Amerykanie grożą Rosji i Chinom zabójczą szybką wojną

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Według amerykańskich generałów III Wojna Światowa będzie się toczyć z Rosją i Chinami. To zaskakujące, że US Army tak otwarcie definiuje wrogów. Do tej pory pozostawało to raczej w sferze domysłów. Generał William Hix  stwierdził , że konflikt ten jest kwestią czasu i będzie szybki oraz ekstremalnie zabójczy.

 

Zdaniem amerykańskich generałów biorących udział w specjalnym panelu dyskusyjnym na temat zorganizowanym w Waszyngtonie, przyszła wielka wojna z Rosją i Chinami jest nieunikniona i gdy do niej dojdzie nie potrwa zbyt długo, ale będzie ekstremalnie zabójcza. Można powiedzieć, że potwierdziło się przekonanie, że po 70 latach od wielkiego światowego konfliktu zbrojnego, generałowie największej światowej potęgi militarnej przebierają nogami ze zniecierpliwienia i oczekują wielkiej niszczycielskiej wojny.

 

Co więcej, od jakiegoś czasu trwają przygotowania do takiego konfliktu i wiedzą o tym niewątpliwie Rosjanie, co zresztą wyrażał dosłownie prezydent Władimir Putin, który jakiś czas temu, na spotkaniu z zagranicznymi dziennikarzami wyjaśnił dobitnie dokąd zmierza świat. Oczywiście nasza propaganda pokrywa się z amerykańską i Rosja zapewne będzie przedstawiana jako agresor nawet wtedy gdu zostanie napadnięta. Balans bezpieczeństwa zwany MAD od angielskiego Mutual Assured Destruction, czyli zapewnione wzajemne zniszczenie, już nie obowiązuje, a na utratę równowagi wpływają między innymi instalacje amerykańskiej tarczy antyrakietowej, które powstają w Europie Wschodniej.

Wszystko to co widzimy w ostatnich dniach wygląda bardzo niedobrze. Rosja przeprowadza do jutra wielkie ćwiczenia Obrony Cywilnej. Aż 40 milionów obywateli Federacji Rosyjskiej ma się znaleźć w schronach przeciwatomowych. Biorąc pod uwagę to co mówią amerykańscy generałowie, przygotowania na konflikt z wykorzystaniem broni jądrowej to bardzo racjonalne zachowanie.

 

Rosjanie nie są oczywiście niewiniątkami, ale obecna sytuacja jest taka, że ich potencjał wojskowy jest na zupełnie innym poziomie niż amerykański. Konwencjonalny konflikt jaki znamy z II wojny światowej nie jest już prawdopodobny. Wykorzystanie broni jądrowej i to jako ataku prewencyjnego, znajduje się już w doktrynie obronnej Rosji. W związku z tym nie można wykluczyć, że podobnie zrobią Amerykanie.

Potencjał nuklearny USA i Federacji Rosyjskiej jest porównywalny. Jednak arsenał ten wymaga modernizacji i to właśnie się dzieje. Rosja testuje potężne pociski Satan II, które mogą zniszczyć średniej wielkości kraj. Powróciły też prowokujące loty rosyjskich i amerykańskich bombowców strategicznych. Punktów zapalnych, które mogą prowadzić do konfliktu atomowego jest aż nadto.

Najbliższy czas będzie kluczowy dla bezpieczeństwa na świecie. Wiele wskazuje na to, że groźbą rozpętania wielkiej niszczącej wojny jest bardzo realna. Jeśli nie dojdzie do tego w ciągu nadchodzących kilku tygodni i tak może do niej dojść w ciągu najbliższych miesięcy, a jeśli mamy szczęście, może kilku lat. Miejmy nadzieję, że decyzja o wojnie nuklearnej w celu utwierdzenia hegemonii Stanów Zjednoczonych na świecie, jeszcze nie zapadła. Jednak wszystko niestety wskazuje na to, że III wojna światowa jest tylko kwestią czasu i to raczej niezbyt długiego.


 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika js

"Najbliższy czas będzie

"Najbliższy czas będzie kluczowy dla bezpieczeństwa na świecie. Wiele wskazuje na to, że groźbą rozpętania wielkiej niszczącej wojny jest bardzo realna. Jeśli nie dojdzie do tego w ciągu nadchodzących kilku tygodni i tak może do niej dojść w ciągu najbliższych miesięcy, a jeśli mamy szczęście, może kilku lat."  Skąd ta pewność autora ?

Portret użytkownika op44

24 znaki juz zostaly zarucone

24 znaki juz zostaly zarucone w tym roku. Do tego chiny musza angazowac sie w polityke. Pisanie o niewinnej moskwie jest smieszne. JUz dzis potencjal Chin i Rosji wraz satelitami jest wiekszy niz usa. za 10 lat same chiny beda mocniejsze.

Chiny po prostu szczuja moskwe by ta zaczela konflikt by same chiny nie byly oskarzane. Mysle, ze za duzo czytacie i ogladacie RT by zobaczyc jak bardzo prokremlowskie teksty propagujecie. 

Wojny nie wybuchaja bo sie komus chce i jakis general cos tam palnal. Wojna to zbyt powazna rzecz by zostawiac ja wojskowym.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika dżdżowniczka

A nie lepiej w kaftan te

A nie lepiej w kaftan te głupie dziady wsadzić? Dlaczego obywatele USA i Rosji nie wywalą tych czubków na zbite ryło?? Chyba jest ich więcej, powinni zrobić w swoich państwach porządek.

Portret użytkownika Nicco

„Sformułowana przez

„Sformułowana przez architekta chińskich reform Deng Xiaopinga, odwołująca się do starożytnych chińskich koncepcji, bez znajomości których zachowanie Chin na arenie międzynarodowej może wydawać się dziwne i niezrozumiałe. Doktryna ta została zapisana 24 chińskimi hieroglifami (stąd nazywana jest często 24 znakami Denga), dość osobliwym, jak na standardy zachodnie, językiem.
Składa się z sześciu zasad:

  • obserwujcie chłodno i spokojnie (冷静观察),
  • zabezpieczajcie pozycje (站稳脚跟),
  • zdobywajcie zaufanie (沉着应付),
  • ukrywajcie własne możliwości (韬光养晦),
  • czekajcie na swój czas, nie wychodząc przed szereg (善于守拙),
  • nie podnoście głowy, żądając przywództwa (绝不当头).

Strategia 24 znaków, spośród których najważniejsze było pozostawanie w cieniu i ukrywanie własnych możliwości, zapewniła Chinom w ostatnich prawie czterech dekadach, jak określał to Deng, „stabilne otoczenie międzynarodowe” dla ich rozwoju.

Mimo iż od czasów Denga Chiny przeszły udaną transformację, osiągając w światowej polityce pozycję numer dwa, wśród elit Państwa Środka nadal obowiązuje konsensus polityki 24 znaków. Ukraina to kolejny, po Syrii, modelowy przykład polityki „ukrywania możliwości” i „niewychodzenia z cienia”.

A jeśli Chiny zrealizują swój plan i doprowadzą swój projekt modernizacyjny do końca, to wówczas potencjał, jaki osiągną, pozwoli im realizować kolejne zalecenie Denga (które czasem zalicza się jako siódmą zasadę, co sprawia, że mówi się o doktrynie 28, a nie 24 znaków), wywodzące się z myśli antycznego generała Sun Zi – „uderzania gdy zwycięstwo jest pewne”.”

„Chińczycy wiele Rosjanom pamiętają, a pamięć mają długą. W ich historii zapisał się udział carskiej Rosji w semikolonizacji Chin w XIX w., nazywanej w kraju środka „Bai nian guo chi”, czyli: „sto lat hańby i upokorzenia”. Chińczycy pamiętają też aneksję w XIX w. części rosyjskiego Dalekiego Wschodu, czyli tzw. Mandżurii Zewnętrznej. W najnowszej historii wciąż żywe jest zaś wspomnienie próby narzucenia przez Moskwę swojej dominacji w latach 50. XX w., co spowodowało opuszczenie przez Chiny obozu socjalistycznego.”

Przeczytajcie. Sądzę, że warto.

http://radoslawpyffel.natemat.pl/94287,siedem-powodow-dla-ktorych-chiny-w-dlugiej-perspektywie-nie-popra-rosji

Portret użytkownika U_P_Adlina

na razie i Rosja i Chiny mają

na razie i Rosja i Chiny mają wspólnego śmiertelnego wroga zza oceanu i wojna między nimi byłaby na rękę uSSmańskiemu bandycie, a ewentualne zwycięskie państwo byłoby tak osłabione, że uSSmany natychmiast by je zdominowały !!..........Dlatego teraz sojusz rosyjsko-chiński będzie trwał, ale po wyeliminowaniu uSSmanów może dojść do nieporozumień między Rosją i Chinami !!.........Jednak nie teraz !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika siekiera

Tak,minusujcie Autora tekstu

Tak,minusujcie Autora tekstu,o chûju macie pojecie...

Taaa,stany zjebolone sa swietoscia na tym padole...

Teraz pomyslcie,gdyby Rosja byla slaba,zostalaby polknieta przez skurwion...h imperialistow...

wszystko  w temacie i pozdrawiam oglupionych wyborcow PIS:::: dla tego elektoratu-nie ma wiekszego wroga niz Rosja..

zalosne...Polactwo zginie,pozostawione na rzez przez wielkodusznego sojusznika....

 

Portret użytkownika lipka

Każdy generał powinien mieć

Każdy generał powinien mieć drewniane nogi i rękę obciętą do łokcia, oznaczałoby to dla podwładnych, że wojskowym dowódcą można być tylko wtedy gdy osobiście dokonało się amputacji własnych członków i poznało ból mogący być wynikiem ran odniesionych na polu walki. Generał Hix jest więc zwykłym psycholem zbiegłym z domu wariatów pozbawiony leków i elektrowstrząsów. Odstrzelić tego psychola póki jeszcze czas.

Portret użytkownika Max77

Jedyny problem jaki Rosjanie

Jedyny problem jaki Rosjanie mogą mieć to Chiny, które graniczą bezpośrednio z Rosją. Chiny mają ogromną armię, głowice atomowe i zdewastowane środowisko, które nie nadaje się do upraw. USA są natomiast bankrutem i nie zdążą wypowiedzieć nikomu poważnej wojny zanim pogrążą się w ekonomicznym chaosie.

Portret użytkownika MiterMann

kto czyta moje komenty pod

kto czyta moje komenty pod wszelkimi artami zdaje sobie sprawe z tego iz doskonale wyprzedam ich tresci.....  nie bede sial paniki bo to zbędna kwestia lecz potencjalnie jest data wyznaczona tej 3ws i napisze wam tak...  kwestie bankowe: przelewy salda i pochodne beda zawieszone (zamrozone) a wyplaty cos w stylu grecji lub calkowicie... atak bedzie po stronie=(nato) co zaaplikuje propagande wtłaczana wam od pewnego czasu.... i to bedzie wojna w stylu pierwszego lupu cupu...  a rakiety dokonaja reszty.... bo ta wojne nie wygra nikt inny jak ocalali a system po niej wprowadzony stanie sie nowym porzadkiem.... tu chodzi o wyniszczenie podzialow a nie o walke lepszego z lepszym..... technologia absorpcji promieniowania jest nam znana wiec o planete  nie macie sie co bać.... lecz jak pisalem w poprzednim komencie-od tego zalezy wszystko...calkiem nie dlugo zobaczymy jak swoj swego za wroga wezmie i rakiete posle bo tak im komputery powiedza.... kazdy Anonymoushax wam to powie.... to co nostradamus przewidzial mowiąc o torze.....

Strony

Skomentuj