Amerykanie testują laser bojowy w samolotach wsparcia ogniowego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Siły US Air Force, przeznaczone do realizacji działań specjalnych, będą testować w nadchodzącym roku nowy laser wojskowy opracowany dla wsparcia ogniowego samolotu AC-130J Ghostrider. Opowiedział o tym generał Webb Bredd, dowódca sił zbrojnych, na łamach Breaking Defense. Według niego, w eksperymenty zaangażowane jest wiele firm.

 

 

Nowa broń laserowa pozwoli żołnierzom bardziej efektywnie walczyć z różnymi pociskami naprowadzanymi na podczerwień, a także przenośnymi i stacjonarnymi systemami rakiet przeciwlotniczych. Ponadto, lasery bojowe mogą skutecznie kontrolować systemy nadzoru i bezzałogowe statki powietrzne.

 

Według Webba, celem testu nie jest tylko wsparcie bojowe, a ocena możliwości wykorzystania systemu przy atakach z powietrza. Obecny program zmierza do finału, ale rozwój broni laserowej będzie kontynuowany. W połowie grudnia ubiegłego roku Naukowa Rada Doradcza US Air Force ogłosiła, że samoloty AC-130J nadają się do montażu laserów bojowych. Zdaniem ekspertów, maszyny te mają wystarczająco potężne generatory, które mogą być wykorzystane do zasilania.

 

Wcześniej firma Lockheed Martin, która opracowała rodzinę samolotów C-130, informowała, że technologia broni laserowej jest bardzo wysoko zawansowana i niezawodna. Wojsko może używać tego środka w każdej chwili. Okazuje się, że lasery bojowe mogą być instalowane na niemal każdej platformie, w tym na samochodzie, okręcie lub samolocie.

 

Do walki wykorzystywane są lasery o mocy od 15 do 30 kW. Mocniejsze systemy są wciąż rozwijane, ale ograniczeniem nie jest jedynie technika, lecz równoległe badania w różnych dziedzinach, w tym wpływy atmosferyczne.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika husarz

Człowiek to posrany gatunek

Człowiek to posrany gatunek co nie odkryje to musi z tego stworzyć broń lub inne produkty destrukcji. Nawet jesli jest to dużo droższe niż pomoc innym ludziom , choćby przebadać pod kątem zastosowania militarnego ..a może uda się z tego zrobić superhiperultramega broń lepszą niż inni..takie mierzeni się wackami przez mocarstwa.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Skomentuj