Aktywność słoneczna w ostatnich dniach pozostaje na umiarkowanym poziomie

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Aktywność słoneczna pozostaje na umiarkowanym poziomie. Najczęściej dochodzi do rozbłysków klasy C tych niedużych zjawisk było wczoraj, ponad 9, ale był tez jeden średni rozbłysk klasy M1.6, który powstał z okolic plamy 1692.

 

Ze względu na to gdzie znajduje się ten region ewentualna dalsza jego aktywność nie będzie w stanie zagrozić Ziemi. Poza tym na tarczę wchodzą dwie nowe plamy. Na północy tarczy słonecznej plama oznaczona numerem 1702 a na południu 1703. Nie są one jednak wystarczająco rozbudowane, aby mogły wywołać istotne zdarzenia słoneczne.

Aktualnie istnieje 10% szans na powstanie kolejnych rozbłysków klasy M oraz 1% prawdopodobieństwa na powstanie najsilniejszego rozbłysku klasy X. Trudno taką intensywność zjawisk solarnych nazywać wzmożoną.

Większość aktywnych regionów wychodzi z widoku na Ziemię, co zapowiada więcej akcji z drugiej strony gwiazdy. Warto jednak podkreślić, że Słońce zawsze może się zachować w sposób nadzwyczajny. Zdarzały się w przeszłości nawet średnie rozbłyski, którym towarzyszyły duże emisje promieniowania ultrafioletowego. Słońce pozostaje tajemnicze i tak jak nie umiemy przewidywać trzęsień ziemi nie można przewidzieć zachowania gwiazdy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Oleandra

Pozdrowienia dla ekipy

Pozdrowienia dla ekipy Admina. GodzinaW zbiera fundusze , ja nie naleze do grupy osob zamoznych , ale moge dac moja alternatywna muzyke na zywo,
gram i spiewam dla Zielonych i innych "myslacych" organizacji, niestety w Karyntii, a nie w Polsce. Dlugo nosze sie z zamiarem poruszenia czegos w Ojczyznie, ale nie wiem ,lak sie do tego zabrac. Drogi Adminie ,udostepnij prosze moj adres internetowy GodzinieW, jezeli to mozliwe. Pozdrawiam

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj