Amerykanie roszczą sobie prawo własności Księżyca

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W Stanach Zjednoczonych zaproponowano specjalną ustawę, która ustanowi prawo własności zasobów w przestrzeni kosmicznej. Niektórzy komentatorzy zauważają, że tym samym USA próbuje uzurpować sobie prawo do decydowania o tym, kto może korzystać z zasobów, które będą wydobywane na Księżycu. Szczególnie interesująca wydaje się ekstrakcja helu-3, cennego paliwa do reaktorów jądrowych.

 

Można powiedzieć, że wkrótce politolodzy będą musieli dodać cały rozdział w swoich książkach, tak jak mówimy o geopolityce tak w kontekście Księżyca będzie się mówiło o Selenopolityce. Początkowo wydawało się, że na Srebrnym Globie niepodzielnie panują Amerykanie, którzy lądowali tam kilkukrotnie. Ostatni raz byli tam w 1972 roku i od tego czasu jakby zapomnieli, że Księżyc istnieje. Oficjalnie nie było już powodu do tego, żeby odbywać takie niebezpieczne podróże, Rosjanie odpuścili wyścig i Amerykanom odechciało się tam latać aż do teraz, gdy Księżycem zainteresowali się Chińczycy.

 

Proponowany projekt amerykańskiej ustawy księżycowej ma określać podstawowe przepisy dotyczące wykorzystania zasobów kosmicznych. Następnie, zasady te maja stanowić podstawę do rozstrzygania ewentualnych sporów prawnych. W istocie idzie o to jak uzyskać prawo własności do zasobów w przestrzeni kosmicznej. Chodzi nie tylko o Księżyc, ale też o rzadkie metale, które można znaleźć na asteroidach.

 

Łakomym kąskiem jest wspomniany hel-3. Na całej Ziemi jest go tylko około 10 kilogramów, a pozyskanie 40 ton helu-3 przy założeniu zastosowania reakcji termojądrowej, może zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne Stanów Zjednoczonych na rok. Eksperci sugerują, że ​​z powierzchni Księżyca można wyprodukować około miliona ton helu-3.

 

Cenny hel-3 osadza się na gruncie księżycowym, ponieważ Księżyc nie ma atmosfery, ani pola magnetycznego, które mogłoby odchylać wiatr słoneczny. W wyniku tego nanosi on pierwiastki na powierzchnię srebrnego globu. Do wyprodukowania jednej tony gazu trzeba podgrzać 200 ton księżycowego pyłu do temperatury 800 stopni Celsjusza.

 

Można sobie wyobrazić, że hel-3 może się stać wkrótce dominującym paliwem, które mogłoby spowodować zupełne zmiany w strukturze energetycznej naszej planety. Przy obecnej technologii możliwe byłoby porwanie się na takie kosmiczne górnictwo i ci, którzy by to uczynili z pewnością staną się szejkami XXI wieku. Eksperci spoza USA zwracają uwagę, że nie potrzeba specjalnego prawa w tej materii i należy stosować istniejące umowy międzynarodowe, a Księżyc nie należy do USA, tylko do całej ludzkości. Perspektywa wydobycia zasobów naturlanych srebrnego globu powinno być zatem rozstrzygane zgodnie z obowiązującym prawem.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Spiny

Skoro znaczna część Ameryki

Skoro znaczna część Ameryki Północnej jest we władaniu USA, a nie autochtonów którzy tam wcześniej mieszkali, to niby czemu księżyc nie miałby być własnością USA (przynajmniej nie trzeba było nikogo zabijać) - w końcu oni pierwsi go zaklepali (zadeptali).
Może dlatego chińczycy tam swojego kicka posadzili, żeby też kawałek zaklepać.
Najwyraźniej USA nie rezygnuje ze swoich kolonialnych zapędów, Jewropa przysnęła w tym względzie to zawsze znajdzie się żydek który zwęszy intere$...
Kwestia czasu i USA wyląduje na słońcu... taaak, wiem że gorąco, dlatego jest projekt żeby polecieć tam w nocy...
No i jak zaklepią słonko to wtedy wprowadzą ryczałt na korzystanie z promieni słonecznych, a co... nie wolno? Silnemu nikt nie zabroni.
Przecież Monsanto robi to samo i nikt mu nie zabrania...
Bierze gen stworzony przez naturę, coś tam pomajstruje, pozmienia, losowo, na chybił-trafił, i patentuje cały gen przecież... mimo że wykonał tylko promil z całej potrzebnej pracy. $prytne...
No tak, żydzi są $prytni. Przecież nie będą całe życie po dachu ze skrzypkami latać...
 

Portret użytkownika Zenek ;)

Spoko, wcześniej Księżyc, ten

Spoko, wcześniej Księżyc, ten prawdziwy, Czerwony, przyleci do amerykanów (i ich sojuszników i sponsorów) wytłumaczyć im "laserami" iż są tylko śmieciami na tej planecie..... i że pora im się wynosić stąd na wiekuisty Madagaskar....

Będzie to nowa część Gwiezdnych Wojen czyli swojski "POWRÓT DRACO* " .....

a po nim zapanuje tu raj na Ziemi wolnej od jakiejkolwiek odżydowskiej ideologii nazistowskiego wyzysku.

Ostatni zegar już tyka. Licznik do kolejnego WIELKIEGO WYMIERANIA ŻYDOZAURÓW. Wystarczy przetrzymać i dożyć do szczęśliwego finiszu (nie dotyczy wszelkich osobników zauroczonych czy zainfekowanych pustynnym nazizmem zwanym judaizm).

* nie mylić ich z żydonazistowskimi reptylanami z gwiazdozbioru Wieloryba czy Oriona.

Portret użytkownika Zenek ;)

I.... ŻEBY TO JEDNA... :) za

I.... ŻEBY TO JEDNA... Smile

za ostatnią wizytą było ich 7 (7-pack),

teraz mają ich przybyć TYSIĄCE......

że się żaden żyd, nawet przefarowany, pod kamieniem czy w norze nie przesliźgnie....

Się będzie działo..... i błyskało.....

a portal w CERN nadal KAPUT i robactwo z planety nie zwieje..... bo zresztą i dokąd jak docelowa "paneta" już w kawałkach. Biggrin

Portret użytkownika Roki

Pierd...e o szopenie a

Pierd...e o szopenie a narazie ta banda cholernych kłamców była na księżycu tylko w masońsko-satanistyczno - propagandowym mini serialu o tytule apollo (dla mało świadomych to imię generała piekielnych zastępów czyli piękny luciferos, czyli Apokalipsowy Apolion, the destroyer, niszczyciel!, przywódca antyboskiej rebeli).  
 

Portret użytkownika mrnice

Chyba ci sie pomyliło,

Chyba ci sie pomyliło, prawdziwy lucyfer- gwiazda poranna jest namiestnikiem co tu sprawowac bedzię władzę, a reszta ludzkiego bydła kaput, a to co robi reszta tej hołoty na tej planecie nie interesuje mnie, niech was zatruja, wybija, kilka lat temu jedna gosciówa gadała do kogoś, że lekarze traktuja ja i innych jak bydło, problem jest taki że wy tylko o tym gadacie i macie to w dupie, więc zgincie jak bydło bo na tyle zasługujecie.

Portret użytkownika Roki

Z wami gadać to jak ze

Z wami gadać to jak ze słupem, bo macie uszy i oczy na moje słowa odporne. Przecież generał apollo czy apolion to właśnie przywódca i według zapisu Apokalipsy Jezusa Chrystusa spisanej przez Jana będzie tu pasł swoje koziołki a wybije owce. Jednak rozważ to: szatan czy jego sługi mogą tylko ciało zabić, a Bóg może zniszczyć i duszę w wielkim dniu sądu!!! To dopiero jazda no ale koziołki wybrali kłamcę i karmią się słodkimi kłamstwami że zostaną bogami i se będzie tak wszystko trwać bez końca.

Portret użytkownika mrnice

Roki napisał: Z wami gadać to

Roki wrote:

Z wami gadać to jak ze słupem, bo macie uszy i oczy na moje słowa odporne. Przecież generał apollo czy apolion to właśnie przywódca i według zapisu Apokalipsy Jezusa Chrystusa spisanej przez Jana będzie tu pasł swoje koziołki a wybije owce. Jednak rozważ to: szatan czy jego sługi mogą tylko ciało zabić, a Bóg może zniszczyć i duszę w wielkim dniu sądu!!! To dopiero jazda no ale koziołki wybrali kłamcę i karmią się słodkimi kłamstwami że zostaną bogami i se będzie tak wszystko trwać bez końca.

Masz prioblem z czytaniem???:
Rozdział 22:16
 
Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach, Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna. BW
 

Strony

Skomentuj