Aktywność słoneczna zagraża łączności przez Starlink

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W dniu 10 maja 2024 roku Ziemię nawiedziła potężna burza magnetyczna, która miała znaczący wpływ na flotę internetowych satelitów Starlink należących do SpaceX.

 

Burza ta, wywołana serią silnych erupcji słonecznych, uwolniła ogromne ilości energii w przestrzeń kosmiczną, co spowodowało zaburzenia w polu magnetycznym Ziemi i górnych warstwach atmosfery.

 

Elon Musk poinformował, że satelity Starlink znalazły się pod znacznym naciskiem z powodu zwiększonego oporu atmosferycznego. Chociaż satelity zostały zaprojektowane, aby wytrzymać różne warunki środowiskowe, intensywność tej burzy stanowiła poważne zagrożenie dla ich operacyjnej integralności. Musk dodał, że satelity jak dotąd radzą sobie z naciskiem, ale sytuacja jest monitorowana na bieżąco.

 

NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) wydała ostrzeżenie o najpoważniejszej burzy geomagnetycznej od 20 lat, ostrzegając przed potencjalnymi zakłóceniami w systemach nawigacyjnych, sieciach energetycznych i operacjach satelitarnych. Burza była na tyle silna, że wywołała spektakularne pokazy zorzy polarnej widoczne w nietypowych lokalizacjach.

 

Rosyjskie media podały, że niektóre satelity wypadły z orbity, co utrudniło komunikację ukraińskich sił zbrojnych w konflikcie z Rosją, co zostało przyjęte z zadowoleniem przez rosyjskie władze​.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eljasz

pożary marketu warszawa, bazy

pożary marketu warszawa, bazy autobusów bytom, dachu szkoły, i inne wielopunktowe zapłony np. lasy w kanadzie są efektem przejścia promieniowania słonecznego. podziwialiście nocne kolory i powstały skutki. w każdym pożarze trafiło na materiam łatwopalny a konstrukcja dachu, była anteną dla pola elektrl. to dopiero początek... KOŃCA ! rozładowanie dzetu plazmy następuje dopiero po dotarciu do gruntu.

Portret użytkownika ba19

Ukraina prosi USA o zgodę na

Ukraina prosi USA o zgodę na zaatakowanie Rosji

„Ukraina zwróciła się do władz USA z prośbą o zezwolenie na użycie amerykańskiej broni na terytorium Federacji Rosyjskiej, jak podaje "Wall Street Journal". Decyzja w tej sprawie może oznaczać fundamentalną zmianę w polityce Waszyngtonu, który od dawna stara się zrównoważyć wsparcie dla Ukrainy z unikaniem eskalacji konfliktu z Rosją. „

Według źródeł "WSJ", władze amerykańskie nadal analizują wniosek Ukrainy. Jeżeli zezwolenie zostanie udzielone, to będzie to znaczące odstępstwo od dotychczasowej linii Waszyngtonu, który dostarczał Kijowowi sprzęt wojskowy, w tym system rakietowy ziemia-ziemia ATACMS, pod warunkiem, że nie będzie on używany do ataków na terytorium Rosji. Ten warunek miał na celu zapobiegać potencjalnemu starciu między USA a Rosją.

Ukraińskie media, w tym agencja UNIAN, wcześniej informowały, że Kijów intensywnie naciska na Biały Dom w tej sprawie. W ramach tych działań, grupa ukraińskich parlamentarzystów udała się do USA.

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ukraina-prosi-usa-o-zgode-na-zaatakowanie-rosji/z2y707t

Mateusza 24; 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika syriues

A mnie to koło h... lata.  

Mam jedynie wiare w to ,ze ta wersja matrixa ktor będzie następnym życiem będzie idealna.Gowno wiemy o tym tworze i zapewne o następnym jeszcze mniej.

Wcale mnie nie dziwi,że "diabeł "(być może szef tego szajsu reraz)rości sobie prawo do niszczenia ludzi i wszystkiego w okol.Nawet mezopotamia miała takich bogów. 

Starlink?

A mnie to koło h... lata.

 

 

Skomentuj