Algorytm YouTube skojarzył pożar katedry Notre Dame z zamachem na WTC

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ku zaskoczeniu internautów, oglądających relacje z pożaru katedry Notre Dame, serwis YouTube wyświetlał im informacje na temat ataków terrorystycznych na World Trade Center z 2001 roku. 

Linki do artykułu z Encyklopedii Britannica, opisującego historię ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku, pojawiły się m.in. pod filmami kanałów informacyjnych CBS, NBC News oraz France 24, które na bieżąco relacjonowały pożar katedry Notre Dame. Linki są częścią wysiłków YouTube'a, który zamierzał w ten sposób przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się w sieci fałszywych teorii spiskowych. Okazuje się jednak, że tym razem serwis sam je zapoczątkował.

 

YouTube w 2018 roku zaczął dodawać ramki z faktami pod filmami, które próbowały przedstawiać nieprawdziwy ich zdaniem obraz historii. Sprostowania można było więc znaleźć np. pod materiałami sugerującymi, że zamach na WTC został zorganizowany przez same Stany Zjednoczone. Serwis reagował również na filmy, których autorzy przekonywali, że Ziemia jest płaska lub że lądowania na Księżycu zostały sfałszowane.

 

Algorytm YouTube'a nie okazał się jednak do końca sprawny, ponieważ automatycznie zaczął kojarzyć filmy, ukazujące palącą się katedrę Notre Dame z atakiem terrorystycznym. A może to nie był przypadek, lecz celowe działanie?

Serwis po pewnym czasie zablokował pojawianie się kontrowersyjnych linków w relacjach z pożaru, lecz niesmak pozostał, o czym można przekonać się, czytając komentarze dziennikarzy na Twitterze. Francuscy prokuratorzy nie sądzą, by wypadek był celowym działaniem osób trzecich i skałaniają się do tezy, że pożar został wzniecony przypadkowo. Rzecznik YouTube'a przeprosił za nieporozumienie, tłumacząc, że algorytm działa automatycznie i "czasami może się pomylić".

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Zefel z Goleszyc

Wszystko wskazuje na to że

Wszystko wskazuje na to że podpalenie dokonał ksiądz proboszcz na zlecenie Watykanu w celu zdobycia większych funduszy na remont. Plan jednak sie sypnał bo zamiast światowej zbiórki na tacę po niedzielnej mszy swiatynia zostanie wyremontowana pod dyktando masonerii która szeroko otwarla portwele i odbuduje Notre-Dame dla wielkiej Bogini i kreatorki swiata.

Portret użytkownika minoduesp

Tak jak "przypadkowe"

Tak jak "przypadkowe" podpalenia lasów we włoszech ,przyczyniły się do pozyskania nowych terenów pod zabudowę , tak "przypadkowe" zapruszenie ognia w starej katedrze da wolną drogę do jej wyburzenia "ze względów bezpieczeństwa " .. i ostatni bastion chrześcijaństwa we Francyji upadnie .. ku uciesze plugastwa. A swoją drogą to dlaczego w tak cennych starych budowlach nie instaluje się systemów samogaszących - jakiś natrysk wody na drewniane konstrukcje z czujnikiem temperatury czy zadymienia i problemu by nie było ? Chyba zalanie wodą wyrządza zdecydownie mnie szkód niż pożar ?!

Portret użytkownika baca

sztuczna inteligencja

sztuczna inteligencja zadziałała prawidłowo - bezbłędnie skojarzyła atak mossadu na WTC z atakiem mossadu na Notre Dame

... bo o jednoczesnym podpaleniu meczetu Al-Aksa żadne media nie ujadają a to tam przeciez mossad chce odbudować trzecią stajnię Salomona i potrzebował czegoś dla odwrócenia uwagi...

sztuczna inteligencja nie łyka kłamstw jak afroamerykanie banana tylko wyciąga prawidłowe i logiczne wnioski nie patrząc na ten syf o nazwie poprawność polityczna...

a tak poza tym niedawno sztuczna inteligencja stwierdziła że ludzkość ma pokojową nature i skłonności do życia w spokoju - tak więc strachy na jej temat płynące od garstki zbrodniczych psychopatów sa jak zwykle przesadzone...

 

Portret użytkownika MiamiVibe

Miałem zamiar napisać

Miałem zamiar napisać komentarz podobny do Twojego oraz zwrócić w nim uwagę, że to Ty pisałeś wcześniej o tym, że AI będzie poza debilną poprawnością i będzie walić prosto z mostu na dany temat. Byłem co do tego lekko sceptyczny, aż do teraz. Wygląda na to, że miałeś rację, choć poczekam jeszcze z ostatecznym wnioskiem.

Portret użytkownika MiamiVibe

Oczywiście, że będą naciskać

Oczywiście, że będą naciskać na psucie. Wyobraź sobie, że AI stwierdza, że problemem ludzkości jest finansjera i ,,narut wybrany" a ze zwykłymi ludźmi może koegzystować w pokoju i harmonii, ale również AI może stwierdzić, że zwykli ludzie też są zagrożeniem z finansjerą i narodem wybranym, bo dali się podejść i zrobić w chuja przez tych drugich. A może też stwierdzić że i ona sama oraz reszta są zagrożeniem i wszystko pójdzie w rozpiździel Smile Jedynie Natura wygrywa, bo ona sobie poradzi bez AI, bez żydków i bez ludzi, jest samowystarczalna i doskonała, jak urojony przez ludziska ,,panzbuk".

Portret użytkownika inzynier magister

Marsz LGBT w Gnieźnie pod

Fundamentalistyczna grupa Al-Muntasir powiązana z ISIS w swoim plakacie propagandowym używa widoku płonącej katedry Notre-Dame. „Już czas pożegnać kaplicę politeistów” - czytamy. „Już czas pożegnać kaplicę politeistów”, „czekajcie na następny”; takie hasła zostały umieszczone na plakacie organizacji Al-Muntasir, powiązanej ze skrzydłem propagandowym ISIS. Plakat zawiera także wizerunek płonącej katedry Notre-Dame. Ponadto, Al-Muntasir opatrzyło zdjęcie komentarzem „dobrego dnia”.

Marsz LGBT w Gnieźnie pod parasolem PIS | Mateusz Marzoch

https://www.youtube.com/watch?v=qGLt26yBVbY

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Maryjan_66

Mniej więcej jak w fizyce

Mniej więcej jak w fizyce kwantowej - obserwator wpływa na obserwowany układ czy tego chce czy nie chce.

Jutuba w znakomitej większości ogladają idioci (wystarczy spojrzeć na statystyki poszczególnych filmów a ich poziom) - tak więc i jutub dostosowuje się do swoich obserwatorów. Wszystko jest połączone. Głupimi oczami będziesz widział głupi świat, i dokładnie tak samo głupio będzie Ci odpowiadał na Twe zapytania. Idąc dalej: spiskowymi - spiskowy, radosnymi - radosny, dobrymi - dobry, naćpanymi... itp..

Strony