Amerykanie obawiają się Korei Północnej, ale nie potrafią wskazać jej na mapie

Kategorie: 

Źródło: Internet

W amerykańskich mediach regularnie mówi się o zagrożeniach wynikających z Korei Północnej, której rakiety balistyczne mogą być w stanie dotrzeć nawet do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Należałoby więc przygotować się do odparcia ewentualnego ataku. Amerykańskie społeczeństwo jest zgodne, że Kim Dzong Un jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa, a jednocześnie nie ma pojęcia gdzie znajduje się Korea Północna.

 

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez organizację Chicago Council on Global Affairs, 75% Amerykanów uważa, że północnokoreański program nuklearny stanowi ogromne zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych. Nic w tym dziwnego, skoro USA od wielu lat sprawują funkcję globalnego żandarma, wtrącają się w politykę państw, interweniują zawsze tam, gdzie ich interesy są zagrożone, a obecnie ze wszystkich sił demonizują Koreę Północną. Warto dodać, że według 40% badanych Stany Zjednoczone powinny zbombardować północnokoreańskie obiekty nuklearne, zaś 28% poparło wysłanie wojsk lądowych.

 

Duża część ankietowanych - 62% Amerykanów - popiera interwencję wojskową w przypadku gdyby Kim Dzong Un zaatakował Koreę Południową. Liczba ta wyraźnie wzrosła na przestrzeni ostatnich lat. W 1998 roku, tylko 30% badanych poparłoby udzielenie pomocy wojskowej, a w 2012 roku było to już 41%.

 

Z kolei ankieta przeprowadzona przez Morning Consult pokazuje, że Amerykanie nie mają nawet pojęcia gdzie znajduje się Korea Północna. Tylko 36% osób prawidłowo wskazało na Półwysep Koreański. Gdyby społeczeństwo faktycznie obawiało się ataku nuklearnego powinno było poznać podstawowe informacje o przeciwniku, albo przynajmniej poznać jego lokalizację...

 

Źródła:

https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2017/08/09/nearly-two-thirds-of-americans-cant...

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2017/08/07/a-majority-of-americans-favor...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Teresa z Torunia

O matko ale sensacja.

O matko ale sensacja. Amerykanie nie wiedzą gdzie leży Korea. Tak więc pozwolę sobie polecić parę odcinków "Matura to bzdrua". Tam mamy pokazany stan umysłowy naszej młodzieży przy którym niewiedza, gdzie leży Korea jest prawdziwnym błogosławieństwem.

P.S swoją drogą cały czas zastanawiam się, czy ci ludzi nie są przypadkiem podstawieni bo człowiek widzi i słyszy ale za cholere nie wierzy w to co widzi i słyszy.

Portret użytkownika Koliber

Bardzo jestem ciekaw ilu

Bardzo jestem ciekaw ilu Polakow jest w stanie wymienic nazwy przy najmniej dziesieciu wojewodztw Polskiego Kraju.

Porownywanie poziomu nauczania w polskiej szkole do tego jak wyglada to w szkolach amerykanskich jest poprostu smieszne.

Kredyty z polskich uczelni nie sa uznawane w amerykanskich uczelniach . Powod bardzo prosty , niski poziom nauczania.

Jedynym polskim Uniwersytetem ,ktory cos znaczy w Ameryce to Jagielonski.

Przy czym tylko i wylacznie kierunek medyczny gdzie wyklady prowadza amerykanscy profesorowie w jezyku angielskim. Prosze zauwazyc ze rocznie dostaje sie na ten kierunek 40 osob !!!

Zreszta co tu duzo mowic i jacy specjalisci i jakie badania osiagniecia naukowe sa w tym zacofanym kraju. Nawet mostu nie potraficie zaprojektowac. Przejedz sie jeden z drugim przez Wisle w Plocku . Czy takich macie specjalistow kreslacych rysunki drogowe. Poprostu smieszne !

Byw tak ze z jednej strony Polacy osmieszaja Amerykanow z drugiej chca zeby jednak Ameryka oslaniala Polske przed Rosja.

To jest dopiero poziom polskiego obywatela.

Wiec Polaku bron sie sam i przestan lizac ciagle cudza dupe !

Prawda jest taka ze Polka ktora pojawia sie w Ameryce nie ma nic do powiedzenia oprucz tego jak sie ubrac pomalowac i gdzie sie zabawic.

Amerykanki odbieraja Polki jako bardzo plyciutkie i nie majace wiele do powiedzenia.

Jest mnustwo przykadow polskiego prymitywu ale nie warto o tym pisac bo ta strona nie jest tego warta . Nastepny przyklad polskiego prymitywu to nie szczepic dzieci i tak dalej i bez konca .....smieszne

Portret użytkownika saro

ot, pewnikiem dopiero co

ot, pewnikiem dopiero co zlazło toto z pokładu samolotu i już jest pełną gębą amerykan.

Zacznij się teraz uczyć jakże bogatej historii nowej wspaniałej ojczyzny. Ciekawe czy będziesz w stanie zapamiętać gdzie i który gienierał podczas tzw wojny secesyjnej zrobił kupę a gdzie oddawał się innym czynnościom fizjologicznym.

Portret użytkownika Rosół z kur wielu 2

Koleś po pierwsze powiedz mi

Koleś po pierwsze powiedz mi czy Amerykanki są takie rozmowne w języku Polskim? Potrafią w ogóle poprowadzić konwersacje w innym niż swój ubogi język?  Smile Po drugie podaj mi przykład ... jakikolwiek z historii Polski ... no chociaż jeden, w którym to twoje USA wybroniło nas przed wrogim agresorem?  Jest chyba na odwrót do tego co piszesz bo to Polacy brali udział w wojnie o niepodległość USA, to Polacy jak wytresowany pies biorą udział w agresjach USA od Afganu zaczynając na Syrii kończąc.

Portret użytkownika U_P_Adlina

brak polskiej klawiatury oraz

Brak polskiej klawiatury oraz "znajomość" polskiej ortografii świadczą, że nie za wiele masz wspólnego z Polską. Do tego sprany "jedynie słuszną" propagandą mózg dopełnia twojego wizerunku. Podejrzewam, że mieszkasz w największej demo(no)kracji świata i jesteś w niej zakochany(a) i nie możesz uwierzyć, że są tacy, którzy mają o tej demo(no)kracji biegunowo odmienne zdanie od twojego, zgodnego z "jedynie słuszną" opcją. Nic nie poradzisz. LUDZIE SIĘ BUDZĄ!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika janina

dziecko- najpierw naucz sie

dziecko- najpierw naucz sie pisać poprawnie po polsku, a potem krytykuj polski system nauczania.Chyba przyjąłeś wszystkie dawki szczepionek i aluminium i rtęć i inne syfy zrobiły ci dziury w mózgu.  Widocznie ty też zaliczasz się do tych nieuków co zamiast uczyć się  siedziałeś w internecie i czytałeś te amerykańskie głupoty napisane przez "uczonych" amerykańskich -o wyższości nauki amerykańskiej nad światem!!! A prawda jest taka ,że połowa jnkesów to analfabeci, ich uczelnie to takie policealne studia, a poziom nauczania nie mierzy się kadrami-imigrantami z innych  państw, tylko poziomen intelektualnym uczniów, studentów.Owszem za kasę to nawet debil może studiować i dostać  dyplom.......

Portret użytkownika U_P_Adlina

Medium, tam widzę tylko dwie

Medium, tam widzę tylko dwie zjedzone literki, co każdemu może się zdarzyć. Natomiast tekst uSSmana kolibra to - pomijając, że nie używa polskiej klawiatury - wysyp błędów ortograficznych, które nie mają prawa przydarzyć się uczniowi podstawówki. Porównanie więc tekstu janiny do uSSmana kolibra to lekka przesada.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Medium daj spokój. Ja często

Medium daj spokój. Ja często celowo zaczynam komentarz z małej litery. I trudno porównywać taki "błąd", albo taki, gdy ktoś "zje" literę w słowie do takich byków, jakie wali uSSmaniec koliber. "mnUstwo", "przy najmniej", "poprostu", "oprUcz". To są tak rażące błędy ortograficzne, że nie pozostawiają wątpliwości, iż uSSmaniec koliber nie za wiele ma wspólnego z polskością. Przyrównując więc jego rażące byki do zjedzonej w słowie literki przez janinę jest po prostu przesadą z twojej strony.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj