Aktywność słoneczna powoduje powstawanie wielu rozbłysków klasy M

Kategorie: 

Rozbłysk M2,2 z 28 listopada 2012 - źródło: NASA/SDO

Sytuacja na Słońcu nadal nie przypomina rzekomo trwającego maksimum. Plam jest niewiele, ale kilka z nich zdołało urosnąć do dość dużych rozmiarów i mają na tyle skomplikowaną strukturę magnetyczną, że skutkuje to występowaniem rozbłysków słonecznych.

 

Grupy plam, które są szczególnie aktywne to przede wszystkim region 1620, który bardzo szybko rósł. Przypominało to trochę poprzednie zachowanie regionu 1618. Podobnie jak poprzednik tak 1620 również uraczył nas całą serią rozbłysków klasy C i M, z których największy wystąpił 28 listopada i osiągnął wielkość M2.2

Grupa plam 1620 - źródło: SDO

Region 1620 będzie powoli wychodził z zasięgu Słońca, ale jego konfiguracja magnetyczna, beta-gamma-delta nadal ma potencjał dla wyzwolenia całej serii rozbłysków. Prawdopodobieństwo powstania rozbłysku M to w tej chwili 40% a klasy X około 5%.

Grupa plam 1623 - źródło: SDO

Oprócz regionu 1620 warto wspomnieć również region 1623, ponieważ właśnie wchodzi w widoczną z Ziemi tarczę słoneczną i ma potencjał do przejęcia pałeczki od plamy 1620, wychodzącej z widoku na Ziemię.

Aktualny widok tarczy słonecznej - źródło: SDO

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Krytyczna data dla Ziemi

Krytyczna data dla Ziemi będzie 09-09-2019 r.
EUROPA I INNE KONTYNENTY ZNAJDĄ SIĘ POD WODĄ...
wskutek wojny pomiędzy elitami pozostałej społeczności ludzkiej i Szarakami....
 o przetrwanie... Szaraki złamią umowę daną elitom za wykonanie globalnego ludobójstwa na Ziemi...
 Powodem będzie wprowadzenie nowych technologii energetycznych na Ziemi, zagrażających cywilizacji Szaraków....
Ale większości nas już to nie będzie dotyczyć...
 Jak nie zrobicie sobie wojskowej pobudki w zrozumieniu działającej rzeczywistości

Portret użytkownika david56

To nie zupełnie tak 1620

To nie zupełnie tak 1620 zachodzi ostatnio był długi wybuch i może CME natomiast stosunkowo groźne plamy 1624 i 1625 dały jak dotą wybuchy klasy C1-C2.Wygląda na to że Słońce jest cały czas "pod kontrolą" 

Portret użytkownika brutal

naukowcy nie potrafią

naukowcy nie potrafią odróznić stolca bobra od własnego ta strona jest tępa  jak siekiera z tyłu jest cieżko jak sie niema tematów a wogle pomysłów do pisania artykułów najlepszą wiadomością będzie jak zamkną tą strone  to będą prawdziwe ZMIANY NA ZIEMI pozdrawiam BRUTAL.

Portret użytkownika navajo88

Po prostu nasz naturalny

Po prostu nasz naturalny reaktor jądrowy się rozregulował , a co można teraz zrobić ?????? ,,, a no tylko sobie pisać i pisać i tak aż do nagłej acz niespodziewanej śmierci , na razie to wszystko się jeszcze jakoś trzyma przysłowiowej kupy ale kto wie może nadejśc ta wiekopomna chwila i nastąpi wielkie bum !!!!!!!! , a wtedy nie będzie zmiłoj się panie !!!!!!!
J.M.H

Strony

Skomentuj