Alarm bombowy w Szwecji - w porcie lotniczym znaleziono dwie podejrzane paczki

Kategorie: 

Foto: Andrzej Otrębski/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Dziś rano na międzynarodowym porcie lotniczym Göteborg-Landvetter wybuchła panika gdy policja znalazła dwie podejrzane plastikowe torby. Wcześniej pracownicy lotniska otrzymali pogróżki, dotyczące planowanego zamachu bombowego.

 

Gdy policja namierzyła podejrzane paczki, natychmiast otoczyła je kordonem i ewakuowała ludzi. Pierwsze doniesienia mówiły o potężnej eksplozji na terenie obiektu. Potem stwierdzono, że była to kontrolowana przez służby detonacja, lecz do teraz nikt nie jest w stanie potwierdzić tych informacji.

Teraz próbuje się przede wszystkim ustalić kto dzisiaj rano zagroził zamachem bombowym. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z islamskim terroryzmem, jaki doświadczamy we Francji, w Belgii czy w Niemczech. Szwecka policja nie udzieliła jeszcze komentarzy w tej sprawie.

 

22 marca w stolicy Belgii doszło do zamachów bombowych. Terroryści obrali sobie za cel międzynarodowe lotnisko Zaventem oraz brukselskie metro. Niektórzy wiążą ze sobą obydwie sprawy. Należy pamiętać, że uchodźcy a wraz z nimi terroryści zostali wręcz zaproszeni do Europy, dlatego dość łatwo można dojść do wniosku, że to nasi przywódcy są największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa.

 

 

Źródło: http://www.mirror.co.uk/news/world-news/sweden-bomb-threat-landvetter-airport-7662428

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Znam osobę która kiedyś jako

Znam osobę która kiedyś jako kilkuletni dzieciak zrobiła atrapę bomby, pudełko z migającą diodą, i podłożyła ją z kolegą dla żartu na przystanku autobusowym .. chwilę później jakaś kobieta narobiła wrzasku i za następną chwilę przyjechała ekipa do zajęcia się tym .. na drugi dzień opisano to w gazecie a dzieciak był dumny że o nim napisali, wyciął sobie ten fragment i ma go do dziś na pamiątkę. Sam jako dziecko podpaliłem łąki i też mnie cieszyło że straż pożarna jedzie z mojego powodu haha .. i nie zmąciło mi tej frajdy nawet to że moi rodzice dostali za to mandat a ja pasem po dupie. Ciekawe ile z obecnych alarmów bombowych ma podobną przyczynę Smile No bo to frajda dla dziecka mieć poczucie że się wyprowadziło w pole dorosłych, że wyły syreny i migały "koguty", że było jak we filmie .. a realizacja pomysłu jest przecież bardzo prosta, wystarczy zadzwonić że podłożona jest bomba a zaraz wszystkie służby będą biegać jak koty po gorącym dachu i sikać po nogach na widok każdej foliówki z dobytkiem pana żula .. to jest śmieszne nawet dla mnie gdy pomyślę w jaką psychozę wpadli ludzie :) 
 
"Należy pamiętać, że uchodźcy a wraz z nimi terroryści zostali wręcz zaproszeni do Europy, dlatego dość łatwo można dojść do wniosku, że to nasi przywódcy są największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa."
 
Zgadza się, do takiego wniosku dojść łatwo bo łatwo zawsze przychodzi zrzucanie winy na innych. A chyba najtrudniej dojść do wniosku że prawdziwą przyczyną są ci którzy owych przywódców wybrali spełniając swój "obywatelski obowiązek" w demokratycznych wyborach bo wtedy każdy wyborca musiałby przyznać że to on sam przyłożył do tego rękę .. taak, wnikanie w przyczyny to bolesna sprawa.

Portret użytkownika Calanthe

Wygląda mi to na prowokację,

Wygląda mi to na prowokację, może w celu zaostrzenia ograniczeń swobód obywatelskich. Śniadolicy raczej nie dzwoniłby z pogróżkami a tym samym ostrzegając przed wybuchem, tylko starał by się raczej rozerwać razem z reklamówką...  Tymbardziej, że Szwecja to juz prawie kalifat, więc kogo chcieliby tam wysadzać? swoich? bo przecież "niewiernych" to juz tam nie za wielu zostało...

Portret użytkownika Senator Dyzma

Kuźwa...myślałem, że choć

Kuźwa...myślałem, że choć mimo tych wszystkich niepowodzeń życiowych uda mi się znaleźć normalną pracę, wybudować dom, wychować dziecko i żyć spokojnie z żoną i potomstwem. Niestety, czeka mnie czatowanie z kosą kiedy te brudasy przyjdą...Dziękuje Tusk, dziękuje Kaczysław, dziękuje Unia, w którą od początku nie wierzyłem, mając kilka lat...

Portret użytkownika Medium

Cytat:Pierwsze doniesienia

Quote:
Pierwsze doniesienia mówiły o potężnej eksplozji na terenie obiektu. Potem stwierdzono, że była to kontrolowana przez służby detonacja, lecz do teraz nikt nie jest w stanie potwierdzić tych informacji.
Podejrzewam, że to jedna z najuczciwszych wersji wydarzeń.
Kiedyś sama odebrałam w miejscu pracy telen o podłożeniu bomby w obiekcie, w którym pracowałam. Nikt mnie nie przeszkolił, jak mam postępować, korciło mnie przytrzymać rozmówcę, a koleżance polecić telefon na policję z innego aparatau, ale warunki nie pozwalały na taka rozgrywkę, więc tylko parknęłam śmiechem do słuchwki, głos telefonującego nie wykazywał zagrożenia... Ten się skonfundował i rozłączył.
Za parę minut okazało się, że kto inny w firmie połknął haczyk. Pod firmą dyżowała R-ka, a niczego nie znaleziono. Ofiarami byli ludzie ptrzebujący pomocy pogotowia, a był - że tak powiem - "sercowy" dzień.
 
Widziałam też kontrolowane przez policję podpalenie w dzielnicy. Jak im po paru godzinach spadł niewygodny świadek, a udowodniłam, że widziałam, to bardzo dopytywali, czy rozpoznam sprawców.
 

Portret użytkownika Medium

Nawet sokoli wzrok w środku

Nawet sokoli wzrok w środku nocy nie rozpozna z 6 piętra twarzy zakapturzonych biegnących mężczyzn. Dość, że nazwałam kolory bluz.
I one świadczyły, że chciano się podszyć pod lokalny klub sportowy, albo... Ukrainę Smile
Mogłam sobie pozwolić na ujawnienie się, a i chciałam pokazać, że są tacy, co patrzą policji na ręce.
 

Portret użytkownika zyx

Z kredą to nie przesadzajmy -

Z kredą to nie przesadzajmy - przecież nie chcemy wysadzić świata w powietrze.
A co do "przyzwyczajenia", to codziennością nie będą wybuchy a stan wojenny. Niedawno w radiu szef fundacji batorego wypowiadał się w stylu, że stan wojenny to nic takiego, że stan wojenny we Francji powinien trwać bo po co odwoływać, że w Polsce też był kiedyś stan wojenny i da się do niego przyzzwyczaić i jak znowu wprowadzą - to też się przyzwyczaimy.

Skomentuj