Ameryka Południowa ma swojego "Trumpa". Konserwatysta Jair Bolsonaro został nowym prezydentem Brazylii

Kategorie: 

Prezydent elekt Jair Bolsonaro - Źródło: Twitter

W wyborach prezydenckich w Brazylii nieoczekiwanie wygrał prawicowy kandydat, Jair Bolsonaro, którego nazywa się brazylijskim "Trumpem". Oznacza to, że kraj ten może się wkrótce bardzo zmienić, a dla lewicy nadeszły tam ciężkie czasy. 

 

W kampanii wyborczej Bolsonaro zapowiadał, że przedstawiciele brazylijskiej lewicy mają dwa wyjścia,albo wyjechać, albo iść do więzienia. Inne poglądy nowego prezydenta Brazylii są równie radykalne. 

 

Na przykład ONZ nazwał organizacją komunistów i zapowiedział, że zamierza z niej wyprowadzić Brazylię. Zapowiedział również zamknięcie granicy przed uchodźcami z Afryki i Haiti, których nazwał "szumowinami". 

 

Nowy brazylijski prezydent stwierdził też, że będzie zwalczał organizacje George'a Sorosa, którego uznał za głównego konstruktora zmian forsowanych przez lewactwo. 

Jak na konserwatystę przystało, Bolsonaro zamierza rozprawić się z organizacjami LGBT i zapowiedział zakaz promocji homoseksualizmu w brazylijskich szkołach. 

 

Jair Bolsonaro nie ukrywa, że jest zwolennikiem dyktatury wojskowej i stosowania tortur. Wielokrotnie chwalił dyktatora Chile, Augusto Pinochet wywołując skandal gdy stwierdził, że żałuję iż nie zabił on więcej komunistów.

 

Aby dopełnić ten koszmarny sen lewicy, w związku z wyborem nowego prezydenta Brazylii warto zaznaczyć, że jest on również zwolennikiem powszechnego dostępu do broni. Zmiany proponowane przez Bolsonaro mają spowodować, że kraj ten stanie się kolejnym liczącym się mocarstwem światowym.   

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika radekradzinek

Powstaje kolejny kraj

Powstaje kolejny kraj totalnej rozpierduchy...każdy reżim kończył się tym samym...przewrotem.Tutaj będzie tak samo.Te populistyczne prawicowe dyrdymały zmieniają lewactwo w prawactwo.Jedno i drugie jest głupie.

Portret użytkownika maniek00021

Tu się z tobą zgodzę bo nie

Tu się z tobą zgodzę bo nie mówimy o tym aby putin został prezydentem Polski tylko ktoś taki jak on bo fakt faktem goścu robi wszystko w interesie swojego kraju wbrew wszystkim dla niego jest najważniejszy jego kraj i tyle to mi się podoba ale gdybyśmy mieli taki arsenał nuklearny to napewno wielu Naszych Polskich polityków też by sobie pozwoliło na taką politykę no ale niestety na dzień dzisiejszy jesteśmy rozbrojeni i nie mamy żadnych argumentów militarnych dlatego wygląda to jak wygląda.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

żałować, że za mało

żałować, że za mało komunistów Pinochet wymordował, to przegięcie szaleńca... Pinochet wymordował tysiące brazylijslkiej młodzieży, co uległa manipulacji marksistów i żydobolszewickiego wywiadu ZSRR. Zresztą ta młodzież miała rację. Pinochet był szaleńcem. Dla ówczesnej Brazylii komunizm był lepszą opcją. Zresztą bunt przeciwko juncie Pinocheta nie składał się tylko z komunistów. Ogólnie społeczenstwo było zdeterminowane postępującą nędzą i terrorem Pinocheta, tak,. że ja nie tylko sobie gadam dzieciaczku...

Strony

Skomentuj