Amazon buduje fabrykę satelitów, które będą dostarczać tani internet na całej Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Korporacja Amazon postanowiła rozpocząć prace nad swoim własnym projektem dostarczania internetu z orbity. W tym celu rozpoczęła budowę wielkiej fabryki, w której produkowane będą satelity. Amazon nieco spóźnił się, ponieważ inne firmy już zdołały wynieść na orbitę pierwsze satelity.

 

Projekt Kuiper zakłada uruchomienie łatwo dostępnego i taniego serwisu internetowego, który dostarczać będzie sieć 3 200 satelitów. W mieście Redmond w stanie Waszyngton trwają już prace nad wielką fabryką, w której będą produkowane satelity i która stanie się główną siedzibą projektu Kuiper w zakresie badań i rozwoju. Budowa dobiegnie końca w 2020 roku.

 

Dzięki satelitom, internet będzie dostępny niemal na całej Ziemi. Korporacja Amazon widzi w tym dobry biznes, lecz zanim będzie mogła go rozwinąć, będzie musiała uzyskać zgodę ze strony Federalnej Komisji Łączności na wyniesienie swoich satelitów na orbitę.

Siatka składająca się z nieco ponad 3 200 satelitów i tak jest o wiele mniejsza w porównaniu do projektu Starlink korporacji SpaceX, która z kolei ma zamiar uruchomić nawet 42 tysiące satelitów. Warto dodać, że w 2019 roku, SpaceX już wysłał na orbitę 120 swoich satelitów i zamierza co dwa tygodnie wysyłać po 60 kolejnych.

 

Projekty takie jak Kuiper czy Starlink zapewnią łatwy dostęp do szybkiego internetu praktycznie na całej planecie. Jednak działalność korporacji jest krytykowana z kilku powodów - przede wszystkim zwiększy się ryzyko kolizji na orbicie i powstanie więcej śmieci kosmicznych, a astronomowie narzekają, że satelity będą przeszkadzać w obserwacjach kosmosu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Zaśmiecą całą orbitę tylko po

Zaśmiecą całą orbitę tylko po to, aby dostarczać internet ludziom, którzy martwią się czy będą mieli co zjeść, a nie czy jest nowy odcinek serialu na Netflix, albo jakie promocje Bozon robi przed świętami. WWW z hebrajskiego zapisuje się waw- waw- waw (pisownia fonetyczna), oznacza to również 666, czyli liczbę imienia bestii z Apokalipsy św. Jana... przypadek? Nie sądze! Acute

Portret użytkownika dzziadek ze wsi

Głupi ludzie... Macie

Głupi ludzie... Macie trucizny w jedzeniu - wszyscy o tym wiedzą - nikt nie protestuje. Macie zatrutą wodę, macie rozpylane w powietrzu świństwa nad głowami - co widać gołym okiem - nikt nie protestuje. Macie trutki w różnym stężeniu w lekach - nikt nie protestuje. Wstrzykujecie niemowlętom chwilę po urodzeniu serie szczepień z metalami ciężkimi i śladami obcego DNA - nikt nie protestuje. Żyjecie w systemach religijnych, politycznych, finansowych - które ciągną z was energię na różny sposób - nikt nie protestuje. Dostaniecie satelity by was kontrolowały... Ciężko się dziwić, że traktują was gorzej niż bydło. Już się z tym nawet nikt nie kryje. Obudźcie się i zacznijcie używać serca. Wtedy przejrzycie na oczy i poczujecie kim jesteście i co jest dobre.

A tak wygląda najnowsza wersja chip-a który ma być nakładany już na noworodki (Wierzchnia warstwa się odkleja zostają wbite 4 "zęby wampira" RFID ready for 5G.)

Portret użytkownika Chłopo sapiens

Biedny dziadku ze wsi! Jesteś

Biedny dziadku ze wsi! Jesteś takim samym człowiekiem jak inni, i też nie protestujesz! Wytłumaczę ci to - jeżeli jeszcze nie zrozumiałeś - na prostym przykładzie. Może pamiętasz długie kolejki za komuny? Zdarzało się często tak, że uczciwi ludzie, grzecznie stali w ogonku, ale co chwila jakiś cwaniaczek podchodził do czoła kolejki i się wkręcał - na różne (tu nieistotne) sposoby. Wtedy często ludzie z końca kolejki reagowili w identyczny sposób, mówiąc coś w tym stylu: "Jakie te ludzie głupie! Stoją jak barany i nic nie reagują!" Ale takiemu barankowi nie przyszło na myśl, że on też nie reaguje! Po prostu boi się, a chciałby, żeby ktoś inny nadstawiał karku! I dokładnie to samo jest z Tobą! Boisz się sam coś zrobić, a ubliżasz pozostałym i wymyślasz im od głupich. Ponadto ta "delikatna" aluzja do "systemów " religijnych mówi mi wszystko. Najprawdopodbniej masz na myśli tylko jeden "sytem" religijny tzn, Kościół katolicki. Kościół jest święty, mimo, że składa się WYŁĄCZNIE z grzesznkiów! I są w Nim niezawodne środki do zbawienia, niezależne od grzeszności szafarzy (kapłanów) i świeckich. Czy np. odmówiłbyś poddania się koniecznej operacji, bo dowiedziałeś się, że lekarz np. zdradza żonę? Oczywiście, że nie; czy nie kupiłbyś chleba w piekarni, bo wiesz, że on kradnie? 
   Podsumowując wszystko, to ty jesteś biedny i ślepy i nagi (por. Ap 3,17). Jest taka teoria w psychologii (zresztą całkiem słuszna), która mówi, że człowiek może tylko dlatego dostrzec jakieś zło u innych, bo sam najpierw jest mistrzem w jego popełnianiu! W tym przypadku (oraz wielu, wielu innych) sprawdza się idealnie!
Polecam też przeczytać rozdział 11 (cały) z drugiej księgi Samuela 2 Sm 11,1-26 do początku rozdz 12,1-5; i pomedytować zwłaszcza nad tym ostatnim wierszem (2Sm 12,5).
                                                                                                                         Pozdrawiam w Panu!

Portret użytkownika Kmieć

Przepraszam Dzziadku ze wsi,

Przepraszam Dzziadku ze wsi, że na Ciebie naskoczyłem jakiś czas temu.
Obecnie oceniam, że zrobiłem to wówczas niesłusznie.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Ale jeśli walniesz jaką bzdurą kiedy, jak łysy włosami o kant kuli, to nie spodziewaj się z mojej strony pobłażania. Smile

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika ronin

dlaczego nasa tak sie boi

dlaczego nasa tak sie boi innych cywilizacj kosmicznych czyzby zdawali sobie sprawe ze swej niedoskonalosci i tego ze sa na lasce losu innych na szczescie nieagresywnych cywilizacji mimo to powinni siedziec cicho i klaniac sie w pas przed innymi.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj