Amerykanie skutecznie przetestowali pocisk EMP niszczący elektronikę

Kategorie: 

źródło: boeing.com

Korporacja Boeing dokonała testu uzbrojenia w postaci rakiety zdolnej do punktowego generowania impulsu elektromagnetycznego. Broń ta ma za zadanie unieruchomienie wszystkich komputerów i urządzeń elektronicznych wroga. Test zakończył się sukcesem co potwierdziło walory bojowe nowego rozwiązania technicznego.

 

Już w kontekście hipotetycznego ataku na Iran słyszeliśmy zapowiedzi, że wojna zostanie poprzedzona atakiem elektromagnetycznym i dopiero po unieruchomieniu systemów wroga rozpocznie się operacja lotnicza. Aby taki efekt osiągnąć można było na przykład zdetonować bombę jądrową na dużej wysokości, do 100 kilometrów, co spowodowałoby impuls zdolny do powalenia elektroniki.

 

Wadą takiego rozwiązania jest ryzyko skażenia promieniotwórczego oraz możliwość przetrwania niektórych układów chronionych specjalnie. Dlatego technologia punktowych ataków EMP opracowana przez Boeinga może być bardzo użyteczna.

 

Pocisk, który z powodzeniem przetestowano nazywa się CHAMP (Counter-electronics High-powered Advanced Missile Project) a unieszkodliwianie elektroniczne odbywa się za pomocą wysokiej mocy mikrofal. Test przebiegał w taki sposób, że w kilku budynkach włączono komputery i oczekiwano efektów. We wszystkich miejscach, w które skierowano mikrofale skutecznie unieruchomiono całą elektronikę z kamerami rejestrującymi test włącznie.

 

CHAMP może się stać prekursorem nowej klasy pocisków, których zadaniem nie jest zadawanie śmierci, ale przygotowanie obszaru do nalotu. Unieruchomienie elektroniki oznacza, że większość systemów naprowadzania i celowania stosowanych przez wojsko po takim ataku może stać się bezużyteczna. Zarząd Boeinga deklaruje gotowość przemysłowej produkcji rakiet z tą technologią już w najbliższej przyszłości.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ten artykuł powinien

Ten artykuł powinien rozjaśnić obraz naiwniakom wierzącym w "niszczącą moc  wybuchów na Słońcu," zarówno pod względem oddziaływania na elekronikę, elektryczność jak i na... samopoczucie...
 Te wszystkie "eksplozje słoneczne" to nic innego, jak włąśnie testy tych broni...

Portret użytkownika Cosiek

Kiedyś już polecałem taką

Kiedyś już polecałem taką książkę sensacyjną opartą na faktach, traktującą o EMP, czyli ,,O sekundę za późno'' to zostałem zminusowany, a teraz jak admin dał temat, to jest reakcja.
Od czasów gdy możliwe się stało wyniesienie rakiety do jonosfery oraz gdy wynaleziono bąbę jądrową, ataki EMP stały się możliwe, tylko nie od razu to odkryto. Ba, Amerykanie się tego obawiają ze strony przeciwników. Takie wielkie zmechanizowane armie nagle staną.

Portret użytkownika Dyvision

Więc wszystko jest już

Więc wszystko jest już gotowe, teraz trzeba tylko nacisnąć guzik, żeby 2012 lat czekania i przygotowań dobiegło końca. Przerażająca jest perspektywa obudzić się pewnego dnia bez elektroniki, całe nasze wygodne życie wywróci się do góry nogami. Żydzi wszystko juz przygotowali z pomocą ich boga( diabła) osiągną to co chcieli-przynajmniej przez jakis czas.

 

Portret użytkownika max37

impuls elektromagnetyczny

impuls elektromagnetyczny jest niczym w porównaniu SMEP ! żydzi z usa pracuja potajemnie nad tą bronią od 20 lat i maja ja wykorzystać na atak na iran !
SMEP to w skrucie   S iła M oc E nergi  Pulii 

Portret użytkownika Jacek

Impulsy HPEM (High Power

Impulsy HPEM (High Power Electromagnetics), są możliwe do wytworzenia nawet w warunkach amatorskich, bez wielkich nakładów i bez broni jądrowej. By szlag trafił szatana nie trzeba go od razu zabijać, to można sobie zostawić na póżniej. Na początku wystarczy, że Lucyferowi "zdechną" bezpowrotnie komputery (łącznie z danymi). Więc...zabierajmy się za tego śmierdziela.

Portret użytkownika ja

Iran posiadł już wcześniej

Iran posiadł już wcześniej podobną technologie? Tam jest sporo mądrych ludzi no i udało im się sprowadzić Hamerykańskiego Drona na ziemie, czyżbysmy byli świadkiem wyścigu zbrojeń, hmmm EMP broń obosieczna zwłaszcza dla głupich amerykańców którzy bez technologi niewiele potrafią zdziałać...

Portret użytkownika gregorius

to jeszcze do ładu wrócą

to jeszcze do ładu wrócą poczciwe pantery, tygrysy, t-34 przecież tam elektroniki nie ma to pojedzie taki czołg dalej, a leopart czy abrams już utknie gdzyż wszystkie systemy padną, dlatego sądzę, że należy rozwijać też koncepcje broni z minimalną ilością elektorniki

Człowiek mądry liczy na swoją pracę, głupi ufa złudzeniom. 
gg 6170829

Strony

Skomentuj