Amerykanie walczą z wrogiem, którego sami uzbroili i wyszkolili

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Konflikt w Syrii przeobraził się w totalną wojnę, w którą włączyły się również kraje zachodnie. Lotnictwo międzynarodowego sojuszu bombarduje pozycje islamistów już drugi dzień. Według szacunków, działania zbrojne spowodowały już śmierć co najmniej 128 osób.

 

Wojna wewnętrzna w Syrii trwa od 2011 roku i spowodowała śmierć ponad 200 tysięcy osób. Natomiast w wyniku ostatnich nalotów, zginęło około 70 bojowników z Islamskiego Państwa, 50 uzbrojonych osób przynależących do innych organizacji powiązanych z al-Kaidą oraz przynajmniej 8 cywilów.

 

Rzecznik Pentagonu John Kirby stwierdził, że walka z Islamskim Państwem może zająć nawet kilka lat. Stany Zjednoczone mogą więc zagościć w Syrii na bardzo długi czas - oficjalnie będzie to walka z terroryzmem. Syryjskie MSZ ma wątpliwości, czy Amerykanie i reszta krajów rzeczywiście chcą tylko pokonać dżihadystów i pomóc zaprowadzić pokój.

 

"Amerykanie twierdzą, że chcą pokonać ISIS (Islamskie Państwo), tak samo jak w przypadku al-Kaidy w Afganistanie. Ale tu pojawia się pytanie: czy al-Kaida w Afganistanie została unicestwiona? Po 10 latach ingerencji USA i NATO, al-Kaida rozszerzyła swoje wpływy, zintensyfikowała działania i stosuje bardziej brutalne metody" - powiedział minister spraw zagranicznych Walid al-Muallem dla telewizji RT Arabic.

 

Co więcej, Walid al-Muallem powiedział, że międzynarodowa koalicja po prostu zaczęła działać i nie uzgodniła niczego z rządem w Syrii. Zamiast tego, Stany Zjednoczone uzgodniły działania z tzw. umiarkowaną opozycją. Muallem stwierdził: "To jest śmieszne. O jakiej umiarkowanej opozycji mówimy? Ta umiarkowana opozycja zabija Syryjczyków tak samo jak al-Kaida czy ISIS".

 

Zadziwiające jest to, że trudno jednoznacznie określić kto dokładnie przynależy do tej syryjskiej opozycji. Stany Zjednoczone szkolą i dozbrajają rzekomo umiarkowane ugrupowania, które walczyły i wciąż walczą przeciwko syryjskiej armii. Okazuje się jednak, że te same ugrupowania są powiązane z al-Kaidą i nieraz współpracowały z Islamskim Państwem.

Podsumowując, raz słyszymy o opozycji która walczy ze złym Assadem, a raz słyszymy o terrorystach. Niestety te dwie z pozoru różne frakcje mają wiele ze sobą wspólnego. Islamskie Państwo to organizacja, która urosła właśnie dzięki dozbrajaniu, szkoleniu i finansowaniu tzw. opozycji. Początkowo wskazywano również, że Arabia Saudyjska wspiera terrorystów, choć kraj odrzucał te oskarżenia.

 

Stany Zjednoczone wyhodowały w Syrii potwora, który następnie zaczął zajmować Irak. Gdy bojownicy byli już blisko Bagdadu, Zachód wszedł w ten konflikt zmieniając przy okazji irackie władze, pomaga wyprzeć islamistów z tego kraju i wskazano Syrię jako "bezpieczną przystań terrorystów". Jeśli dojdzie jeszcze do obalenia Assada, to Zachód upiecze wiele pieczeni na jednym ogniu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hal-90000

Kilka lat.... bo to nie

Kilka lat.... bo to nie chodzi o to by ta wojne wygrac tylko aby trwala bo wtedy bank centralny pozycza pieniadze na zbrojenie. Tych kozojebcow mogli by wykopac w tydzien ale wtf nie oplaca sie przeciez. Ukraina i "separatysci" tluka sie o miasta juz miesiace............wtf media trabia i trabia .. o walce z asadem media nie trabia bo jak wejdzie demokracja to zestrzela wlasnego i zgonia na asada i znowu w mediach bum.. i nagle iran walnie w izrael bum

Portret użytkownika dąb

adminie, jako kreatorze

adminie, jako kreatorze rzeczywistości na tej stronie internetowej,  jeżeli masz jeszcze trochę zdrowego rozsądku , a nienawiść do Ukraińców jest związana z brakiem tylko wiedzy politycznej zainteresuj się sprawą narady w przyszłym tygodniu Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa na temat możliwości odcięcia Rosji od internetu i prowadzonych w tym kierunku od dawna ćwiczeń.  Narada ta nie będzie mówiła o planach tylko to będzie podsumowanie ćwiczeń , że FSB może w każdej chwili odciąć internet.
Czy wiesz , że to są pierwsze kroki jakie należy poczynić by rozpocząć wojnę , czyli odciąć swoje społeczeństwo od prawdziwej informacji i słuchać propagandy , że Rosja idzie niszczyć faszystowski zachód? Czy ty wiesz , że naród radziecki (bo rosyjski jest wytępiony) był przez te wszytkie lata poddawany doświadczeniom psychologicznym ? Dla nich hasło faszyzm to nie wiąże się ze zrozumieniem tego pojęcia tylko wzbudza w ludziach radzieckich największą nienawiść i brak litości.      
Czy ty rozumiesz powagę sprawy? A wracając do Ukraińców czy chcesz by Rosja zdobyła Ukrainę i Ukraińców wcieliła do swojej armii ? Czy przykładem nie są dla ciebie Czeczeńcy walczący przeciwko Kijowowi w szeregach armii Putina?  Jeżeli tego nie zrozumiesz tzn. że jesteś piątą kolumną. Na koniec trzeba dodać że Obama dał pieniądze na rozwój broni nuklearnej tzn. że wywiad USA widzi zagrożenie . Trzeba się tylko zastanowić jakimi argumentami przekonano Obamę , który chciał uchodzić za tak pokojowego człowieka a tu musiał podjąć taką decyzję?

Portret użytkownika Kazek12

A teraz chcą wmontowac Rosję

A teraz chcą wmontowac Rosję w to swoje pan stwo islamskie, które uzbrili i stworzyli propagandowo, bo to tylko propaganda, bo USA zawsdze popierało rebeliantów przeciwko Syrii.
Tak jak mówi Davic Icke - tworzą prpoblemy, a pooptem je rozwiązują.

Portret użytkownika sam irl

wszystko fajnie pięknie, ale

wszystko fajnie pięknie, ale czemu tak cicho o Iranie, który jakiś czas temu ostrzegał, że jeśli ktoś ruszy na Syrię, to Iran rozpęta piekło z najeźdźcą! Fakt, faktem, że USA fajnie sobie to zaplanowała z tym "pseudo Państwem Islamskim"...

Portret użytkownika michail

Krew się poleje w Europie,

Krew się poleje w Europie, tak jak sobie życzy USA. Przecież ukraińscy naziści, byli Banderowcy, zostali przygarnięci do USA. Teraz wszyscy powrócili do Ukrainy.. Akurat, gdy Rosja zaczyna zagrażać USA w hegemoni na świecie. Amerykanie chcą rozpętać 3 wojnę światową dlatego, żeby Eurazja znów cofnęła się gospodarczo w rozwoju - wtedy żaden kraj nie dorówna USA. Dla zainteresowanych polecam http://independenttrader.pl/262,wojna_na_sankcje_cz1.html

Strony

Skomentuj