Na Alasce ponownie uruchomiono słynną instalację HAARP

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Program HAARP (od. High-frequency Active Auroral Research Program) po kilkunastu miesiącach powrócił jednak do życia. W połowie sierpnia przedstawiciele US Air Force omówili przekazanie nieużywanego kompleksu wojskowego cywilnej uczelni, Uniwersytetu Alaski w Fairbanks. Oficjalnie HAARP nadal będzie służyć do badania jednej z warstw atmosfery - jonosfery.

 

Jonosfera to warstwa atmosfery znajdująca się około 50 kilometrów nad naszymi głowami. Zawiera ona duża ilość wolnych jonów i elektronów, które chronią nas przed promieniowaniem kosmicznym. Wpływ jonosfery na klimat nie jest do końca poznany, ale przypuszcza się, że ma ona istotne znaczenie. Niektórzy zwracają też uwagę, że jonosfera bierze jakiś udział w zjawiskach sejsmicznych, tak, że jej anomalie mogą stanowić podstawę do budowania systemu przewidywania trzęsień ziemi.

 

Znajdująca się na Alasce instalacja HAARP często bywa oskarżana o indukowanie silnych zjawisk sejsmicznych i to na niemal całym świecie. to grupa anten zdolnych do wysokiej emitowania sygnałów radiowych o wysokich częstotliwościach. Przetworniki wysyłają zogniskowane wiązki energii w obszar, gdzie powstają zorze polarne. W przeszłości Amerykanie mieli plany, aby poprzez nagłe podgrzewanie jonosfery powodować odkształcenia trajektorii ewentualnych radzieckich rakiet nadlatujących tą drogą. Potem system HAARP był podobno stosowany do przeprowadzania eksperymentów z plazmą w atmosferze.

Oficjalnie obiekt na Alasce jest największą dostępną placówką do takich badań dostępną na świecie. Wiadomo jednak, że oprócz USA, podobne instalacje antenowe istnieją również w Norwegii i Rosji. Rosjanie mają podobne urządzenie zwane Sura. Instalacje te zdolne są do generowania promieniowania elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości, co może tworzyć plazmoidy, klastry plazmy, składające się z pól magnetycznych i samej plazmy.

 

Naukowcy, którzy będą teraz zawiadywać HAARP, mają nadzieje, że możliwe będzie teraz przeprowadzanie kontrolowanych eksperymentów, a nie tak jak wcześniej, czekać, aż Słońce coś wyemituje i dopiero obserwować tego rezultaty w celach badawczych.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika afgan

23-28 września do ziemi

23-28 września do ziemi dociera potężna fala energii wygenerowana ze słońca. Siła tej wiązki ma aktywować uśpione kody DNA anielskich ludzi i tych którzy idą w stronę światła.
Anunaki dostały pierdolca. Spóścili ze smyczy swoje demony, hybrydy lucyferiańskiej armii prą na Europę.
Haarp to instalacja do generowania wiązki podczęstotliwości tzw. Nibiriańsko-Plejadiańska sieć krystaliczna czyli zapora czstotliwości utrzymująca ludzkość w stanie snu, rozkalibrująca ludzkie DNA do postaci nieprzydatnej.
 
Nadciąga przebudzeni.

Portret użytkownika Foxtrot

A co tam....... niech mnie

A co tam....... niech mnie zwolnią. I tak wszyscy już tu wiedzą, że jestem agentem NWO. No więc podaję harmonogram opysków na najbliższe dni:
11.09.2015 Nanocząsteczkowy stront 0,0025 g/m2 8500m-8600m. Wykonanie w układzie liniowym
12.09.2015 Nanocząsteczkowy glin (aluminium)0,0031 g/m2 9900m-11-500m. Wykonanie w tzw. układzie krata
13.09.2015 Patognay NHC i RB15W ( modyfikowane i podstawowe) 0,00015 g/m2 5800-5900m. Układ liniowy
Sprzęt:
11.09.2015: An-2 ale tylko w godz. 8:30-11:30, później TS-11
12.09.2015: TS-8 Bies 3 eskadry od 7:30-9:30, później RWD-5 bis
13.09.2015: SZD-30 6:00-7:00, następnie Ił-62 8:00-12:00, natępnie Zlin 256 12:00-19:00.
 
c.d.n.
 

Portret użytkownika Spotter

Będzie się działo, oj będzie

Będzie się działo, oj będzie ! Smile

Nie znam dokładniejszego harmonogramu, ale wydawało mi się że miały też być wykorzystane AN-124 Rusłan na pułapie 2000-2400 m.  Miały one zasilić głównie Polskę południową oraz wschodnią.

Mało tego, z tego co ja wiem (a mam dojścia) to w najbliższych dniach ma być przeprowadzona testowa opcja z wykorzystaniem Amerykańskich C-5 Galaxy oraz C-130 Herkules. One mają zasilać strefę od 4 000 do 6 000 metrów. Wydajność, oraz stężenie (głównie glinu, oraz strontu) ma być co najmniej 2x większe niż dotychczas.

 

Portret użytkownika trollgun

Jest niemal pewne, że w

Jest niemal pewne, że w ostatnich dniach znowu majstrują z jonosferą, zbyt wielu ludzi widuje dziwne rzeczy na niebie. Nawet jakieś foty czerwonego nieba w nocy się pojawiły. Ciekawe tylko, jaki może być cel tych działań?

Portret użytkownika pilip

nie wiem kto tu ma mózgi

nie wiem kto tu ma mózgi slasowane, zadałem pytanie, jesli nie umiesz odpowiedziec to sie nie udzielaj Wink widac ze takie pytania was przerastaja, wolicie bezpodstawnie pieprzyc bzdury, bo macie w baniach nasrane. myslisz ze interesujesz sie takim ambitnym tematem a nic niestety nie wiesz tylko sie podniecasz innymi luznymi gadkami innych paranoików, nakręcaj sie dalej, tylko nie szkoda zycia na bzdury typu "wszystkie zjawiska pogodowe, trzesienia ziemi i wybuchy wulkanów to wina HAARP" pfffhahah. powinniscie sie czasem racjonalnie zastanowic nim c os palniecie,  bo mniemam ze zdarza wam sie czesto takie bredzenie, uwazaj tylko przy kim to mowisz - ludzie lubia ciekawostki, ale nie bzdury niczym wyssane z palca i niczym nie poparte, zero argumentów, tylko czyste pieprzenie bzdur z waszej strony, cos tupu psychokatola, podobny tok myslenia i bredzenia tego samego.
i tu podkreslam, nie powiedzialem, ze manipulacja pogodą nie jest mozliwa i ze takliej technologii obecnie nie ma.  pewne sprawy trzeba rozpatrywac i dobierac sie za nie z kazdej strony, wy tylko jednokierunkowo... wychodzi na to, ze tacy jak ty uwazaja sie za otwarte umysly... a jest wrecz przeciwnie.. taka heca, nie wiem jak sie z tym pogodzisz. Wink  

Portret użytkownika AMR1

Oczywiście niemoto ci

Oczywiście niemoto ci odpowiem. Trzęsienia Ziemi powstaja wskutek przegrzewania jonosfery, czy to wskutek oddziaływań kosmicznych, czy sztucznych ( wiazki mikrofalowe wielkiej mocy). Dlaczego?  Tez ci niemoto odpowiem: Przegrzewana jonosfera powoduje lokalne odkształcenia przestrzeni, czyli wpływa lokalnie na grawitację. Czego oczywiście nie wiesz jak kilku innych tu matołów.
W ostatnich latach nasiliły sie trzęsienia Ziemi na głebokości do 10 km, co jest wynikiem zabawy jonosferą instalacjami HAARP i pochodnymi.
 

Strony

Skomentuj