Amerykanie sprowadzają w okolice Iranu swoje supernowoczesne myśliwce F-22

Kategorie: 

F-22 Raptor - źródło: alepoy.blogspot.com

Ni stąd ni z owąd na Bliskim Wschodzie pojawiła się eskadra supernowoczesnych myśliwców bombardujących typu F-22 Raptor. Wielu analityków interpretuje to, jako przejaw nieuchronności wojny z Iranem. Pokojowa retoryka USA zdaje się być tylko przedwyborczą, pozą bo po wyborach jak sam mówi Obama, będzie bardziej elastyczny i chętnie pohandluje z Rosją w sprawie Iranu.

 

Widać, że mocarstwa poważnie myślą o otwarciu tam frontu. Gdy do tego dojdzie faktycznie będziemy się musieli obawiać w Europie irańskich rakiet balistycznych z głowicami jądrowymi. Czy to wystarczający powód do ataku na Iran? Dla wielu osób zdecydowanie tak, ale w ten sposób sami stwarzamy problem, z którym zamierzamy dzielnie walczyć.

 

Myśliwce F22 stacjonują w Emiratach Arabskich w bazie Al Dafra. Operując stamtąd są w stanie docierać do celów na terenie Iranu. US Army potwierdza rozlokowanie samolotów, ale nazywa to rutynową operacją bez znaczenia strategicznego.

 

Jednak przedstawiciele Pentagonu odmówili odpowiedzi na pytanie, do kiedy F-22 mają tam stacjonować i jakie misje mają wykonywać w obrębie Zatoki Perskiej.

 

Pierwsze egzemplarze F-22 zostały dostarczone w 2005 roku. Wartość kontraktu, jaki otrzymał Lockheed Martin to podobno aż 79 miliardów dolarów. Samoloty tego typu nigdy nie zostały użyte w walce. Możliwe, że ktoś uznał, że już czas na ich przetestowanie w warunkach bojowych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika GŁAZ

To że są nowe to nie znaczy

To że są nowe to nie znaczy że nowoczesne. Owszem są wyposażone w systemy stealth i inne pierdoły ale tą technologie znamy już z BlackBirda i F-117. Pierwszy przelot F-22 Raptor został wykonany w roku 1990 a masowa produkcja ruszyła w 1997 roku. Skoro Amerykanie je sobie wyprodukwali to na własne zlecenie to nie rozumiem tu taj określenie dostawy? - chyba że z warsztatu do hangaru. LockHead czyli producent F-22 Raptor jest Amerykańskim Koncernem Zbrojeniowym. Wieć USA zakupiło je samo od siebie. Ciekawe... 

Portret użytkownika Toth

I ja też mam taką wielką

I ja też mam taką wielką nadzieję!!!Za dużo zła wyrzadziła już ta chazarska rasa na świecie, za dużo ludzkiej krwi przelali...Ci barbarzyńcy powinni już zniknąć z naszej planety aby ludzkość mogła nowrmalnie żyć bez ich koszmarnej lichwy i upodlenia typu <wasze ulice, nasze kamienice>.

Portret użytkownika 85r

Ci twoi wspaniali bracia z

Ci twoi wspaniali bracia z kosmosu patrzyli na I i II wojnę światową i nie ingerowali. do tego patrząc w zapisy historyczne znajdujące się choćby w świętych księgach wielu religi mieli ludzkie życie za nic a siebie ogłaszali bogami którzy mogli stanowić o ludzkim życiu.

Portret użytkownika Toth

Wtedy nie kończyła się wielka

Wtedy nie kończyła się wielka epoka Kali Yuga, portal do nowego wymiaru nie był otwarty. Natomiast teraz 21 grudnia wychodzimy na prostą przez otwarty już portal na Słońcu. Planeta dozna transformacji i ludzkość zmieni swoją świadomość. Właśnie teraz kończy się polaryzacja dusz, bibilijne żniwo. Zło na pewno nie przejdzie do następnego wymiaru, więc chce zabrać ze sobą jak najwięcej istnień. Jednak teraz jest już wojna w kosmosie o nasz Układ Słoneczny i Cywilizacja Andromedy pomaga ludzkości w tym przejściu. Zło już dawno zaatakowalo by Iran, ale są cały czas unieruchomiane ich zbrodnicze maszyny. Mam nadzieję, że te samoloty też wkrótce znieruchomieją na lotniskach albo pospadają na ziemię.

Strony

Skomentuj