Albo przetrwa Unia Europejska, albo będzie wojna - oświadczył szef KE Jean-Claude Juncker

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Niepokojące słowa wypowiada szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który w wywiadzie dla włoskiego dziennika La Repubblica, jawnie straszył, że albo państwa członkowskie oddadzą pełnie władzy do Brukseli i będzie Unia Europejska albo będzie wojna! 

 

Znany z licznych alkoholowych ekscesów protegowany Angeli Merkel Jean-Claude Juncker udzielił zaskakującego wywiadu. Jeśli nie był wtedy pod wpływem, a przede wszystkim jeśli wiedział co mówi, oświadczył, że albo państwa narodowe zrzekną się władzy, co nazwał "pogłębieniem integracji", albo nadejdzie wojna, która ułoży odpowiednio sprawy.

"Wystarczy iść na cmentarz wojenny, by zdać sobie sprawę z tego, jaka jest alternatywa dla jedności europejskiej" – powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean- Claude Juncker

We wspomnianym wywiadzie Juncker bronił tez samobójczej polityki migracyjnej w UE stwierdzając, że przyjmowanie uchodźców nie jest problemem nie do rozwiązania”i muszą się znaleźć odpowiedzialni politycy, którzy wytłumaczą to obywatelom. 

Trudno do końca powiedzieć co miał na myśli pan Juncker, ale wygląda na to, że to też była groźba, względem wszystkich tych, którym nie podoba się podmiana populacji na terenie Europy. Odpowiedzią na rosnący ruch sprzeciwu wobec nieograniczonej imigracji może być rozkręcenie aparatu przemocy wobec tych, którzy ośmielają się publicznie krytykować model multi-kulti.

 

Zdaniem Junckera Unia Europejska wcale nie upada i nie jest skazana na porażkę. Przyznał jednak, że UE ma przed sobą przyszłość pod warunkiem, że zostanie naprawionych kilka mankamentów. Chodziło mu zwłaszcza o zbyt długo trwające procesy decyzyjne, które spowalniają wszystko w UE.

Nie wiadomo czy groźby wobec Europejczyków to bzdury i efekt alkoholowego nałogu czy też wręcz przeciwnie, ujawnił on plany na wypadek gdyby budowa niemieckiej wersji UE stanęła w martwym punkcie, albo co gorsza gdyby ruch żółtych kamizelek stał się zjawiskiem ogólnoeuropejskim.

 

Opowieści Junckera o przetrwaniu Unii Europejskiej to mrzonki. Europa w ciągu ostatnich 40 lat zmalała ekonomicznie niemal o połowę, a nawet wtedy miała najwyżej 30 proc. udziału w światowej gospodarce. Teraz to już tylko 15 proc. udziału w światowym rynku i nadal ten trend jest spadkowy.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lukiiii

Odnośnie długiego komentarza

Odnośnie długiego komentarza autorstwa "jaa". Widać od razu chłopie że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, to właśnie Ci którzy zrobili rewolucję bolszewicką, i przyszli z armią czerwoną, dzisiaj robią UE, to nie są europejczycy, to był ich interes żeby nas zniszczyć i teraz nas prowadzić do totalnej zagłady. Demograficznie Rosja miała być potęgą, Chazarstwo na usługach Chasydów zamęczyło 60mln ludzi w gułagach, nie przez przypadek nazywa się UE eurokołchozem, bo niewolnikami tych zbirów jesteśmy. Resztki nas chcą wykorzystać do wojny z Chinami na którą się szykują.

UE jest tak Europejska jak Putin jest carem,czy wyobrażacie sobie żeby car zapraszał i słuchał Chasydów, to zywkłe przekupne psy od brudnej roboty, podział miedzy nimi na żydzi i hamy, jak się pokłącą to żydzi mówią że to oni robili, z kolei Ci się wypierają że to na ich rozkaz, wtedy Ci odpowiadają że to antysemityzm. Takie bydło nami rządzi !!! 

Portret użytkownika euklides

Nowa wersja hymnu dla

Nowa wersja hymnu dla okrągłostołowo-magdalenkowych polinowców i wolaków.

 

Jużci Polska nam zginęła,
chociaż my żyjemy
Co nam obca przemoc wzięła, 
drugi raz oddamy

Marsz marsz Junecker
z ziemi Polin do Wolski
Za twoim przewodem 
złączym się z Euro-kołchozem

Przejdziem Odrę, przejdziem Elbę
Będziem europejczykami
Dał nam przykład Żak Chirac
Jak siedzieć cicho mamy

Marsz, Marsz Junecker...

Jak Tusk do Brukseli
Przy biernym oporze
Dla ojczyzny zaprzedania,
Wyprawim się za morze.

Marsz, Marsz Junecker...

Już tam Abdul do swej Basziry
Mówi zapłakany —
Patrzaj jeno, jako nasi
Fajne mają tu turbany.

Marsz, Marsz Junecker...
 

Portret użytkownika Kwazar

Gość był na kacu więc jeszcze

Gość był na kacu więc jeszcze mu troche dzwoniło i chciał szczerze. Mówiąc... albo państwa narodowe zrzekną się władzy, co nazwał "pogłębieniem integracji", albo nadejdzie wojna, która ułoży odpowiednio sprawy.O dziwo miał rację ! Z grubsza już tłumacze o co mu chodziło (a ja wydaje misie) .Miał na myśli zapewne światową sytuację polityczną i łańcuch zdarzeń jaki doprowadził do wybuchu I WŚ.....tak ...I WŚ. Bo tak jak historia lubi się powtarzać tak i dzisiaj znowu mamy to samo zjawisko przyczynowo skutkowe.Tylko zamiast ówczesnych Bałkanów mamy takie "europejskie Bałkany" 

 

Portret użytkownika kolo21

Czyli wojna. Mówią że żydzi

Czyli wojna. Mówią że żydzi to taki cwany naród. A wuja prawda. Bo dokręcają śurby np nam, aż w rezultacie postawią nas pod ścianą i nie bedziemy mieli innego wybory. Walczyć albo zdychać. Nie ma kija czy marchewki jest tylko bat. Jeżeli by miało dojśc do wojny, to tylko na ich życzenie. Bo kto by miał bronić kraju, obecne chlejusy- patusy. Potomkowie kacapów, żydów czy niemców. A może tłuste ryby z budżetówki czy świata biznesu. Bo Polacy walczeni byli, ale 70 lat temu. Ale ich wybyli co do nogi. 

kolo21

Strony

Skomentuj