Amazon wkrótce będzie dostarczać przesyłki dronami

Kategorie: 

Źródło: Amazon

Amerykańska korporacja Amazon realizuje jeden ze swoich najambitniejszych pomysłów. Podczas niedawnej konferencji dowiedzieliśmy się, że Amazon już w najbliższych miesiącach uruchomi usługę Prime Air. To oznacza, że firma będzie dostarczać paczki do swoich klientów z pomocą dronów.

 

5 czerwca, na konferencji Re: MARS w Las Vegas, Amazon zaprezentował najnowszą wersję drona dostawczego. Jest to w pełni elektryczny bezzałogowiec pionowego startu i lądowania, który jest również przystosowany do normalnego lotu.

 

Firma twierdzi, że nowy dron posiada zasięg do 24 km i potrafi dostarczyć paczkę o masie około 2 kg w ciągu 30 minut. Być może nie brzmi to zbyt imponująco, ale jak wyjaśnił na konferencji Jeff Wilke, dyrektor działu handlowego Amazom, możliwości bezzałogowca są wystarczające, gdyż 75-90% klientów zamawia towar właśnie w takiej kategorii wagowej.

 

Jeff Wilke powiedział również, że dron spełnia wszystkie wymagania w kwestii bezpieczeństwa. Urządzenie wyposażone jest w kamery termiczne i do wykrywania głębi, oraz sonar. Z pomocą inteligentnych algorytmów i komputera pokładowego, maszyna będzie mogła samodzielnie identyfikować i omijać każde przeszkody.

Źródło: Amazon

Pomysł wykorzystania tego typu dronów do dostarczania przesyłek nie jest kwestionowany, ale w Stanach Zjednoczonych przykłada się dużą wagę do bezpieczeństwa. Bezzałogowce mogą bowiem wyrządzić ogromne szkody, a nawet zabić człowieka, jeśli nie będą odpowiednio przygotowane do takich zadań. Identycznie jest w kwestii z autonomicznymi samochodami. Dlatego wirniki zostały wyposażone w osłony, które jednocześnie sprawują funkcję skrzydeł podczas lotu.

 

Firma Amazon powiadomiła, że usługa Prime Air zostanie uruchomiona już w najbliższych miesiącach. Jednak nie dowiedzieliśmy się kiedy dokładnie, gdzie i ilu klientów będzie mogło na początku skorzystać z tego programu. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) przyznała korporacji Amazon roczną zgodę na testowanie swoich dronów dostawczych.

 

Przypomnijmy, że program Prime Air został przedstawiony po raz pierwszy w... 2013 roku. Od tego czasu nie widać raczej zbyt wielu postępów. Okazało się, że największą przeszkodą dla zrealizowania wizji Amazon są regulacje prawne. Tymczasem korporacja Google ze swoim Project Wing rywalizuje z Amazonem i odnosi pierwsze sukcesy – jej drony już dostarczają przesyłki w Australii i wkrótce będą operować także w Finlandii. Amazon, w pewnym sensie, pozostaje w tyle.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Super. Teraz jesze będą

Super. Teraz jesze będą warczeć nieustannie z nieba. Warczą modnymi kosiarami, samochodami, piłami spalinowymi rżną życie (pod 5g mordują okazy wieczne) to teraz jeszcze drony hurtowo z paczuszkami ze śmieciami będą od góry warczeć, bo niewystarczająco warczą wściekłe byty na boską iskrę w ludziach.

Te wibracje silnikowe, warczenie, powoduje bezsenność, niepewność, drażliwość i ciągły nerw, rozedrgują jestestwo. O falach nie wspominając, bo te powodują bóle ciała, warczenie przenika wskroś spokojność, by ją rozpęc, jak młotkiem. O braciach mniejszych nie wspominam, dla nich to ciągła wojna, taką kosiarą po domu, zróbcie eksperyment myślowy, powiększcie kosiarę do skali, w której jesteście mróweczką i tym skalowanym hałasem sobie po głowie przejedźcie. Koniec świata raz w tygodniu.. morderstwo zapachów ziół.

 

Stop śmieciom dźwiękowym, stop zanieczyszczeniu hałasem! Zdelegalozować kosiarki!

Portret użytkownika entuzjasta

No to będzie prawdziwa

No to będzie prawdziwa rewolucja! Już oczyma wyobraźni widzę te tysiące dronów z latające z paczuszkami pomiędzy blokami i domkami. A jaka frajda dla dzieciaków - ustrzelić takiego drona wiatrówką czy z procy. I paczuszka z nieba. 

No rewelacja! Byle tak dalej z naszym galopującym postępem. 
Może w niedalekiej przyszłości doczekam się dronów dostarczających pieniądze i złoto do banków.

Portret użytkownika baca

wszystkie drony są "w pełni

wszystkie drony są "w pełni elektryczne i pionowego startu" - nic nowego nie wymyślono

niech wymyśla żeby się te w pełni elektryczne drony w 15 minut w pełni nie rozładowywały... bo inaczej to porażka stać godzinę przy ładowarce żeby kwadrans polatać

 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj