Amerykanie cierpią z powodu inwazji olbrzymich pytonów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze amerykańskiego stanu Floryda biją na alarm, ponieważ inwazyjny gatunek pytonów, sprowadzony tam z Azji radzi sobie tak dobrze na lokalnych bagnach. Ciemnoskóre pytony tygrysie rozmnożyły się i w poszukiwaniu pożywienia zaczynają docierać do sąsiednich miast. 

 

Szczególnie zagrożone są obszary w południowo-zachodniej części Florydy. Pytonów jest tak dużo, że mieszkańcy stanu często publikują ich fotografie w serwisach społecznościowych. Kiedyś koegzystencja tych gadów z ludźmi przebiegała w dwóch odrębnych światach, ale teraz gdy pytony pojawiają się w miastach, sytuacja robi się niebezpieczna.

 

Niektórzy obawiają się wypuszczać swoje psy, ponieważ mogą zostać pożarte. Dorosłe osobniki pytonów tygrysich należą do największych węży świata. Są mniejsze jedynie od anakondy i pytonów siatkowych.

 

Długość ciała pytona tygrysiego wynosi od 4 m do 6 m. W USA nie odnotowano jeszcze przypadków ataków tych węży na ludzi, ale w Azji zdarza się to od czasu do czasu. Siedmiometrowy pyton tygrysi połknął ostatnio człowieka na indonezyjskiej wyspie Sulawesi zatem niebezpieczeństwo ataku jest jak najbardziej realne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eddie

Ileś tam lat temu stan

Ileś tam lat temu stan Floryda nawiedził cyklon i hodowane na farmie węże zostały uwolnione w dużej ilości.Lata mijały gady zaczęły rosnąć i rozmnażać się.Zoolodzy badali i wciąż monitoruja rozrost tej populacji.Mieli nadzieję że z powodu panujących dwa lata temu przymrozków (zgadza się na Florydzie!) gdzie temperatura spadała do 0 stopni gady wygina.Przezyly bo chowaly się w norach pod ziemią.

Skomentuj