Alabama wprowadziła prawo chemicznej kastracji skazanych pedofilów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niektórzy więźniowie, a konkretnie przestępcy seksualni Alabamy, będą teraz musieli przejść kastrację chemiczną, zanim zostaną uwolnieni z więzienia.

Gubernator Kay Ivey, republikanka, podpisała w poniedziałek ustawę, która zmusza przestępców seksualnych, których ofiary mają mniej niż 13 lat, do przyjęcia serii tabletek, które znacznie zmniejszają seksualne libido jako warunek ich zwolnienia warunkowego – podaje portal AL.com.

 

Kontrowersyjna ustawa przeszła przez Statehouse w Alabamie w zeszłym miesiącu, mimo że nie jest jasne, czy kastracja chemiczna ma na celu ograniczenie przestępstw seksualnych. Alabama to siódmy stan po Kalifornii, Florydzie, Montanie i Luizjanie, w którym obowiązuje prawo do kastracji chemicznej, chociaż nie jest jasne, jak często kara jest stosowana.

„Ta ustawa jest krokiem w kierunku ochrony dzieci w Alabamie” - powiedziała Ivey.

Więźniowie będą musieli zapłacić za własne leczenie, chyba że sąd orzeknie inaczej i rozpoczną proces chemicznej kastracji co najmniej na miesiąc przed wyjściem na wolność. Jeśli zwolniony warunkowo przestanie przyjmować lekarstwa, zanim sąd na to pozwoli, zostanie odesłany do więzienia. Procedura może być odwrócona i nie jest tak poważna jak kastracja chirurgiczna, która wiąże się z usunięciem jąder u mężczyzn.

 

Steve Hurst, republikanin, postulował wprowadzanie tego ustawodawstwa wiele razy w ciągu ostatnich kilku lat. Nie uważa on tego prawa za nieludzkie, a wcześniej zalecał kastrację chirurgiczną.

„Co jest bardziej nieludzkie niż molestowanie małego dziecka?” – pyta Hurst.

Jednak projekt ustawy może być sprzeczny z ósmą poprawką, która blokuje okrutne i nietypowe kary. Profesor prawa na Uniwersytecie Florydy, John Stinneford, argumentował w dokumencie z 2006 r., że takie przepisy należy obalić. Unia Swobód Obywatelskich w Alabamie też jest przeciw.

„Ponieważ kastracja chemiczna ma na celu obezwładnienie umysłu i okaleczenie ciała przestępców seksualnych, jest podwójnie okrutna i powinna zostać uznana za pogwałcenie ósmej poprawki” - napisał Stinneford.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika bolos85

A co z pedofilami którzy się

A co z pedofilami którzy się jeszcze nie dopuścili nadużyć ? Karanie niczego nie zmienia, bo kara się za czyn już wystąpiony. Póki nie powstaną programy rządowe mające na celu leczenie zaburzeń seksualnych takie sytuację będą miały miejsce. Walczyć z problemem można tylko na tej drodze - póki jeszcze nie jest za późno. W tym wszystkim powinno chodzić o to, by jak najrzadziej takie zdarzenia miały miejśce. Kończąc dodam tylko - tym wszystkim tęgim umysłom, opowiadającym się za zaszlachtowaniem tych osób, że ogrom tych ludzi dpuszczających się tego rodzaju nadużyć (nie tylko pedofilskich) sama była kiedyś wykorzystywana seksualnie. 

Portret użytkownika blondas

a ja z innej beczki!

a ja z innej beczki!

a co jesli te substancje chemiczne sa dodawane do zywnosci? i polowa Polaków ma problemy z potencja wiec siega po leki neutralizujace czyli viagry itp. ... i biznesik sie kreci ...jest depopulacja biednych i kaska od zamozniejszych...2 pieczenie na jedym ogniu

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika fantazja

Śmiać mi się chcę z was

Śmiać mi się chcę z was panowie jak bronicie zwyrodnialców. Kiedyś bez problemu okaleczali takich psycholi i nikt nie płakał o prawa człowieka. Skoro kogoś zaatakowali, zgwałcili, zbeszcześcili to dlaczego im nie zrobić tego samego ? O łykanie tabletek robić dramat. Wiele leków ma skutki uboczne. To jest łaska dla nich, a nie żadna kara. Powinni zostać również pozbawieni posiadania potomstwa. 

Portret użytkownika minoduesp

Moim zdaniem pedofile powinni

Moim zdaniem pedofile powinni być poddawani chirurgicznej (!) kastracji , zniknie popęd seksualny to i "kosmatych" myśli nie będą mieli w stosunku do dzieci . Ani więzienie ani leki osłabiajace popęd nie są żadnym rozwiązaniem. Po za tym to przecież  chorzy ludzie , bo przecież nikt zdrowy na umyśle pedofilem nagle nie zostanie a chorych należy leczyć (jeśli to możliwe) a nie dręczyć bo nie należy mylić kary z zemstą . Zaś w przypadku przestępców NIEREFORMOWALNYCH  w żaden sposób ,rozwiązanie jest tylko jedno - uśmiercenie i przekazanie zwłok  na cele medyczne/badawcze lub/i wysłanie do zakładu produkującego karmę dla zwierząt. Nie ma sensu trzymać we więzieniu tych z których już nigdy pożytku nie będzie i oni się męczą i stwarzają zagrożenie dla innych więźniów oraz personelu a także generują koszty ,które ponieść musi społeczeństwo. Więzienie nie jest ani tanie ani humanitarne ani też resocjalizujące.

Strony

Skomentuj