Aktywność wulkaniczna w okolicy Alaski bije wszelkie rekordy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W obrębie "pacyficznego pierścienia ognia" dochodzi do zauważalnego wzrostu aktywności wulkanicznej. Wczoraj informowaliśmy o sytuacji na Kamczatce, okazuje się, że rówwnie poważnie wygląda ona na znajdujących się w pobliżu Alaski, Aleutach.Specjaliści z Alaska Volcano Observatory twierdzą, że to co dzieje się obecnie z aleuckimi wulkanami nie ma precedensu w ostatnim czasie. Aktywność wulkaniczna jest na największym poziomie od 26 lat. Trzy z wulkanów mają poziom żołty, oznaczający pojawienie się oznak przebudzenia, a kolejne trzy mają poziom pomarańczowy, co można objaśnić jako poziom oczekiwania na erupcję.

Jeden z nich wulkan Pavlof jeszcze w maju zaprezentował emisje pyłu, który wysłał aż do 10 km nad poziomem morza. To już wystarczyło do konieczności wpłynięcia na trasy lotów transpacyficznych. Wulkanolodzy nie wykluczają, że za obecnym wzrostem aktywności stoi jakiś proces o większej skali, ale jak uczciwie przyznają specjaliści z Alaska Volcano Observatory, na tym etapie ni esą w stanie powiedzieć co się dzieje.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pegasus

Witam czy mozna wytlumaczyc

Witam
czy mozna wytlumaczyc gwltowny wybuch dolegliwosci i chorob reumatologicznych w zwiazku z aktywnoscia sloneczna i slabnieciem pola magnetycznego Ziemii?
Czy jest mozliwe iz powyzsze oznaki zmiam kosmicznych odpowiadaja rowniez za pojawianie sie blyskawicznych atakow chorob rakowych (metastazy w 1/3 organizmu w ciagu 4 tygodni, wlasciwie bezobjawowo) od lutego- marca tego roku, zakonczone blyskawiczna smiercia?
Podejmie sie ktos skomentowac moje spostrzezenia, bardzo prosze ....
Jestem pracownikiem firmy technologicznej "photovoltaik", oraz analitykiem rynkow finansowych, w ktorych to branzach badanie aktywnosci i cyklow koniunkturalnych zdaje wspaniale egzamin. Niestety chorob do tej pory nie uwzglednialem.
pozdro MD

Portret użytkownika Xystos

polnocny biegun magmetyczny

polnocny biegun magmetyczny przemieszcza sie 90m dziennie w kierunku NNW,w kierunku Syberi plyty kontynentalne w tym rejonie naciskaja na siebie mocniej niz normalnie-zjawiska tektoniczne zalezne sa od przesowania bieguna,to cykliczne zjawisko lecz niema zadnych pisanych zrodel w tej sprawie gdyz w czasie ostatniego przebiegunowania ludzie jeszcze (albo juz) nieumieli pisac. w ciekawych czasach zyjemy,przypuszcza ze z tego powodu wielcy tego swiata przejawiaja polityczna i militarna niemrawosc-czekaja na efekty fazy koncowej owej cyklicznosci radze przepic Babci domek maly i miec przynajmniej odlotowy koniec.

Portret użytkownika Kosmozaur

Czesć i czołem ;-D Na ZnZ

Czesć i czołem ;-D
Na ZnZ zaglądam prawie codziennie, tylko jakos o komentarzach zapomniałem ;-), poprawię się....
Bardzo dziękuję, że zauważyłes moją reaktywację Biggrin
Pozdrawiam,
Kosmozaur
Ps., literka "s" z Altem zgłupiała mi i piszę: slimak, sciółka itd... idę reperować literkę "s"....

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika kaj

A kiedy Państwo

A kiedy Państwo poinformujecie o BARDZO silnym trzęsieniu w całym rejonie Yellowstone ok 21:00 UTC ostatniej nocy.
http://www.isthisthingon.org/Yellowstone/daythumbs.php
Myśmy wtedy spali...
Z taką bezwładności informacji, to o tym, co się stało parę godzin wczesniej, dowiemy się będąc już w Zaświatach.
 
Jeszcze jedno....
Dlaczego tematem tabu jest, to że oprócz Yellowstone, największym zagrożeniem dla USA (i świata), jest możliwa w każdej chwili erupcja wulkanów i mega trzęsienia w tzw. rejonie New Madrid (Missouri, Arkansas, Utah, Oklahoma), króre grożą całkowitą dewastacją centralnych regionów USA (wzdłuż rzek Mississippi-Missouri).
Ostatnie udokumentowane mega trzęsienia miały tam miejsce w latach 1811-1813.
A dziś tam jest największe skupisko elektrowni atomowych itp.
 
 

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Strony

Skomentuj