Amazon opatentował technologię bezpiecznego zrzucania przez drony kontenerów z zamówionym towarem

Kategorie: 

Źródło: Amazon

Amazon opatentował technologię bezpiecznego zrzucania ładunków z bezzałogowych statków powietrznych. Przed uwolnieniem wokół pojemnika będzie nadmuchiwać się poduszka powietrzna, która odprowadzi ładunek na ziemię bez uszkodzeń z wysokości ponad siedmiu metrów, informuje DroneDJ.

 

Niektóre firmy używają dronów do bezpośredniego dostarczania towarów do klientów. W wielu przypadkach jest to szybsze i wygodniejsze niż tradycyjne dowożenie przedmiotów ciężarówkami, ale to podejście ma wady. Jednym z nich jest to, że podczas lądowania na ziemi szybko obracające się śmigła drona mogą zranić klienta lub osoby postronne. Niektórzy inżynierowie starają się tego uniknąć, stosując ramy ochronne wokół bezzałogowców.

 

Inżynierowie Amazona postanowili zastosować inne podejście, w którym drony nie muszą lądować na ziemi i zbliżać się do ludzi. Firma opatentowała technologię składowania ładunków w nadmuchiwanych kontenerach. Na pokładzie urządzenia będą montowane butle lub pompy, które wypełnią poduszkę gazem wokół pojemnika zanim ten spadnie pod nogi klienta. Dron będzie czekał na chwilę, kiedy w jego pobliżu nie będzie ludzi ani żadnych innych przeszkód i wtedy po prostu uwolni ładunek. Nowe opatentowane rozwiązanie umożliwia upuszczenie ładunku z wysokości do 7,6 metra.

Amazon aktywnie angażuje się w rozwój nowoczesnych technologii i już od końca 2016 roku korzysta z dronów, świadcząc swoje usługi. Firma uruchomiła opcję Amazon Prime Air w Wielkiej Brytanii, aby dostarczać małe paczki drogą lotniczą bezpośrednio do klientów. W ubiegłym roku Amazon otrzymał patent na inny system bezpiecznego wysyłania towarów. Potem zaproponował zrzut ładunku w sterowanych radiowo kontenerach ze spadochronami i klapami.

 

Ponadto firma opatentowała budynki, które mogłyby służyć jako magazyny – ule dla dronów i przechowalnie dla sterowców. Amazon otrzymał również patent na trutnie, aby chronić system przed atakami hakerów i dywersantów. Zaproponowano też rozwój systemu niszczenia dronów w sytuacjach krytycznych.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika żulo

Nikt mi nie wmówi że to ma

Nikt mi nie wmówi że to ma być tańsze od typowych kurierów. Infrastruktura to osbługująca będzie pewnie bardziej skomplikowana i zatrudniać może nawet więcej ludzi co klasyczna. Dlatego jak na mój gust chodzi o totalną inwigilację. Mapy domostw na najdrobniejszymi szczegółami, całym bałagenem jaki znajduje się na podwórku itp. Jeśli będzie potrzeba dokładnego podsłuchania, podejrzenia to po prostu gdzieś będzie się kręcić niewinny dron z przesyłkami...

Skomentuj