Amazon pomoże naukowcom nauczyć się zmniejszać jasność Słońca

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Miliarder badający plany przyciemniena Słońca to coś co brzmi jak scenariusz filmu katastroficznego science-fiction, ale dokładnie to zamierza zrobić Jeff Bezos. 

 

Należący do Bezosa Amazon nawiązał współpracę z National Center for Atmospheric Research i geoinżynieryjną organizacją non-profit SilverLining, aby pomóc w tworzeniu modeli pokazujących dokładnie, co się stanie, jeśli zablokujemy część promieni słonecznych.

 

Firma wykorzystuje swoje potężne serwery i procesory komputerowe do symulacji 30 różnych opcji przyszłego klimatu Ziemi. W jednym z tych symulowanych światów ludzie sztucznie wstrzyknęli aerozole do atmosfery, aby przyciemnić światło słoneczne, powodując gwałtowne ochłodzenie planety. 

 

Symulacje klimatyczne często wymagają drogich superkomputerów. W tym miejscu z pomocą przychodzi partnerstwo z Amazonem, które pozwala badaczom klimatu wykorzystać chmurę obliczeniową firmy - AWS. 

„Przetwarzanie w chmurze osiągnęło punkt, w którym może obsługiwać tego rodzaju obciążenia” — powiedział Kelly Vanser, dyrektor generalny SilverLining. „A teraz nadszedł punkt krytyczny, w którym podstawowa technologia jest dość złożona, a pytanie brzmi: czy możesz wyjść z impasu wdrożeniowego i zobaczyć, czy możesz wypuścić te substancje w chmury i co się stanie, jeśli to zrobisz?”

Zdaniem naukowców, ponieważ z każdym rokiem zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, metoda ta może stać się cennym narzędziem zapobiegania przyszłym katastrofom klimatycznym. Ostatecznie jednak geoinżynieria może sama stworzyć straszliwy zestaw problemów, które sprawią, że świat stanie się jeszcze bardziej niestabilny pod względem pogodowym.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dd

Do czega nam słońce na Ziemi

Do czega nam słońce na Ziemi - potrzebują go rośliny do prowadzenia fotosyntezy - jak nie dostaną słońca nie będzie reakcji 6H2O + 6CO2 + energia świetlna → C6H12O6 + 6O2.

Co jest wynikiem - przetworzenie dutlenku węgla na tlen...

To z czym ten cały Bezos będzie walczył - z tlenem???

Portret użytkownika Quark

Jak wybuchnie jakiś większy

Jak wybuchnie jakiś większy wulkan to wtedy zaczną się zastanawiać - co tu zrobić aby zwiększyć dopływ światła słonecznego ? A tak wogóle to ziemia jest naszym wspólnym domem i NIKT autorytarnie nie ma prawa decydować o wpływaniu na globalny klimat jakąś tam technologią. Każda próba technologicznego wpływania na przepuszczalność ziemskiej atmosfery to jej zanieczyszczanie , a przecież wszędzie wszyscy trąbią o zmniejszaniu emisji pyłów i gazów , więc zamiast rozpylać coś co "przysłoni niebo" znacznie lepiej będzie pomóc krajom niskorozwiniętym zmodernizować swój przemysł tak by stał się mniej emisyjny. I taki miliarder jeden z drugim mógłby to zrobić zamiast dokładać do tych zanieczyszczeń swoje "smrody".

Portret użytkownika kl

To juz robia od lat.

To juz robia od lat. Zerknijcie na YT. Jak tylko pojawia sie Nibiru, Planeta X czy jak to wierzacy nazywaja Dragon z Objawienia zaraz opryski. I to najlepiej w kratke. POtem symulator odpalaja i jak tylko jest moment "zacmienia" - jest mnostwo filmow gdzie sa dwa zachody czy wschody slonca/

Sa na to oficjalne publikacje naukowe. Jak wyglada i dziala taki symulator. 

 Po co to wszystko? Zeby sie lud nie kapnal ze cos nam zaraz skonczy ten marny zywot jak tylko gruz z tych planet zacznie spadac na ziemie. W Apokalipsa rozdz 12 - ma sie pojawic gwiazda Piolun i bogacze pochowaja sie do jaskin zeby uniknac tych spadajacych meteorytow.  

No bo wyobrazcie sobie chaos jakby sie nagle ludzie zorientowali ze zostalo im miesiac-dwa..No szok, jeszcze by sie nawrocili. A mozna fajnie uzyc do swoich celow fakt ze wszystkie wulkany sie pobudzily, pogoda szaleje itd

Jezus jest blisko! 

Portret użytkownika Plićka Kluśny

Samo istnienie tzw.

Samo istnienie tzw. miliarderów już świadczy o tym, że na świecie jest bardzo coś nie halo! W rozwiniętych cywilizacjach gdzie na 1 miejscu liczy się dobrostan każdej jednostki, każdego istnienia ludzkiego, na pewno nie ma niczego takiego jak miliarder, milioner itp - to jest po prostu objaw totalnej patologii systemu!

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Dla takich opłaconych

Dla takich opłacanych lemingów to bzdury https://www.youtube.com/watch?v=bzd3CVWw82k

Chcą zasłonić słońce co cały czas robią od wielu lat za pomocą oprysków z samolotów i to się łączy z fałszywą pandemią oraz zatrzymanie gospodarek i być może zbliżającym się wyłączeniem prądu i nie chodzi o ten bełkot typu NWO, Agenda 2030, Klaus Schwab, Chipowanie.

Chcą upadku przedsiębiorstw aby ograniczyć zużywanie prądu, energi, tlenu, a nie to co mówi większość, że chcą przejąć wasze biznesy. Tak samo robią wszystko aby ludzie przestali używać samochodów stąd te np. wysokie nowe mandaty typu 30 tysięcy.

Portret użytkownika Zn.

Ludziom intelektualnie

Ludziom intelektualnie sprawnym wiadomo nie od dziś, że filmy, głównie te z zarządzanego przez satanistów Hollywood, w zawoalowany a jednocześnie perwersyjny sposób przekazują nam zamiary ,,władców świata".

Przykładowo: ,,Symbole Iluminatów - Masonów w filmach, bajkach,korporacjach - 9/11 - NWO". https://youtu.be/2zPNChF4y3w

Dlatego, gdy czyta się  o planach ,,filantropa" Gatesa czy, jak tu, o zamiarach marzącego o nieśmiertelności  Bezosa, nasuwa się wspomnienie sceny z filmu ,,Matrix" gdy Neo wraz z towarzyszką wznoszą się na chwilę, w pojeździe antygrawitacyjnym, ponad otaczający Ziemię całun chmur. Przypomina się też  scena z którejś części ,,Nieśmiertelnego" czy z ,,Bladerunner'a" gdzie Ziemia również jest zakryta szczelną powłoką i ciągle pada deszcz (w kategorii pojęciowej satanistów deszcz jest  symbolem duchowej dominacji lucyfera nad Ziemią i ludzkością i uwikłania jej w sprawy przyziemne).

Satanistyczni ekoterroryści chcą najzwyczajniej wytrzebić ludzkość ,,prostym  trickiem" czyli odcięciem nas od możliwości skutecznego produkowania przez nasze ciało, pod wpływem promieni UV, witaminy D3.

Chcą też, zapewne, ,,uratować Ziemię" czyli siebie przed spodziewanym mega-rozbłyskiem słonecznym.

W każdym razie,dążąc do sobie wiadomych celów, ekoterroryści z premedytacją ignorują prawdziwą wiedzę naukową dotyczącą zmian klimatycznych i zasadne głosy przeciwne do ich tez.

Dlatego trzeba nieustannie przypominać:

,,Co się działo na Ziemi w czasach najwyższej średniej temperatury"   https://youtu.be/_jiC4wPh_iE 

Króluj nam Panie Jezu!. Racz pokrzyżować plany szatana i jego dzieci na Ziemi, w Polsce i na całym świecie, my grzeszni prosimy.

A plany ich się stopniowo krystalizują":

 

,,KOMUCHOM Z TVPIS ZACHCIALO SIE WSADZANIA DO WIEZIEN I ...https://youtu.be/px4kwLCU8SQ

 

Portret użytkownika Rumcajs

Chemtrailują z powodu fallout

Chemtrailują z powodu fallout'u z fukushimy, bo fukushima wywaliła i wywala dalej  niezliczone ilości gorących pierwiastków toksycznych które znajdują się już w każdym metrze sześciennym powietrza i wody na ziemi, i to wszystko minimalnie ale stale ogrzewa ekosystem ziemi 24h na dobę wiosna lato jesień zima i stąd nie mamy już normalnych zim i nagłe przypływy gorąca z dnia na dzień i co roku biją się rekordy temperatur. Zasłaniają słońce bo gorące pierwiastki wraz ze słońcem nagrzewają ekosystem jeszcze szybciej. Ogólnie walcie się trolle (to za minusowanie najważniejszego info jakie ujrzało światło dzienne w kwestii chemtrailowania).

Sama prawda https://www.cda.pl/PRAWDA_DLA_POLAKA/folder/10514938

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Mikelis

Wymień te "toksyczne gorące

Wymień te "toksyczne gorące pierwiastki", które wywala EJ Fukushima I.

Czarnobyl też wypluł radioizotopy - i co? 

Ale klimat nie zaczął ocieplać się po 2000 r., tylko już po 1900 - vide wielka rewolucja przemysłowa.

Portret użytkownika Rumcajs

ja bym zadał takie pytanie:

ja bym zadał takie pytanie: kto montuje obce kamery ważące po 800kg między rdzeniami a osłoną rdzeni reaktorów z firmy DIMONA (izraelska firma militarna) w swoim reaktorze w innym państwie? Te kamery miały bomby które były zdalnie odpalone i skoordynowane z tsunami które było też sztucznie wywołane bo dzień po tym zaczęły znikać zapisy z sejsmografów które zapisały sztuczny wybuch na głębokości 10km w dnie oceanu - i tak zrobili atak na Japonię i w zasadzie cały świat. Zniszczyły żydy pierdolone całą ziemię!

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Strony

Skomentuj