Aktywność słoneczna pozostaje na niewielkim poziomie

Kategorie: 

źródło: NASA/SDO

Mija kolejny miesiąc 2013 roku a maksimum słonecznego jak nie było tak nie ma go nadal. Oczywiście nasza gwiazda zawsze generuje jakąś aktywność, ale rozbłyski X nie są spodziewane w najbliższym czasie.

 

Interesująco wyglądał przez chwilę aktywny region oznaczony numerem 1726, ale jedyne atrakcje, jakie nam zapewnił to rozbłysk M1.0, do którego doszło 22 kwietnia 2013 roku około godziny 10:29 czasu uniwersalnego. Nie trzeba chyba dodawać, że to nie jest jakaś nadzwyczajna aktywność. Sam rozbłysk trwał stosunkowo krótko i nie powinien wywrzeć zauważalnego wpływu na nasza planetę.

Plama 1726 posiada konfigurację magnetyczną Beta-Gamma-Delta, która powinna sprzyjać powstawaniu licznych rozbłysków słonecznych. Teraz jednak nie dość, że nie jest skierowana w stronę Ziemi to jeszcze generuje najwyżej rozbłyski C, czyli bardzo słabe. Na Słońcu są tez dwie dziury koronalne, które mogą omieść Ziemię strumieniami wiatru słonecznego, wtedy dojdzie do burzy słonecznej.

Gdy obecne zjawiska solarne nie rozpieszczają różnorodnością pozostaje przeglądać podsumowania takie jak powyższy film pokazujący 3 lata na Słońcu w 3 minuty. Został on wykonany z przekazów z obserwatorium słonecznego Solar Dynamics Observatory zwanego często skrótowo SDO.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kosma

Dziwie sie, ze taki portal

Dziwie sie, ze taki portal pisze takie farmazony:-)
Prosze przypomniec czytelnikom o CHEMTRAILS I HAARP...Ja kazdego dnia widze zmasowane akcje rozpylania smug chemicznych!!! Wiec do cho..ry, jak promienie słoneczne mają w pelni docierac do ziemi???!!!

Przypomne tez te stopniowe przyzwyczajanie nas przed laty i potem do innych klamstw; mialo juz miejsce zreszta nie raz i wciaz z uporem maniaka sie praktykuje; propagandowo przekonywano nas do jednego z najwiekszych kłamstw "naukowych", tj glob ocieplenia...Moj Boze, czy trzeba wielkiej inteligencji, zeby nie zauwazyc,  nie widziec komu/czemu maja słuzyc takie kolejne "doniesienia"?"-).Globaliści (tu: skrzydła ONZ, agedna 21 i inne patałajstwa).

Ciagle na onecie (fuj) i innych takich prostytuujacych sie, czesto ignoranckich wielkich zaleznych portalach pisza redakczyrzyny o aktywnosci/nieaktywnosci slonecznej (bla bla, bla), wciaz wzmianki o grypach (lobbing szczepionkowy) itd...Moglabym wymieniac i wymieniac!!!

Ehhh, Redakcjo, zawodze sie...

 

Portret użytkownika devoratus

Twój post to bełkot, z

Twój post to bełkot, z którego nic nie wynika.
Rozumiem tylko biadolenie, że sięzawiodłaś, ale o co Ci chodzi - nie pojmuję...
 
Co jest niby farmazonem?
Niska aktywność słoneczna?
 
Rozumiem, że posiadasz dane, z których wynika, że aktywność jest wysoka?
Proszę o ich udostępnienie...

 

 

Skomentuj