Kategorie:
Procesy zachodzące w głębi superwulkanu Yellowstone z pewnością interesują nie tylko ludzi ze Stanów Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Gdyby ten gigantyczny wulkan rozpoczął erupcję zmieniłby wyraźnie znany przez nas świat.
Eksperci z University of Utah prowadzą bardzo dokładne pomiary tego superwulkanu. Znajduje się tam sieć stacji sejsmologicznych, który są odpowiedzialny za śledzenie każdej aktywności w Parku Yellowstone. Naukowcy regularnie publikują comiesięczne raporty dotyczące wyników obserwacji.
Kolejny raport na temat aktywności sejsmicznej w rejonie superwulkanu Yellowstone dla kwietnia 2016 roku, informuje, że przez cały miesiąc miało miejsce 53 różnych trzęsień ziemi.
Najsilniejsze z nich miało miejsce 23 kwietnia, a jego siła osiągnęła 2 stopnie w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się około 5 km od basenu gejzeru Norris. Dodatkowo 17 kwietnia zarejestrowano serię 11 trzęsień ziemi o wielkości około 1,5 stopni, które wystąpiły 10 km od basenu gejzeru West Thumb.
Ponadto warto zwrócić uwagę, że obserwuje się nadal stałe podnoszenie powierzchni ziemi w północnej części kaldery Yellowstone. Ta niepokojąca tendencja pojawiła się od początku 2016 r.
Źródło:
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze |
Komentarze
pozdrawiam, Ania
Skomentuj