Aktywność słoneczna wzrasta. Rozbłyski klasy M stały się teraz codziennością

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Tak się złożyło, że praktycznie codziennie rano dochodzi teraz do rozbłysków klasy M. Dzisiaj również doszło do takiego zjawiska sile M1.3. Rozbłysk rozpoczął się o godzinie 1.30 czasu polskiego. Powstał z najaktywniejszej plamy 1865. 

 

Flara powstała bardzo gwałtownie, a cały rozbłysk od jego początku do osięgnięcia maksimum trwał zaledwie 5 minut. Jak dotąd brak danych na temat ewentualnego CME(koronalny wyrzut masy).

Warto zauważyć że tak aktywnej plamy nie mieliśmy na Słońcu od maja, rejon 1865 od pojawienia się na tarczy słonecznej wygenerował już cztery rozbłyski klasy M i aż trzynaście klasy C, wszystko wskazuję na to, że plama o której mowa może nas jeszcze zaskoczyć w najbliższych dniach być może nawet rozbłyskiem klasy X.

 

 

 

 

 

Więcej informacji na temat aktualnej aktywności słonecznej można znaleźć na portalu zmianysolarne.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.Komentarze

Portret użytkownika Zenek

"Aktywność słoneczna wzrasta.

"Aktywność słoneczna wzrasta. Rozbłyski klasy M stały się teraz codziennością"
 
- ktoś tu niedawno płakał iż "duze CME są złe bo zabijają I-Pody" więc żeby nie płakał są mniejsze a częstsze. Z drugiej strony nie może nie być CME w Ziemie bo jest tu pełno swirów próbujących bawić się w boga przy pomocy kabały. I każde takie CME zdmuchuje ich yahwe w piekielny niebyt. ;p
 
 
 
 

Strony

Skomentuj