Ameryka Południowa krytykuje USA za ingerowanie w sprawy innych państw

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Zgodnie z tym co zapowiedział Nicolas Maduro, podczas Szczytu Ameryk który miał miejsce w Panamie, Barackowi Obamie wręczono petycję podpisaną przez kilkanaście milionów osób. Mieszkańcy Wenezueli domagają się aby Stany Zjednoczone odwołały dekret, według którego kraj stanowi "nadzwyczajne zagrożenie" dla bezpieczeństwa narodowego USA.

 

Nicolas Maduro i Barack Obama mieli kilka dni temu odbyć prywatną rozmowę. Właśnie wtedy amerykański prezydent otrzymał antyamerykańską petycję, którą miało podpisać 13 milionów mieszkańców Wenezueli. Okazuje się, że żaden kraj nie wyraził poparcia dla polityki Stanów Zjednoczonych - zamiast tego posypał się grad krytyki.

 

Kraje Ameryki Południowej wspólnie poparły Wenezuelę i potępiły działania USA. Prezydent Ekwadoru, Brazylii, Boliwii i Argentyny domagają się zniesienia sankcji nałożonych na Wenezuelę i odwołania wspomnianego wcześniej dekretu oraz skrytykowali Stany Zjednoczone za ingerowanie w sprawy innych państw i destabilizowanie całego regionu.

"Stany Zjednoczone nadal postrzegają Amerykę Łacińską i Karaiby jako swoje podwórko a ludzi w tym regionie jako swoich niewolników, co jest przyczyną skrajnego ubóstwa. Ameryka Łacińska została porwana przez Stany Zjednoczone a my nie chcemy tego. Nie chcemy już dekretów prezydenckich, które określają nas jako zagrożenie dla ich kraju, nie chcemy być szpiegowani... chcemy żyć w pokoju" - powiedział prezydent Boliwii, Evo Morales.

Prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner powiedziała, że Zachód chce zdestabilizować państwa Ameryki Południowej i wskazuje na organizacje pozarządowe, które finansowane są z nieznanych źródeł. Stany Zjednoczone postanowiły nie komentować oskarżeń. Nie wiadomo nawet jak zareagował Barack Obama na petycję, podpisaną przez mieszkańców Wenezueli.

 

 

Źródła:

http://rt.com/news/248969-summit-americas-obama-attitude/

http://presstv.ir/Detail/2015/04/12/405857/West-wants-destabilized-Latin-America

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jvk_2012

Jak słyszę, że USA to, albo

Jak słyszę, że USA to, albo tamto, że to terrorysta świata to ogarnia mnie zniechęcenie. To całe USA czy Izrael to są tak samo zeszmacone i sponiewierane kraje jak niemal każdy inny niestety na tym świecie. A jakieś bezsensowne, krzywdzące i niesprwawiedliwe rządy mają niejsce nie tylko w Polsce.
U nich tak samo cierpią ludzie z powodu bezrobocia i całego tego Matrixu jak my w naszym kraju. Zapominamy, że to syjoniści, masoni, iluminaci, albo jeszcze jacyś inni tego rodzaju ukryte tchórze robią z nami co chcą, a dla których każdy prawie rząd to tetrzyk kukiełkowy dla nic nie rozumiejących dzieci - w właściwie to czasem one nawet więcej potrafią dostrzec niż dorośli.
Taki na przykład Baraczek ma minę na tym zdjęciu, jakby chciał powiedzieć - "A co ja mogę..." Już wielokrotnie okazało się, że jako "najpotężniejszy" prezydent nic nie może, bo mu każą jak wielu innym. Dla mnie zaś jego starania w ulżeniu losu najbiedniejszej części społeczeństwa choćny dzięki powszechnemy ubezpieczeniu zdrowotnemu lub poprzez wyższe opodadtkowanie najbogatszych ludzi w Stanach dobrze o nim świadczy. Przynajmniej stara się coś zrobić dla najbiedniejszych w przeciwieństwie do tych rządowych marionetek w Polsce, które w pełni się słuchają i bezkrytycznie wszystko potulnie robią, co im za plecami każą. I taka jest różnica między Baraczkeim i kemu podobnymi, a choćby naszymi sługusami.
Jednak czas się zbliża i te wszystkie Hoopery wiedzą, że grunt zaczyna im się coraz bardziej paliić pod nogami, a coraz więcej mróweczek zaczyna się budzić z głębokiego snu... A jak Moce z Wysokości zagrzmią ogromnymi siłami Natury, wtedy dopiero wszyscy bez wyjątku zrozumiemy co liczy się najberdziej i w końcu zaczniemy być człowiekiem, bo już czas najwyższy ku temu. Amen.

Portret użytkownika DJODA

Nie wiem co lepsze być pod

Nie wiem co lepsze być pod władzą USA, Chin, czy Rosji. Dla mnie rządy tych krajów są nie lepsze od tych III Rzeszy. Mam wrażenie że ten świat zdecydowanie dąży ku ruinie. Ciekawe ile zostało do konfliktu tych mocarstw (Rosja to nie mocarstwo).

Portret użytkownika DLA NICH WOJNA TO ZŁOTY BIZNES

OD WIEKÓW ROBIA ZAWSZE TAK

OD WIEKÓW ROBIA ZAWSZE TAK SAMO..
ROZNIECAJA LUDZI POWODUJA PODZIAŁY ZAWSZE Z WYKORZYSTANIEM CZEGOŚ DOBREGO ŻEBY WPROWADZIĆ BUNT WOJNE POTEM PRZYLATUJA JAKO STRAŻNICY POKOJU SPRZEDAJĄ BROŃ PRZEJMUJĄ WŁADZE W PAŃSTWIE
ZGODNIE Z ICH ZŁOTĄ ZASADĄ: PROBLEM, REAKCJA, ROZWIĄZANIE
jak ograniczyć wolność człowieka czyt. prywatność? strącić dwie wieze potem juz mozna spokojnie zmeniać przepisy bo człowiek zastraszony jest łatwy w manipulacji.

Portret użytkownika achiles

Te NOBLE, to jedna wielka

Te NOBLE, to jedna wielka ściema, a sam FUNDATOR TEJ NAGRODY, co roku w swoim GROBIE SIĘ przewraca, jak słucha nazwisk tych nagradzanych. Ale coś się chyba zaczyna zmieniać, bo ta co rekomendowała nagrodę dla BAMBO, na zbity pysk poleciała z tej KAPITUŁY, która przyznaje te TYTULIKI,. 

Strony

Skomentuj