Algieria zacieśnia relacje z Rosją w obawie przed "demokratyzacją"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wirus zwany demokracją dopadł w ostatnim czasie kolejne kraje. Argentyna i Brazylia w mgnieniu oka stały się zwolennikami amerykańskich imperialistów. Wkrótce to samo może spotkać Wenezuelę i RPA a Syria od lat jest polem bitwy, w której uczestniczy łącznie około 20 państw z całego świata. Jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć - taką taktykę stosuje obecnie rząd w Algierii.

 

Znany dziennikarz i analityk Brandon Turbeville wskazuje, że terroryzm (Państwo Islamskie) może posłużyć Stanom Zjednoczonym do "wyzwolenia", czyli zdestabilizowania i zdewastowania kolejnych nieposłusznych państw w Afryce Północnej. Algieria ma poważne obawy przed atakiem islamistów i jest zaniepokojna ekspansją oraz działalnością ISIS w Libii, Tunezji, Nigrze i Mali.

 

Sytuacja ta spowodowała, że rząd zacieśnia współpracę z Rosją i nieustannie zwiększa swoją siłę militarną. Algieria otrzymała niedawno pierwsze rosyjskie śmigłowce bojowe Mi-28 spośród 48 zakupionych i oczekuje na dostawę 14 samolotów Su-30. Ma to istotne znaczenie dla bezpieczeństwa kraju, który w razie sponsorowanej przez Zachód inwazji islamistów będzie miał odpowiednie narzędzia do obrony. Nie można zresztą wykluczyć tego, że w razie niepokojów lub nawet wybuchu wojny, Rosja zacznie pomagać Algierii tak jak robi to w Syrii.

Zdaniem Brandona Turbeville'a, jest to znak że Stany Zjednoczone tracą swoje wpływy na świecie, ale mogą próbować je odzyskać siłą. Libia jest obecnie państwem upadłym i od pewnego czasu głośno mówi się o kolejnej interwencji zbrojnej. Oficjalnie ma to być walka z terroryzmem - opowiastki tego typu znamy już na pamięć, ale dlaczego Amerykanom może nagle zależeć na rzekomym przywróceniu porządku w tym kraju?

 

Gdy wbijemy kij w mrowisko, mrówki uciekają i rozprzestrzeniają się na wszystkie strony. Druga inwazja zbrojna na Libię może spowodować podobny efekt - kraj jest obecnie siedliskiem terrorystów a jeśli ich bezpieczeństwo zostanie naruszone, islamiści ruszą do innego państwa, np. do Algierii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Jestesmy w czasach

Jestesmy w czasach ostatecznych kiedy to Nasza tzn.Polska egzystecja sie warzy ,Ameryka i Zachod chca zniszczyc Polske zeby jedno Panstwo bedace obecnie w Palestynie mialo gdzie sie przeniesc .To nie Utopia !!! Amerykanie to Marionetki ZYDOW.To ONI rzadza Swiatem i nie szczedza trudu zeby tego dopiac,Prosze sluchac Grzegorza Brauna albo Pana Krajskiego i uczcie sie wszyscy Historii Polski zeby tym razem (a bedzie to nasza ostatnia szansa)nie zrobic takiego Bledu jakie robiono przed I i II WS.Wreszcie Badzmy JEDNYM NARODEM, a nie grupkami jakis OSZOLOMOW.ONI tylko czekaja zebysmy sie pozabijali z Ruskimi a wtedy jestesmy ZGUBIENI.Po ANAKONDZIE 2016 trzeba Amerykanow wyslac do DOMU.To jest ostrzezenie zeby wszystkim patrzec na paluszki co ROBIA nasi PRZYJACIELE.??????

Portret użytkownika inzynier magister

Chociaż są głosy że rząd pani

Demokracja w Polsce może odnieść sukces, prawdziwa demokracja chrześcijańska ! Chociaż są głosy że rząd pani Szydło jest zbyt pro amerykański to trzymajmy kciuki za ten rząd bo mamy szansę na uczciwe wybory w roku 2019 ! Wtedy musimy się zjednoczyć i mieć w sejmie 90% narodowców razem z PiS i całą grupą pariotów z ONR ! Inaczej nie uratujemy Polski z rąk masoneri poskomunistycznej ! Jednoczmy siły w walce z zarazą UE i USA, no chyba że w USA Trump zrobi porządek ? W każdym razie mamy szansę jako słowiański i chrześcijański naród na odzyskanie wolności ! "Przygotowywana przez resort sprawiedliwości reforma sądownictwa w Polsce ma przynieść poważne zmiany w funkcjonowaniu tzw. trzeciej władzy. Całkiem realna ma być koncepcja usunięcia wszystkich sędziów, którzy na nowo otrzymają nominacje. Zapewne nie wszyscy. O szykowanej przez ministra Zbigniewa Ziobrę rewolucji napisał dziennik „Fakt”. „Reforma sądownictwa to może być prawdziwe trzęsienie ziemi! Na dziś w PiS wygrywa koncepcja, że wszyscy sędziowie będą musieli dostać na nowo nominacje od prezydenta. Zwolennikiem ostrego kursu jest prezes Jarosław Kaczyński (67 l.) i wielu bliskich mu polityków. A Zbigniew Ziobro (46 l.) zawsze był fanem ostrego kursu.” – czytamy."  http://www.pch24.pl/bedzie-trzesienie-ziemi-w-sadownictwie--minister-ziobro-zweryfikuje-wszystkich-sedziow-,43734,i.html#ixzz4Ac4ppmhB

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika tomasz26

swat jest dwubiegunowy

swat jest dwubiegunowy .podzielony dopóty nie wyzwolą Energi i reakcji ....tek było jest i będzie dopóty rasa ludzka przetnie iść na ilość a pójdzie na jakość poszanowanie ziemskich naturalnych praw ..ta emocjonalność przynosiła przynosi i będzie przynosić zgubę ludziom ,którzy będą na nią podatni ...w skrócie: każda cywilizacja musi upaść z prostej przyczyny ...one szły na ilość

Portret użytkownika U_P_Adlina

udajesz idiotę!!!!.........A

udajesz idiotę!!!!.........A isis to niby wyskoczyło nagle z dziury w ziemi, ku zdziwieniu usmaństwa, co??.........isis to usmańskie zbrojne ramię, które sponsorowane jest przez usmański reżim, więc jeśli ktoś obawia sie isis to równocześnie obawia się i usmańskich bandziorów!!!!....isis=usa !!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

tak ich zwalczają, że przez

tak ich zwalczają, że przez dwa lata isis powiększyło się terytorialnie i urosło w jeszcze większą siłę!!!!........Daj spokój człowieku!!!!...........Jak ci w żydo-mediach powiedzą, że 98% kwas siarkowy dobrze robi na gardło, to też uwierzysz??

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj