Aktywność słoneczna pozostaje na niezwykle małym poziomie

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Ostatnio niektóre portale pisały o możliwym wzroście aktywności słonecznej. Sugerowano to ze względu na aktywny region, który pojawił się na widocznej z Ziemi części tarczy słonecznej. Jak się okazało, przewidywania te okazałuy się "niewypałem" 

 

Rejon o którym mowa przez cały swój pobyt po widocznej stronie wygenerował tylko dwa słabe rozbłyski klasy C oraz kilkanaście jeszcze słabszych klasy B. Teraz zaczynamy się przyglądać nowemu regionowi, który obecnie jeszcze znajdują się za wschodnią krawędzią, jednak potencjalnie może być aktywny. 

 

Aktualny wygląd tarczy słonecznej oraz wykres X-ray z ostatnich dni

 

W tym momencie również nie mamy co spodziewać się większej burzy geomagnetycznej, być może za kilka dni pojawi się większa dziura koronalna, jednak na to także musimy poczekać. 

 

 

Źródło: http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/dalszy-ciag-wzglednej-ciszy-na-sloncu

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika david

A mnie sie wydaje że to taka

A mnie sie wydaje że to taka cisza przed burzą .Niezdziwiłbym sie jakby za chwile słońce walneło nas jakąś solidną burzą słoneczną,w połączeniu z tym co dostawalismy przez ostatnie lata zapewniłoby nam niezłe kłopoty.Poczekamy zobaczymy.

 

Portret użytkownika Adam7672

Ja tu widzę rzecz odwrotną.

Ja tu widzę rzecz odwrotną. Cały kwiecień, maj i pewnie czerwiec zanosi się upalny. Czysty skwar- piekło na ziemi, a naukofcy z NASA plecą bzdury o niskiem aktywności słońca. Wię co nas przypala od dobrych 2 miesięcy??? Wg. tego powinno być zimniej niż w 2017r. a jest coraz cieplej.! Tak samo zanikający golfsztrom mający ochłodzić Europe, a jest cieplej niż na pustyni. Przez te upały ilu ludzi już zginęło przez zawały po utonięcia. Mała epoka lodowcowa miała przyjść i jakoś przyjść nie może??? Mówią co innego, a w rzeczywistości jest inaczej.

Portret użytkownika Exart2

Aktywność słoneczna nie idzie

Aktywność słoneczna nie idzie linearnie w parze z temperaturą na Ziemi. Radze zapoznać się z zagadnieniem, zanim zacznie się o nim wypowiadać. Owszem, jedno i drugie są dość powiązane, nie na tyle jednak by móc obserwować bezpośrednie przekładanie się jednego w drugie. Dopiero gdy aktywność zmienia się znacznie w długich przedziałach czasu może, ale też nie musi zaznaczyć się to w temperaturze na Ziemi. Podobnie zresztą i sama aktywność to nie musi być wprost energia cieplna docierająca do Ziemi. Zakres emisji promieniowania jest bardzo szeroki, a te wąskie światło widzialne i ciepło tak na prawdę nie wahają się jakoś znacznie, a już na pewno nie zauważalnie dla laika w trakcie krótkiego cyklu słonecznego. I jeszcze temperaturą na Ziemi rządzi masa innych pośredniczących czynników. Wypadkowa tego wszystkiego, w tym także efektu cieplarnianego daje zauważalne teraz ocieplenie po minionych latach chłodniejszych. Przy znaczącym efekcie cieplarnianym i znacząco malejącej w długim okresie czasu aktywności słonecznej również zaobserwować mogli byśmy znaczne ocieplenie. Jak mówię, jedno wprost z drugiego nie wynika.

Portret użytkownika qwerrr

No właśnie po tych kilku

No właśnie po tych kilku tygodniach upałów też myślałem że 2018 to będzie pustynia, ale odstatnie dni (od kąd piszę ten komentarz) w cieniu jest dość zimno pomimo tego że świeci słońce i jest bezchmurnie.
Swoją drogą to głupia sprawa bo na kilka dni przed ochłodzeniem widziałem dużą liczbę smug kondensacyjnych...

Portret użytkownika tomasz26

księżyc ''led'' jest zaledwie

księżyc ''led'' jest zaledwie 72 km od ziemi ..promiennik ciut wyżej. ,a jak tam z komercyjnymi lotami w rzekomy kosmos były jakieś ,a może przegapiłem?. aż dziw ,że w tak materialistycznym świecie nie zrobili z tego biznesu.

Skomentuj