Amerykanie dadzą Ukrainie pociski przeciwpancerne Javelin. Czy nadciąga nowa faza wojny pośredniej w Donbasie?

Kategorie: 

Źródło:US Army

Decyzja Stanów Zjednoczonych aby ofiarować Ukrainie pociski przeciwpancerne Javelin jest niewątpliwie kolejnym krokiem wskazującym na coraz większe zaangażowanie USA w konflikt na wschodzie Ukrainy.

 

Prezydent Trump podpisał już decyzję na podstawie której będzie można wyposażyć ukraińską armię w zestawy przeciwpancerne Javelin. Oznacza to, że może dojść do ich użycia w trwającym od kilku lat konflikcie między banderowską Ukrainą, a prorosyjskimi separatystami z Donbasu.

 

Do tej pory amerykańska administracja nie angażowała się tak jawnie w konflikt ukraiński, a cała pomoc wojskowa sprowadzała się do dostarczania tak zwanej "nieśmiercionośnej broni". Wygląda na to, że nastąpiła zmiana tej strategii, co może oznaczać eskalację tej amerykańsko-rosyjskiej wojny pośredniej rozgrywającej się zaledwie kilkaset kilometrów od granic naszego kraju.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alasca

auror trgo zalosnego artykulu

auror trgo zalosnego artykulu piszac „...banderowska ukraina...” od razu skazal i siebie i artykul na smietnik. 

W kwestii faktow - Nareszcie! Nareszcie! Nareszcie! W koncu USA pokazuja ze moga przytrzec ruda kniape opojowi z kremla. Brawo! Gruz200 czeka!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika hammer2022

W 2012 roku czytałem artykuł

W 2012 roku czytałem artykuł o żydowskich planach stworzenia nowego,cichego izraela na ukrainie.Gdy rozpoczęła się wojna,próbowałem go ponownie odnaleźć.
Nie ma po nim śladu.Od tamtego czasu jestem święcie przekonany,że ludzie którzy rządzą tym światem kompletnie się z ludźmi nie liczą.

wielu walczących o 'prawdę' jest sługusami tych,którzy rządzą światem

Portret użytkownika ara

Dzisiaj rozmawiałam z młodą

Dzisiaj rozmawiałam z młodą Ukrainką z pod Lwowa, ona powiedziała ,, że Poroszence zależy na utrzymaniu stanu wojny w Donbasie i republikach , bo jak będzie pokój to ci wszyscy wojskowi wrócą do Kijowa i strącą  rząd i prezydenta , bo poziom niezadowolenia jest już bardzow wysoki , i praktycznie Ukraińcy utrzymują się za pieniądze wysyłane i przywożone z Polski i innych krajów. W każdej rodzinie ktoś pracuje za granicą ,średnie  zarobki sa na poziomie 1000 zł , a ceny poszybowały w górę od 2016 o 50%''. Może coś w tym jest , my oceniamy wszystko pod kątem zewnętrznej polityki , a Ukraińcy wewnętrznej .

Portret użytkownika rtty4

Od lat ten sam schemat:

Od lat ten sam schemat: amerykanie wyszukują na świecie najbardzie zdegenerowane, tępe i radykalne grupy, rozbudowują je, finansują i dozbrajają, a potem z zadowoleniem patrzą na burdel jaki wywołują i kradną co się da. 
Już nasz szanowny rodak, skończony łajdak i rasowy psychopata - brzeziński - uczestniczył osobiście w budowaniu alkaidy i innych radykalnych ruchów między innymi w Afganistanie (nie wspominając o innych sukinsyństwach jak wstrzymywanie śledztwa w sprawie znanego masowego samobójstwa inspirowanego przez cia), tak więc aż szkoda, że tak późno szlag go trafił i że nie zabrał ze sobą reszty kumpli.
Teraz ussmanom znudziła się alkaida i isis - wysłali ich do Europy, a kolejny burdel zaplanowali zrobić przy Rosji, przy okazji wykorzystując swojego lizodupca - polskawy rząd.

Powtarzam: ten sam schemat - isis/alkaida - dozbrajanie najbardziej zdebilowaciałych psychopatów, morderców, zboczeńców, pedofili, zoofili, sadystów, a teraz ussmani dozbrajają kolejną taką samą grupę pedałów i morderców - zwolenników banderowskiego psa.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Libia Egipt Syria Upadlina -

Libia Egipt Syria Upadlina - scenariusz dokładnie taki jak piszesz. Banderowcy to nie tylko ugrupowanie polityczne o poglądach hitlerowskich, oni biorą z Berlina wszystko co negatywne czyli czarną magię, okultyzm thule, które są spajane przez twardą niemiecką sodomię tę z pod znaku szatana. Geje i normalni pedałowie przy hitlerowskich sadystach z satan-sodom (SS) to są grzeczne dziewczynki bawiące się laleczkami.

Portret użytkownika Dzik

Gdyby nie USA to dziś wszyscy

Gdyby nie USA to dziś wszyscy pisalibyście i mówili po Niemiecku lub Rosyjsku a zarabiali  tyle ile na Ukrainie czyli 400 zł na miesiąc pracując dla Rosjo-Niemiec. Amerykanie są dziś naszym sojusznikiem.Poza tym nie dadza Ukrainie tylko sprzedadzą (a to jest wielka różnica) Ukrainie za 47 mln dolarów czyli za 167 mln zł. FGM-148 Javelin jest to ręczny przeciwpancerny pocisk kierowany typu „wystrzel i zapomnij” (fire-and-forget).System składa się z jednostki dowodzenia i odpalania-uzbrojonego w tandemową głowicę kumulacyjną (HEAT) o masie 8,4 kg i umieszczonego w wyrzutni tubowej ATK. Całość ma masę 22,3 kg, zasięg skuteczny do 4.750 metrów (w najnowszym wariancie FGM-148F). System jest zdolny przebić pancerz o równoważniku grubości jednorodnej stali pancernej 600-800 mm RHA. Koszt jednostkowy systemu, według danych na 2014 rok, to 246.000 USD (871 000 zł) Czyli po przeliczeniu jest to około 150 Javelinów dla Ukrainy.

Poza tym Polacy pamietają co banderowce zrobili Polakom i Żydom i co krzyczeli i jakie napisy na kopcach z butelek ukladali:

Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, a Ukrajinu stworyty musym

"Bude lacka krow po kolina - bude wilna Ukrajina"

„Żydy, Lachy to twoi worohi, nyszcz ich” „Smert Lachom – Sława Ukrainie”

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wyjasnilo-sie-co-stoi-za-zapowiedzia-zmiany-polskiej-polityki-wzgledem-ukrainy

- Zdecydowanie antypolsko jest na wsiach w obwodzie lwowskim. Flagi UPA są tam wszędzie, a jeżeli zagadasz po polsku, to ludzie odpowiedzą z niechęcią albo cię zwyzywają. Usłyszysz, że jesteś "polską ku..wą".

https://wiadomosci.wp.pl/polska-jako-wrog-i-okupant-tego-ucza-w-ukrainskich-szkolach-6183807702296193a?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Autor komentarza

Pocisk do Javelina to jakieś

Pocisk do Javelina to jakieś 80k $ zaś CLU to 125k $. Ukraina nie wyda ani $ dostanie sprzęt w ramach wojskowej pomocy finansowej. Pentagon na rok 2018 wyasygnował dla UA  350kk $. 
Skuteczność tej broni to praktycznie 100% trafienia i zniszczenia każdego ruskiego czołgu czy bwp. Javeliny uszczelnią obronę i uzupełnia ukraińskie ppk Stugna-P czy Barrier.
Dobra decyzja USA, Ukraina stanowi dla nas bufor bezpieczeństwa przed agresywnym działaniem rosji i musi tak zostać do czasu aż komunistyczna rosja rządzona przez skośnookiego pułkownika KGB rozpadnie sie co niechybnie wkrótce nastanie. 

Gen. George Patton: "Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami". 
http://www.fronda.pl/a/gen-patton-o-rosjanach-jakze-aktualnie%2C47795.html   

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! Banderowska upaina

Hehehehe! Banderowska upaina nie jest żadnym buforem bezpieczeństwa dla Polski, tylko śmiertelnym wrogiem, który wysuwa roszczenia terytorialne wobec narodu polskiego. Jej rozpad to dobra wiadomość dla Polski. "Skuteczność" uzbrojenie uSSmańskiego można obserwować na Bliskim Wschodzie, a w wyniku tych obserwacji kraje takie jak turcja czy arabia ssaudyjska chca zakupić rosyjskie systemy zamiast uSSmańskiego badziewia, które "trafia w 100%", hehehehe! Rzeczywistość jak zwykle swoje, a sfrustowana banderownia swoje. 

Trudno jest dokładnie nawet ustalić ile razy i gdzie USA interweniowały militarnie. Oblicza się jednak, że w krótkim czasie swego istnienia jako niepodległe państwo od 1776, USA przeprowadziły ok. 400 akcji militarnych i ok. 6000 ukrytych interwencji w ponad 100 krajach. Tylko od czasu II Wojny Światowej, USA zbombardowały aż 19 krajów, w tym tak małe i biedne jak Guatemala i Grenada, nie mówiąc o zmasakrowaniu Wietnamu, Iraku, czy ostatnio Afganistanu. Według wielu przedstawicieli rządu amerykańskiego, takie interwencje mają jednak „sens". („Sądzimy, że cena jest warta tego", jak powiedziała kiedyś Sekretarz Stanu Madeleine Albright, zapytana w 1996 przez redaktorkę amerykańskiej stacji CBS co sądzi o sankcjach ekonomicznych USA wobec Iraku, w wyniku których zmarło ok. pół miliona dzieci irackich.) 

Nikt też nie wie — i chyba nigdy nie będzie dokładnie wiedział — ile milionów ludzi straciło życie w wyniku zbrojnych interwencji USA. W Kambodży, gdzie w latach 1969-1973 lotnictwo amerykańskie zrzuciło na ten biedny kraj ponad pół miliona ton bomb, zginęło prawdopodobnie ok. 600.000 ludzi. W Laosie, ok. pół miliona. Na Filipinach, ponad ćwierć miliona. W wojnie koreańskiej ponad milion. W Wietnamie, dotychczas największym horrorze "made in USA", Amerykanie zabili prawdopodobnie ponad 2 miliony Wietnamczyków, z tego ok. jeden miliona cywili. 

W tym okrutnym szaleństwie dominacji i kontroli świata, USA są gotowe narazić na ogromne straty swoich własnych obywateli. W bezsensownej wojnie w Wietnamie, zginęło prawie 60.000 żołnierzy amerykańskich. W podobno „spektakularnie zwycięskiej" wojnie z Irakiem, którą zachwycały się media amerykańskie i inne, zginęło łącznie z różnych przyczyn „tylko" 760 Amerykanów, przy czym straty irackie sięgały prawdopodobnie ponad 200.000 żołnierzy i cywili. Ale nie mówi się o tym , że na skutek między innymi zetknięcia z radioaktywnym pyłem uranowym, dotychczas zmarło już ok. 8000 amerykańskich weteranów wojny „Desert Storm" i aż 200.000 ubiega się o odszkodowanie z powodu inwalidztwa. 
W swej książce „Derailing Democracy" (dosł. „Wykolejając demokrację"), David McGowan pisze: „Od Drugiej Wojny Światowej, akcje militarne Ameryki w takiej czy innej formie spowodowały więcej śmierci i zniszczenia na całym świecie niż podobne akcje jakichkolwiek innych krajów." Jeden z najbardziej cenionych na świecie mężów stanu, Nelson Mandela, potępił politykę zagraniczną USA nazywając ją „zagrożeniem dla pokoju na świecie." 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika CCCP

Armia radziecka jest znana z

Armia radziecka jest znana z checi wyzwalania. W 1920r. dzieki ofiarnosci Polakow cudem nie wyzwolila juz wtedy Polski. W 1939r. dzieki bratniej pomocy Niemiec hitlerowskich wyzwolila polowe Polski i ta polowa jest wciaz wyzwolona od Polski. Dzieki pomocy tej Armii Radzieckiej Polacy znowu zaczeli zasiedlac Syberie. Sowieci nie potrzebowali budowac Polakom komor gazowych, byl mroz i nie bylo co jesc. W braterski sposob pomogli polskim oficerom dostarczajac im amunicje w tyl glowy i wyzwolili ich prosto do nieba. Zaopiekowali sie ich dziecmi, rodzicami, malzonkami i znajomymi wysylajac na Syberie ponad 1200000 osob. W 1939r. zajeli sie wyzwalaniem Finlandii, wyzwolili Kraje Baltyckie. Dwa tygodnie po wyzwoleniu przez zolnierzy Armii Krajowej Wilna w 1944r. w "Operacji Ostra Brama" w zwycieskim przeciwko hitlerowcom powstaniu, ta Armia Czerwona wyzwala od ich Ojczyzny 10 000 polskich zolnierzy - wyzwolicieli Wilna - przewozac ich na Syberie i wyzwala do tej pory pamiec Polakow o tym, gdzie znajduja sie ich groby. Odrywajac czesc biala i pozostawiajac czesc czerwona z bialoczerwonych polskich flag powiewajacych w calym Lwowie po zwycieskim powstaniu 22lipca1944 Armii Krajowej w tym miescie, wyzwala pamiec Polakow od tego, co sie wydarzylo we Lwowie 22lipca1944r.. W 1945 wyzwolili pol Europy, wyzwalajac obozy koncentracyjne i hitlerowskie wiezienia tak skutecznie, ze do tej pory prawie nikt nie wspomina, o tym, ze zapelnili je AKowcami ( - m. innymi podoboz obozu Oswiecim, KL Auschwitz-Birkenau, Oswiecim Jaworzno -), poniewaz walczyli przeciwko hitlerowcom ALE O WOLNA Polske. Walka o wolna Polske zolnierzy AK nie miescila sie w ramach wyzwalania Polski przez Armie Czerwona. W 1956r. wyzwalali Wegry, w 1968r. Czechoslowacje, wyzwalali rowniez m.in. Afganistan, Gruzje, , chociaz juz nie nazywali sie juz Armia Czerwona wyzwalali Krym i Ukraine. Do tej pory wyzwalaja Kuryle i nie podpisali traktatu pokojowego z Japonia.

18 czerwca 1945 r., w Moskwie rozpoczął się proces przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, których oskarżono o działania przeciwko Związkowi Sowieckiemu oraz współpracę z Niemcami. Trzech spośród skazanych, w tym ostatni dowódca AK gen. Leopold Okulicki, zmarło lub zostało zamordowanych w sowieckich więzieniach.

Przywódcy Polskiego Państwa Podziemnego aresztowani zostali przez NKWD w Pruszkowie 27 i 28 marca 1945 r., a następnie przewiezieni do Moskwy i osadzeni w więzieniu na Łubiance. Sowieccy oficerowie, zapraszając ich wcześniej na rozmowy z przedstawicielem dowództwa 1 Frontu Białoruskiego - gen. płk. Iwanowem (ps. Iwana Sierowa, szefa kontrwywiadu wojskowego SMIERSz), gwarantowali im całkowite bezpieczeństwo.

W sumie w sowieckim więzieniu znalazło się 16 przywódców niepodległościowego podziemia: ostatni dowódca AK gen. Leopold Okulicki "Niedźwiadek", wicepremier i delegat Rządu na Kraj Jan Stanisław Jankowski, przewodniczący Rady Jedności Narodowej Kazimierz Pużak z Polskiej Partii Socjalistycznej oraz Kazimierz Bagiński, Adam Bień i Stanisław Mierzwa ze Stronnictwa Ludowego, Stanisław Jasiukowicz, Kazimierz Kobylański, Zbigniew Stypułkowski i Aleksander Zwierzyński ze Stronnictwa Narodowego, Józef Chaciński i Franciszek Urbański ze Stronnictwa Pracy, Eugeniusz Czarnowski i Stanisław Michałowski ze Zjednoczenia Demokratycznego, Antoni Pajdak z Polskiej Partii Socjalistycznej oraz Józef Stemler-Dąbski z Departamentu Informacji i Prasy Delegatury.

Strony

Skomentuj