Aktywność słoneczna pozostaje na umiarkowanym poziomie

Kategorie: 

źródło: NASA

Nie tak miał wyglądać początek szczytu cyklu aktywności słonecznej. Naukowcy przewidywali, że okres przełomu lat 2012 i 2013 będzie najburzliwszy. Na razie nic na to nie wskazuje. Oczywiście Słońce nie pozostaje bezczynne, czego przykładem są zjawiska, jakie wystąpiły w ciągu kilku ostatnich dni.

 

Na tarczy słonecznej największe formacje plam to te oznaczone numerami 1596 oraz 1598. Właśnie z tej okolicy naukowcy spodziewają się największej aktywności. Poza tym w stronę ziemi zwrócone są jeszcze dwie inne grupy plam o mniejszym potencjale. Spodziewano się incydentów w postaci rozbłysków klasy C i M i rzeczywiście doszło do kilku takich zjawisk.

Najsilniejszy z rozbłysków miał wielkość M9.0 i wystąpił w sobotę. Kolejny z rozbłysków miał miejsce wczoraj i w szczycie osiągnął poziom M1.3. Oprócz tego wczoraj w godzinach wieczornych za pomocą satelity SOHO zaobserwowano duży koronalny wyrzut masy. Wygląda na to, że nie był on skierowany w Ziemię.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nike

Witam.Zaufaj dobrym

Witam.Zaufaj dobrym radom...
Niewiem gdzie mieszkasz w NL.. ale w Amsterdamie od dobrych dziesięciu dni było 100% zachmurzenia, a jedyne opryski jakie zaobserwowałem to te kropelki deszczu... A sławne chemtrails widziałem w tym roku tylko raz dokładnie 18 sierpnia... pozdrawiam 

Portret użytkownika Pozytyw Vibration

ToTy chyba pracujesz na

ToTy chyba pracujesz na kopalni koklego,bo ja tez mieszkam w Holandii(Den Haag) i obserwuje chemtrailsy od zeszlego roku i widze je prawie codziennie.Dlatego prosze niewprowadzac innych czytelnikow w blad bo to co napisales to informacja malo swiadomej osoby,pozdawiam.

Strony

Skomentuj