że zabili go w will , mimo wszystko nie wierze mediom!!.
Nie da sie ukryć że to oficjiale zakończenie straszenia Osamą bąć Alkajdą i rzeczywiście zmianma kierunku tylko pytanie na co ! mam nadzieje że nie na wojjne nukrearną!!
Jeśłi chodzi o dolara to to już na pewno są ostatnie drgawki trupa jakim jest dolaar ,celowe zniszczenie dolara pół świata straci kase ,usa znikną długi troche głodu zamieszek i nowy pieniądz powstanie może czas na to dziwne Amero ,kto wie ! kto wie !

Strony

Skomentuj