Al-Kaida oferuje złoto za zabójstwo lidera szyickich rebeliantów Huti

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Chaos w Jemenie spowodował, że al-Kaida stała się bardziej aktywna choć jeszcze nie zaangażowała się w walkę. Organizacja zaproponowała 20 kilogramów złota za schwytanie lub zabójstwo przywódcy szyickich rebeliantów, Adbel-Maleka al-Houthi'ego, i współpracującego z nim byłego prezydenta Jemenu Alego Abdullaha Saleha.

 

Stany Zjednoczone mają zamiar przyspieszyć dostawę broni do koalicji, na czele której stoi Arabia Saudyjska. John Kerry oskarżył Iran o destabilizowanie regionu, ostrzegł przed wspieraniem szyickich bojowników i zapewnił, że USA pomoże każdemu, kto czuje się zagrożony przez ten kraj.

 

Iran, który oskarżany jest o wspieranie rebeliantów w Jemenie, domaga się zakończenia operacji zbrojnej i rozwiązania problemu za pomocą negocjacji. Kraj wysłał do Zatoki Adeńskiej dwa okręty, co dla pozostałych państw arabskich mogłoby wskazywać na chęć zaangażownia się w konflikt. Wojskowi zapewnili jednak, że mają one jedynie chronić irańską żeglugę przed piratami.

 

Rebelianci z Jemenu nieustannie są bombardowani z powietrza. Tymczasem wojska Arabii Saudyjskiej są rozmieszczone wzdłuż granicy ale operacja lądowa najwyraźniej nie wchodzi jeszcze w grę. Uznawany przez Zachód prezydent Jemenu Abd Rabbuh Mansur Hadi ewakuował się najpierw do Egiptu a obecnie przebywa w Arabii Saudyjskiej.

 

 

Źródła:

http://www.cnn.com/2015/04/08/middleeast/yemen-crisis/

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-32229316

http://presstv.ir/Detail/2015/04/08/405243/Iran-Navy-sends-fleet-to-Gulf-of-Aden

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika rent5555

To  może teraz 25 kg złota za

To  może teraz 25 kg złota za głowę kalifa i przywódców usraela którzy rozpętują wojny na całym świecie ! Jesli spojżeć na mapę to jedną cieśninę  którą wypływa cała ropa z regionu kontroluje Iran a drugą Jemen, chyba chcą im utrzeć nosa z Rosją  za upadlinę i zaniżanie cen ropy . Należy pamiętać że w Jemenie jest 20 mln ludzi a 60 mln karabinów teren jak w Awganistanie więc pomyślności syjoniści ! Oby Bóg błogosławił dobrym !

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika charis

takie zachowania są złem np :

takie zachowania są złem np : "U ciebie przyjmują łapówki za przelew krwi. Bierzesz odsetki i dopłatę, i krzywdzisz gwałtem swojego bliźniego, a mnie zapomniałoś - mówi Wszechmocny Pan. (13) Lecz oto uderzę moją dłonią w twój niegodziwy zysk, który osiągnęłoś, i w twoje krwawe mordy, których u ciebie dokonano " - Księga Ezechiela 22:12-13 Biblia Warszawska

Skomentuj