Aktywność słoneczna pozostaje na umiarkowanym poziomie

Kategorie: 

źródło: NASA

Nie tak miał wyglądać początek szczytu cyklu aktywności słonecznej. Naukowcy przewidywali, że okres przełomu lat 2012 i 2013 będzie najburzliwszy. Na razie nic na to nie wskazuje. Oczywiście Słońce nie pozostaje bezczynne, czego przykładem są zjawiska, jakie wystąpiły w ciągu kilku ostatnich dni.

 

Na tarczy słonecznej największe formacje plam to te oznaczone numerami 1596 oraz 1598. Właśnie z tej okolicy naukowcy spodziewają się największej aktywności. Poza tym w stronę ziemi zwrócone są jeszcze dwie inne grupy plam o mniejszym potencjale. Spodziewano się incydentów w postaci rozbłysków klasy C i M i rzeczywiście doszło do kilku takich zjawisk.

Najsilniejszy z rozbłysków miał wielkość M9.0 i wystąpił w sobotę. Kolejny z rozbłysków miał miejsce wczoraj i w szczycie osiągnął poziom M1.3. Oprócz tego wczoraj w godzinach wieczornych za pomocą satelity SOHO zaobserwowano duży koronalny wyrzut masy. Wygląda na to, że nie był on skierowany w Ziemię.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nike

Witam.Zaufaj dobrym

Witam.Zaufaj dobrym radom...
Niewiem gdzie mieszkasz w NL.. ale w Amsterdamie od dobrych dziesięciu dni było 100% zachmurzenia, a jedyne opryski jakie zaobserwowałem to te kropelki deszczu... A sławne chemtrails widziałem w tym roku tylko raz dokładnie 18 sierpnia... pozdrawiam 

Portret użytkownika Pozytyw Vibration

ToTy chyba pracujesz na

ToTy chyba pracujesz na kopalni koklego,bo ja tez mieszkam w Holandii(Den Haag) i obserwuje chemtrailsy od zeszlego roku i widze je prawie codziennie.Dlatego prosze niewprowadzac innych czytelnikow w blad bo to co napisales to informacja malo swiadomej osoby,pozdawiam.

Portret użytkownika Zaufaj Dobrym RADOM

co sie dziej czemu komentarza

co sie dziej czemu komentarza nie sa dodawane tylko caly dzien doszlo 5 komentarzy na caly portal nie mozliwe na tej stronie zawsze po 20 albo i wiecej mkom przy kazdym artykule a teraz co jest....  chyba juz wiem czemu byla ta "awaria'' poprostu ludzie w tych komentarzech czasami pisali wiecej ciekawych informacji niz  bylo w artykulach... to BYL jedyny taki portal!  iteraz musial zostac "ukrocony" jak reszta

Portret użytkownika Zaufaj Dobrym RADOM

a mnie sie wydaje wrecz

a mnie sie wydaje wrecz odwrotnie przynajmniej w NL od piatku sa mega opryski a zwalasza w piatek od rana niebo bylo jakby " nie stej ziemi" Smile   najwieksze opryski jaki kiedykolwiek widzialm doslownie byl rozsiany na niebie parasol pod sloncem a bylo wodac ze sloncce jest tak mocne ze az rozbijalo te opryski przedzieralo sie jak tylko moglo caly weekend zakryte niebo z przebiciami slonca i tak cieplo jak na wiosne!!! jak juz mowilismy wydaje nam sie ze im wieksza burza na sloncu  tym wieksze opryski... 

Portret użytkownika szaman

We wrześniu 2001 średnia

We wrześniu 2001 średnia liczba plam ( liczba Wolfa ) wynosiła 188, we wrześniu 2012 zaledwie 88. Dane podaję za Towarzystwem Obserwatorów Słońca. AKTYYWNOŚĆ NIE SIĘGA NAWET POŁOWY TEJ W 2001 ROKU.
I nie mówcie o 2013, bo skoro poprzenie maximum było w 2001, to niby dlaczego następne ma być w 2013,  a może 14 ? Słońce się nie spóźnia !

Strony

Skomentuj