Aktywność Słońca znacząco zmalała - czy nadciąga minimum słoneczne i globalne oziębienie?

Kategorie: 

Źródło: NASA

Od początku 2017 roku na Słońcu zaobserwowano tylko kilka niewielkich plam słonecznych. Trwa wielka flauta i astrofizycy zaczynają sugerować, że jeśli się to wkrótce nie zmieni, możemy nawet doświadczyć okresu znacznego ochłodzenia klimatu, który niektórzy nazywają nawet mianem małej epoki lodowcowej.

Zwykle liczba plam słonecznych wzrasta i maleje w cyklu wynoszącym około 11 lat. W międzyczasie dochodzi do wzrostu i stopniowego osłabienia aktywności Słońca. Wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku, należy oczekiwać raczej minimum cyklu.

 

Dla porównania w tym roku w ciągu pierwszych 10 dni zupełnie nie było plam, a w całym 2016 roku takich dni bez plam było 32. Za to w 2015 nie było ani jednego dnia w trakcie którego na widocznej tarczy słonecznej nie znajdowała się żadna plama.Ostatni raz podobna seria bez plam miała miejsce w maju 2010 roku, przed poprzednim głębokim minimum słonecznym.

Jedenastoletni cykl, zwany także cykl solarny zwykle charakteryzuje się okresem dość szybkiego czteroletniego wzrostu liczby plam słonecznych, a następnie około siedmioletniego okresu ich spadku. Długość cyklu oczywiście nie wynosi równe 11 lat i w XVIII-XIX wieku, jego długość wynosiła od 7 do 17 lat, a w XX wieku średnio 10,5 lat.

 

Należy pamiętać, że mimo iż od czasu do czasu znikają plamy słoneczne, aktywność naszej dziennej gwiazdy nie zanika wtedy całkowicie. Dowodem na to są zorze polarne, do których nadal dochodzi. Zwykle w takim okresie odpowiadają za to emitujące strumienie plazmy dziury koronalne, które poprzez zwiększenie prędkości docierającego do Ziemi wiatru słonecznego, są w stanie doprowadzić do sporej burzy magnetycznej.

Ponadto, podczas minimum słonecznego, heliosfera, czyli ochronny kokon magnetyczny wokół Układu Słonecznego, kurczy się, a tym samym przestrzeń międzygwiezdna przybliża się do Ziemi. Skutkiem tego promieniowanie kosmiczne penetruje nasz system planetarny z większą łatwością. Może to nieść negatywne konsekwencje dla astronautów, a nawet pasażerów samolotów rejsowych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika witek

oziębienie klimatu sprzyja

oziębienie klimatu sprzyja magom więc świadomie do tego dążą min. rozpylając chemtrails, masoneria i rewolucje największe sukcesy miały w okresie minimum słonecznego, łatwiej wtedy kontrolować populacje bo potrzebuje energii

Portret użytkownika vito

,,Sami naukowcy do dziś nie

,,Sami naukowcy do dziś nie wyjaśnili co mogło być przyczyną tak rekordowej plamy"   ????!!!!  Jakie dziury, jakie plamy ? Przeciez widac gołym okiem , że Słońce już nie jest tylko gazową kulą lecz stało się jakby planetą. Przechodzi w inny wymiar z ciała gazowego w stałe !!!

Portret użytkownika mijo

No to parchy będą teraz

No to parchy będą teraz oprócz powietrza handlować/reglamentować za ciężki grosz wodę pitną. Dobrze wiadomo co robią w Izraelu Paletyńczykom. Zatruli im ujęcia wody i każą kupować od siebie. To samo izraelskie firmy już próbuja robić w Polsce, sondują przejęcia firm obsługujących sieci wodociągowe oraz firmy sprzedające wodę butelkowaną. Nie pozwólmy byśmy stali się "Paletyńczykami" we własnym kraju.

Portret użytkownika keri

W styczniu 2014 było 26

W styczniu 2014 było 26 rozbłysków (co najmniej klasy M) w tym X1.2,

w lutym 2014 były 42 rozbłyski (co najmniej klasy M), w tym gigantyczny X4.9,

W całym 2016 roku było 16 rozbłysków, tylko klasy M, dwa razy zakończone koronalnym wyrzutem masy (hehe, no jak to zabrzmiało Biggrin , jakby co, to ja o Słońcu Biggrin )

Ostatni rozbłysk na Słońcu był 29.11.2016.

Jutro i pojutrze ma być burza magnetyczna G1.

Strony

Skomentuj