Amerykanie planują bojowe wykorzystanie delfinów

Kategorie: 

greenwala.com

Wojska USA mogą użyć specjalnie wyszkolonych delfinów, jeśli Iran posunie się do blokady tego strategicznego szlaku transportu arabskiej ropy naftowej.

 

Ewentualny udział "delfinów-komandosów" w konflikcie wokół Cieśniny Ormuz potwierdził emerytowany admirał Timothy Keating. Nie ujawnił wszystkich szczegółów, ale podkreślił, że amerykańskie wojsko w takim przypadku może wykorzystać specjalnie szkolonych zwierzęcych "komandosów".

Według niektórych raportów, delfiny są nieprzerwanie w służbie U.S. Army w ciągu ostatnich 50 lat i w tym czasie okazały się bardzo skuteczne. Zwierzęta morskie mogą łatwo wykryć podwodne miny i mogą dzięki inteligencji, śledzić cele wroga i nagrywać je na aparacie. Jeśli to konieczne, delfiny mogą nawet zaatakować i niszczyć cele.

 

Oczywiście, korzystanie z takich "żołnierzy" budzi poważne obawy wśród obrońców praw zwierząt, ale wojsko twierdzi, że delfiny nie zostaną "kamikaze”, i nie będą używane bez ekstremalnej potrzeby. W większości przypadków, tego typu siły specjalne są używane w celu wykrycia współrzędnych potencjalnych celów.

 

Warto zauważyć, że w 2007 roku Iran zwrócił się do grupy wiewiórek z aparaturą szpiegowską . 14 gryzoni, zostało złapanych w pobliżu granicy z Afganistanem. Teheran oskarżył zagranicznych służb wywiadowczych o prowokację.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Gość

Niestety... ludzkość to

Niestety... ludzkość to najgorszy gatunek na Ziemi. Niczego nie szanuje (nawet siebie) i wciąga w swoje schizofreniczne gry inne istoty. Cóż, jesteśmy powaloną hybrydą i to coraz bardziej widać.. :/

Portret użytkownika edmund

żal delfinów. nic

żal delfinów. nic dodać.
 
jeśli istnieje wyższa sprawiedliwość - a powinna - to życzę ich oprawcom, tak jak i naszym, ...sprawiedliwości.
ps.
Pech delfinów w takiej wojnie to fale akustyczne. Iran umie sobie z nimi radzić.
 

Strony

Skomentuj