Amerykanie ujawnili, ile osób zmarło przy testach szczepionek Pfizer

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sześć osób zmarło w trakcie prób szczepionki opracowanej wspólnie przez amerykańską firmę Pfizer i niemiecką firmę BioNTech.

 

Jest to określone w dokumencie opublikowanym na stronie internetowej Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

 

„W okresie sprawozdawczym doszło do sześciu zgonów (dwa zgony w grupie szczepionej, cztery w grupie placebo)” - czytamy w dokumencie.

 

Zauważono, że w grupie szczepionej jeden uczestnik z miażdżycą i otyłością zmarł trzy dni po pierwszej dawce leku, a inny uczestnik przeszedł zawał serca sześćdziesiąt dni po drugiej dawce i zmarł trzy dni później.

 

W grupie placebo dwie osoby zmarły z powodu udaru i zawału serca, a przyczyna śmierci kolejnych dwóch uczestników nie została ustalona. Połowa zmarła we wszystkich grupach miała ponad 55 lat.

 

Food and Drug Administration (FDA) zaplanowało spotkanie na 10 grudnia br. w celu zatwierdzenia szczepionki opracowanej przez Pfizer / BioNTech. Firmy złożyły wniosek o zatwierdzenie 20 listopada br. Wcześniej informowano, że władze USA planują rozpoczęcie szczepień mieszkańców kraju przed koronawirusem 11 lub 12 grudnia br.

 

Jednak szczepionka nie budzi „żadnych szczególnych obaw dotyczących bezpieczeństwa”. Dane od 38 tys. amerykańskich uczestników badania pokazują „korzystny profil bezpieczeństwa bez zidentyfikowania konkretnych problemów związanych z bezpieczeństwem, które mogłyby uniemożliwić EUA wydanie zezwolenia awaryjnego” - podała FDA w oświadczeniu.

 

Dodał, że szczepionka jest w 95% skuteczna w zapobieganiu Covid-19 i działa tak samo dla grup wiekowych, płciowych i rasowych, a także dla osób z poważnymi chorobami, które są w grupie wysokiego ryzyka.

 

FDA twierdzi, że potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić dowody na to, że szczepionka zapobiega nawet najgorszym przypadkom koronawirusa, zapewnia ochronę po pierwszej z dwóch dawek i działa u osób, które zostały wcześniej zakażone.

 

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi były reakcje w miejscu wstrzyknięcia (84 procent), zmęczenie (63 procent), ból głowy (55 procent), ból mięśni (38 procent), dreszcze (31 procent), ból stawów (23,6 procent) i gorączka (14 procent).

 

Reakcje sklasyfikowane jako „ciężkie” występowały częściej po drugiej dawce i rzadziej u uczestników w wieku 55 lat i starszych. Istnieją pewne skutki uboczne, które są klasyfikowane jako „poważne” w najwyższym stopniu. W grupie zaszczepionej wystąpiły cztery przypadki porażenia Bella, niezbyt ciężkiej postaci porażenia nerwu twarzowego, które zwykle ustępuje, i ani jednego przypadku w grupie placebo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Pierwsze skutki uboczne

Pierwsze skutki uboczne szczepionki na COVID. Brytyjska agencja precyzuje wytyczne. Brytyjska agencja ds. regulacji leków (MHRA) odradza poddanie się szczepieniu preparatem Pfizera i BioNTech osobom, które wcześniej w życiu doświadczyły anafilaksji. Decyzja nastąpiła po zaobserwowaniu u dwóch pracowników służby zdrowia silnej reakcji alergicznej po podaniu szczepionki.

Wcześniej MHRA przestrzegała przed wystąpieniem reakcji alergicznych, jednak bez wyszczególniania anafilaksji – reakcji alergicznej w skrajnych przypadkach zagrażającej życiu. Częstymi przyczynami wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego są: ukąszenia owadów, alergeny w pożywieniu i leki. Po tym jak u dwóch pracowników służby zdrowia zauważono reakcję anafilaktyczną – częściowy paraliż w okolicach ust i policzka, brytyjska agencja zdecydowała się odradzać szczepienia osobom doświadczającym w przeszłości podobnej sytuacji.

Podkreślono, że anafilaksja jest znanym, choć bardzo rzadkim, skutkiem ubocznym każdej szczepionki. Zaznaczono, że większość ludzi nie odczuje anafilaksji, a korzyści z ochrony przed Covid-19 przewyższają ryzyko. Jednak każdy, kto posiada historię silnych reakcji alergicznych powinien skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się szczepieniu wakcyną Pfizera i BioNTech.

Zastanawia jednak, dlaczego – mimo posiadanej wiedzy w tym zakresie – nie informowano o możliwości wystąpienia anafilaksji. Reakcji alergicznych nie zaobserwowano w badaniach klinicznych, podczas których ponad 20 000 osób zostało zaszczepionych. Jednak osoby z historią takich reakcji nie były rekrutowane do testów.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MiterMann

    postać hematologiczna –

    postać hematologiczna – ogólne osłabienie, zmniejszenie ilości limfocytów we krwi obwodowej (limfopenia), niedokrwistość, spadek odporności, skaza krwotoczna
    postać jelitowa - pojawiają się krwawe biegunki, skaza krwotoczna oraz zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i obrzęki. Wszyscy z tą postacią choroby popromiennej umierają.
    postać mózgowa – wkrótce po napromieniowaniu występują drgawki i utrata przytomności, a następnie chory umiera
    postać enzymatyczna – chory traci przytomność, a wkrótce umiera

 

 I WCISKAJCIE LUDZIKOM KIT O COVID-19  jak jestesmy tak napromieniowani..... a glupie narody nosza maseczki a wiecie po co ? bo pyl zawarty w powietrzu jest napromieniowany.... czytaj "brudna bomba"

Portret użytkownika Quark

Te zgony zapewne miały inną

Te zgony zapewne miały inną przyczynę ,bo nie sądzę aby owe szczepienie powodowało tak szybkie po iniekcji zejścia . Bo gdyby tak było wywołałoby to taki "przestrach" , że już nikt by się po nią nie zgłosił. Zapewne skutki uboczne pojawią się losowo i z dużym opóźnieniem ,żeby właśnie nikt tego ze szczepionką nie skojarzył .. Nie ździwiłbym się gdyby najpierw zaobserwowano obniżenie się poziomu inteligencji - durny człowiek jest łatwowierny i bardziej posłuszny .

Strony

Skomentuj