Amerykanie będą opłacać najemników w Syrii

Kategorie: 

english.al-akhbar.com

Wczoraj informowaliśmy, że ze strony władz syryjskich wystosowana została deklaracja, że wojna domowa w tym kraju się zakończyła a trwają tylko pewne incydenty, które wojsko i policja będzie się starała wygaszać. Wygląda na to, że mocarstwa światowe uznały to za żart primaaprilisowy i dzisiaj pojawiły się doniesienia wręcz przeciwne, wojna trwa a USA zamierza opłacać i wyposażać rebeliantów.

 

To dość szokująca informacja, bo wyobraźmy sobie, że obce mocarstwo opłaca Ślązaków, którzy zaczynają w Polsce rewolucję i próbują przejąć kontrolę w kraju a w najlepszym wypadku oderwać Śląsk od Polski. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku Syrii.

 

Kraje arabskie zapowiedziały wsparcie rebeliantów sumą 100 milionów dolarów a samo USA zadeklarowało pomoc dla nich 12 milionów dolarów. Amerykanie poinformowali również, że zamierzają wyposażyć rebelie syryjską w środki komunikacji, co może wyrównać ich pozycję. Wygląda wiec na to, że uspokojenie w Syrii nie jest na rękę przeciwnikom Assada, którzy spotkali się właśnie w Istambule na konferencji nazwanej cynicznie "Przyjaciele Syrii".

 

Co jeszcze bardziej szokujące przyznano, że tak zwana "Wolna Armia Syryjska" i jej funkcjonariusze, będą opłacani pochodzącymi z zagranicy pieniędzmi. Zapowiedziano, że będą wypłacane pensje i żołd dla żołnierzy.

 

Z Turcji słychać też głosy o planowanej w Syrii interwencji wojskowej. Przypomnijmy, ze komplikowanie sytuacji w Syrii jest postrzegane, jako tak zwana wojna zastępcza z Iranem. Wydarzenia ostatnich dni to sygnał, że na uspokojeniu sytuacji Amerykanom i ich sojusznikom po prostu nie zależy.

 

Dodatkowo dojdzie do dziwnej sytuacji, bo skoro tak zwani 'Przyjaciele Syrii" chcą płacić żołnierzom "Wolnej Armii Syryjskiej" to biorą pod uwagę, że będą też opłacać bojowników z Al Kaidy, którzy zasilają ich szeregi. Sytuacja rozwija się tak szybko, że być może coś przegapiliśmy i Al Kaida jest już sprzymierzeńcem USA albo po prostu nigdy nie istniała jak chcą niektórzy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika trele12

  " To dość szokująca

 "To dość szokująca informacja, bo wyobraźmy sobie, że obce mocarstwo opłaca Ślązaków, którzy zaczynają w Polsce rewolucję i próbują przejąć kontrolę w kraju a w najlepszym wypadku oderwać Śląsk od Polski. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku Syrii." Adminie czy ty też uwierzyłeś w zakamuflowaną opcje niemiecką? Nie żeby coś, ale tro mnie uraziło Sad

Portret użytkownika Toniek

Ślązacy zarażają Kaszubów.

Ślązacy zarażają Kaszubów. Jak myślice dlaczego akurat te regiony? Odpowiedź jest prosta. Finansowanie ruchu politycznego wymaga ogromnych pieniędzy. Nawet jeżeli skłądki są na poziomie 10 zł mies. To potrzeba tysiąca zainteresowanych żeby opłacić biuro i pracowników biurowych i to wszystko. Teraz musisz mieć następy tysiąc, żeby coś od czasu do czasu wydrukować, rozwiesić, pojechać na wiec itp. Ale to wciąż za mało! Dlatego sięga się po inne środki finansowe. Takie ruchy jak na Górnym Śląsku równie dobrze mogą się pojawić na Dolnym Śląsku, który cały czas uważany jest przez Niemców za swój. Nawet w niemieckich gazetach piszą o tym co się dzieje na Dolnym Śląsku. Polska, jeżeli się nie weźmie w garść, nie zaciśnie palców w pieść, to powoli te palce będą obcinane, aż do momentu gdzie nie będzie możliwości już zaciśnięcia pięści. Sytuacja w Syrii jest przerażająca, ze względu na to co robi USA. Dziwi mnie tylko fakt, że takie decyzje powstają po rozmowie Obamy z Miedwiejewem - może już coś ustalili? Tak jak kiedyś Ribbentrop i Mołotow? 

Portret użytkownika fredi

RAŚ jest finansowany przez

RAŚ jest finansowany przez zimoków i różnych kombinatorów. Zdarza się że lud nie wie kogo popiera. Normalne. Ten sponsoring jest niby z boku, przez coś, ale tak bywa gdy kotś  dąży do zniszczenia   drugiego państwa

Portret użytkownika danielov

USA i Izrael chcá sprowokowac

USA i Izrael chcá sprowokowac III wojne swiatowa za wszelká cené. Nie da sie  tego inaczej wytlumaczyc bo stanowisko Rosjji i Chin przeciez znamy. Pytanie tylko kiedy sie to wszystko wymknie spod kontroli. Wszystko wskazuje na to ze w tym roku ale co do miesiaca trudno powiedziec. 

Portret użytkownika ARTUR5

Przy końcu wszystkiego to co

Przy końcu wszystkiego to co ukrywane jest jawne ,reżimowe , mordercze władze świata odkryły się i pokazały prawdziwą twarz .Teraz jest pora aby się określić czy jest się za pokojem iżyciem czy wojną i niewolnictwem.

Skomentuj