Aktywność Słońca nieznacznie zmalała

Kategorie: 

nasa.gov

Wiatr słoneczny nadal się wzmaga i sięga już około 450 km/s. Możliwy jest wzrost presji na ziemską magnetosferę co będzie skutkowało efektownymi zorzami w obszarach podbiegunowych. Aktywność samego Słońca pozostaje na niewielkim poziomie.

 

Mieliśmy do czynienia z jednym rozbłyskiem klasy B. Plama oznaczona numerem 1183 zmniejsza się a grupa plam 1184 pozostaje w północnej hemisferze gwiazdy. Plama 1185, któa równiez jest ulokowana w północnej hemisferze wydaje się ograniczac wzrost a jej magnetyczne sygnatury wykazują znacznie mniej skomplikowaną strukturę.

 

Stary region plam 1175 powrócił na widoczną z Ziemi stronę w okolicę wschodniej części Słońca. Widoczne są tam nowe małe punkty wewnątrz grupy plam.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj