Aluminium - niebezpieczna trucizna

Kategorie: 

Źródło: Internet

Organizm współczesnego człowieka jest narażony na zbyt częsty kontakt ze szkodliwymi związkami aluminium. Od dawna wiadomo, że aluminium (glin) jest metalem neurotoksycznym. Są liczne dowody na to, że skażenie organizmu jego związkami powoduje nie tylko chorobę Alzheimera, ale wiele chorób neurologicznych, w tym demencję, autyzm i chorobę Parkinsona.

 

Nowe badania, przeprowadzone w Keele University w Wielkiej Brytanii  są w kwestii toksyczności aluminium przełomem. Naukowcy wykazali, że wysoki poziom tego metalu w mózgu prowadzi do choroby Alzheimera. Aluminium przenika bezpośrednio do centralnego układu nerwowego. Uszkadza tkanki mózgu i prowadzi do choroby zwyrodnieniowej, a także może pogorszyć pracę tarczycy oraz zwiększyć łamliwość kości. W przeciwieństwie do żelaza i miedzi, aluminium nie ma żadnej znanej funkcji biologicznej. We krwi jest przenoszone przez transferrynę, czyli proteinę, która przenosi także żelazo.

 

Gdzie znajduje się aluminium?

Podczas testów laboratoryjnych aluminium znaleziono w ogromnej liczbie produktów, od żywności i napojów począwszy, na produktach konsumenckich i lekach skończywszy:

· W lekach: środki przeciwbólowe, środki zobojętniające kwas, środki przeciw biegunce i w dodatkach typu stearynian magnezu

· W szczepionkach. Według niektórych naukowców aluminium jest bardziej toksyczne niż rtęć, która… również znajduje się w szczepionkach

· Aluminium stosowane jest przy produkcji  kosmetyków: środków do pielęgnacji ciała, dezodorantów, antyperspirantów,  filtrach w kremach przeciwsłonecznych, szamponach, pastach do zębów

· Aluminium znajduje się w opakowaniach do żywności: w folii, w puszkach, kartonach na soki oraz w garnkach z niego wykonanych

· W żywności:

E 173 – aluminium – środek barwiący cukierki na kolor srebrny i dekoracje stosowane na wypiekach
E 541 – fosforan aluminiowo-sodowy – środek emulgujący, dodawany do pieczywa i ciasta
E 554 – krzemian aluminiowo – sodowy – środek przeciwzbrylający, stosowany w soli, cukrze, gumach do żucia
E 556 - krzemian aluminiowo – wapniowy – środek przeciwzbrylający, stosowany w gumach do żucia
E 559 – krzemian aluminiowy – uznany za „nieszkodliwy”

 

Aluminium stosuje się podczas produkcji sera topionego i w niektórych metodach konserwowania. Także biała mąka, jest dlatego biała, że jest poddawane procesowi wybielania, w którym znajdują się związki aluminium i potasu. Badania wykazały, że szczególnie skażone tym metalem są puszkowane konserwy warzywne i owocowe, zwłaszcza te o kwaśnym odczynie.

 

Wpływ temperatury na zawartość aluminium

Co jest naprawdę zaskakujące – że aż do 139,2 mg aluminium może być zjedzone przez jedną osobę w jednym posiłku w zależności od tego, jak jest on przygotowywany. Powszechną praktyką na świecie jest gotowanie, przygotowywanie i przetrzymywania żywności w opakowaniach z aluminium. Gdy aluminium jest zimne, jego przenikanie do żywności jest na poziomie minimalnym. Jednak gdy żywność przygotowywana jest w temperaturze ok. 150 stopni, przenikanie aluminium do żywności jest alarmujące. Badacze przebadali 5 różnych rodzajów mięsa - zostały one opakowane w folię aluminiową i gotowano je w piekarniku w temperaturach ponad 150 stopni. Odkryto, że poziom koncentracji aluminium wzrósł o 378% w mięsie czerwonym, a w drobiu o 215 %.

 

Jak usunąć aluminium z organizmu?

Świetnym sposobem na usunięcie aluminium w prosty sposób jest odkwaszenie organizmu, gdyż metale wtedy są mniej reakcyjne i wyrządzają znacznie mniej szkód. Silnie zasadowe surowe warzywa i owoce (seler, pietruszka, burak, jarmuż, ogórek, szpinak, jabłka) są jednocześnie detoksyfikujące i skutecznie wspomagają mechanizmy oczyszczania organizmu z metali ciężkich, w tym aluminium.

 

Nieocenionym warzywem jest czosnek, który pomaga zwiększyć zdolności neutralizacyjne organizmu i zmobilizować go do usuwania aluminium w szybkim tempie. Codzienna szklanka soku z marchwi z dodatkiem cytryny potrafi zdziałać wiele dobrego w naszym organizmie. Wysokie dawki witaminy C usuwają nie tylko aluminium, także inne metale ciężkie, takie jak rtęć, kadm i ołów. Powszechnie stosowane zioła w celu odtrucia organizmu to żółty imbir, brunatnica oraz kolendra.

 

Pomocny może być także glon (alga) zwany chlorellą. Niedawne badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że chlorella  usuwa aluminium m.in. z kości lepiej niż jakikolwiek inny znany czynnik odtruwający. Ściana komórkowa chlorelli zawiera sporopolleinę, jest to unikalna substancja, która wiąże metale nieodwracalnie, w ten sposób toksyny wydalane są z organizmu.

 

Źródła:

http://www.altermedium.pl/aluminium-niebezpieczna-trucizna/

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowe-badanie-wiaze-przyjowanie-dawek-aluminium-z-osteoporoza-i-choroba-alzheimera-jak-ograniczyc-ryzyko-2014-07?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nowe-badanie-wiaze-przyjowanie-dawek-aluminium-z-osteoporoza-i-choroba-alzheimera-jak-ograniczyc-ryzyko

http://ekogazeta.com.pl/ekozdrowie/item/1083-jak-pozbyc-sie-metali-ciezkich-z-organizmu-czesc-i.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika pog

Jabłko owocem silnie

Jabłko owocem silnie zasadowym... chyba padnę ze śmiechu. Zawartość kwasu cytrynowego w jabłku jest całkiem spora. Daleko mu co prawda do cytrusów pod tym wzgledem, ale jest jest to jeden z kwaśniejszych rodzimych owoców.

Portret użytkownika wojpl

 Dopiero w 1825 uzyskano

 Dopiero w 1825 uzyskano aluminium. Otrzymywanie metalicznego glinu polega na przeróbce rudy boksytowej na tlenek glinu, a następnie tlenku glinu na metal. Przeróbka rudy ma ne celu przede wszystkim usunięcie zanieczyszczeń tlenkami żelaza i krzemionką.Czysta postac metaliczna jest toksyczna i nie wystepuje w tym stanie w przyrodzie.Wiec od niedawna ludzie maja problem z tym metalem.

Portret użytkownika Rodak

Dlaczego  wiec  przemysł

Dlaczego  wiec  przemysł  szczepionkowy  przyjął  aluminium  i  rtęć  jako  składniki szczepionek dla  dzieci  i  nie  tylko .
Dlaczego  stosuje  się  je  w  Chemitrals, spadających  z  nieba  na  głowy  ludzkości?  
Kto  za  tym  stoi  i  bezkarnie  szkodzi  ludziom ? 
NO. KTO ?

Portret użytkownika tubylec

Glin jest trzecim

Glin jest trzecim pierwiastkiem najpowszechniej występującym w glebie, skoro więc natura tyle tego tam umieściła to znaczy że nie jest taki szkodliwy jak się wmawia.

Portret użytkownika Pulsar

@Preston Co to za dyrdymały

@Preston
Co to za dyrdymały wypisujesz?
Skoro Aluminium jest aż tak szkodliwe, to zapraszam obejrzeć okolice Huty Aluminium w Koninie, a potem np: zobaczyć okolice Huty Miedzi w Legnicy, czy w Głogowie, - i zwrócić uwagę na to, gdzie jest większa degradacja środowiska naturalnego?
Owszem, - jedno mogę przyznać, iż każdy pierwiastek w przyrodzie powinien mieć swoje naturalne wykorzystanie, a to co robi dziś człowiek ze swoim niby 'postępem' technologicznym doprowadza tylko do nienaturalnych skażeń środowiska danym pierwiastkiem.  Dotyczy to też i aluminium (Glin). Ale skoro bowiem jest to 3 najpowszechniejszy pierwiastek na ziemi, to chyba nie może być aż tak toksyczny.
Dużo się dziś pisze o tym, iż Glin występujący w glebie w postaci neutralno-obojętnej, - staje się pod wpływem zakwaszenia gleb np: kwaśnymi deszczami (emisja SO2 do atmosfery, stąd wszechobecne związki siarki), - toksyczną trucizną dla roślin, które są naszym źródłem pożywienia. Ale nie jest to wina samego Glinu, a raczej jego korelacji z innymi związkami chemicznymi i wolnymi jonami wodoru.
Artykuł napisany jest w stylu 'polowania na czarownice' - gdzie czarownicą jest Aluminium.

Portret użytkownika Spotter

Twoją pracą jest robienie z

Twoją pracą jest robienie z siebie debila publicznie, tylko ciekaw jestem ile ci za to płacą ?  Opłaca się to ?

Dalej używasz fałszywej i zmanipulowanej sygnaturki stworzonej przez debilów chemoludków. Dalej uważasz że jest to właściwe ? Tak właśnie chemoludki opierają się na swoich fałszywych "dowodach". Nie wstyd ci ?

Strony

Skomentuj