Aktywistom Greenpeace, którzy napadli na rosyjską platformę wiertniczą, grozi 15 lat łagru

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Działacze organizacji Greenpeace nie mogą wyjść w szoku, że rząd rosyjski zamiast przestraszyć się ekoterrorystycznych sztuczek prezentowanych przez chuliganów nazywających się ekologami, po prostu odpowiedział przemocą, aresztował statek, którą poruszała się grupa napastników a ich samych planuje osądzić jak piratów z Zatoki Adeńskiej.

 

Piractwo to poważny zarzut zagrożony w Rosji piętnastoletnim wyrokiem w łagrze. Takie realne perspektywy jawią się międzynarodowej załodze statku "Arctic Sunrise", który 18 września tego roku uczestniczył w próbie zdobycia platformy wiertniczej należącej do Gazpromu. Wśród zatrzymanych aktywistów jest też jeden Polak, Tomasz Dziemiańczuk. Greenpeace twierdzi, że zaatakowano się na platformę, ponieważ ich zdaniem eksploatacja złóż w Arktyce jest niebezpieczna. 

 

Okazuje się, że tym rzekomym ekologom dosyć łatwo uwierzyć jednocześnie w globalne ocieplenie, które nieuchronnie roztopi Arktykę i w to, że eksploatacja tamtych zasobów jest niebezpieczna ze względu na niskie temperatury. Czyli Arktyka będzie topnieć lub nie w zależności od potrzeb. W całej Europie odbywały się dzisiaj protesty „Jestem jednym z trzydziestu”. Jak można zobaczyć w telewizyjnych migawkach nawet wśród Polaków nie brakuje chętnych do poparcia dla tego typu agresywnych zachowań.

 

W Unii Europejskiej najwyraźniej panuje jakieś dziwne przekonanie, że Greenpeace jest ponad prawem i może wszystko łącznie z piractwem, a każdy kto jest przeciw nim jest przeciwko matce Ziemi, czyli oczywiście jesteś faszystą. To typowe uproszczenie stosowane często przez miłośników lewicowych totalitaryzmów.

Z holenderskiej siedziby Greenpeace wychodzą komunikaty pełne zdumienia, że rząd jakiegoś kraju nie pada na kolana w obliczu ich działań, tylko zwalcza je. Oczywiście zażądano uwolnienia statku i załogi, a zarzut piractwa uznano za aburdalny. Interwencję służb rosyjskich porównano do wysadzenia statku "Rainbow Warrior" w Nowej Zelandii, ponieważ zamierzał oprotestowywać francuskie testy nuklearne. W całą awanturę włączy się teraz rząd holenderski, który już zażądał uwolnienia zatrzymanych. Rosjanie twierdza, że postępują według swojego prawa a podejrzani o piractwo je złamali.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Husky Man

"Chcącemu nie dzieje się

"Chcącemu nie dzieje się krzywda" - jeśli pod przykrywką ekologii uprawisz piractwo to wiedz, że poważne państwa nie będą tego tolerować.
 
A ekoterroryści z  Greenpeace są głupi skoro nie wyciagneli wniosków z zatopienia statku Rainbow Warior...

Portret użytkownika Zenek

Rosjanie zatrzymali

Rosjanie zatrzymali eko-bandytów dążących do siłowego przejęcia platformy wiertniczej i jak można było się tego domyśleć ze wszystkich stron dobiegają wrzaski "medrców narodu" "zatroskanych" bandytyzmem rosyjskich pograniczników jacy zaaresztowali wrogi statek zapominających iż w takich przypadkach sami sugerują zwyczajne taranowanie wrogich a zagrażających im okrętów co widać w masach filmów z hollywood. Podwójna moralność?

Portret użytkownika Czytelnik

Kto finansuje

Kto finansuje Greenpace? 
Odpowiedź - finansuje to masońska wierchuszka - min. rodziny Rockefeler i Rotchild.  Ci sami, którzy finansowali Hitlera, a wcześniej Lenina i rewolucję bolszewicką w Rosji. 
W Polsce niejaki George Soros finansuje Fundację Batorego, fifnansuje ugrupowania pederastów, sodomitów, ich marsze itp.

Portret użytkownika michu

ekoterorysci? admi sie

ekoterorysci? admi sie zagalopowal czasem szoku jak wspiera dzialania Rosji ktora obecnie kreuje sie jako obronca pokoju i demokracji a jeszcze kilka lat temu prowazila kilka wojen mordujac ludzi ktorzy walcza o wolnosc, pewnie nadal morduja ale o tym swiat  sie nie dowie. Przy okazji jest to jeden z najwiekszych trucicieli naszej planety niszczac ekosystemy w imie zysku.... a nastepnie teroryzuje / manipuluje inny słabsze gospodarki w celu zwiekszenia swoich plywów.
Jako jeden z najwiekszych producentow broni ktora sprzedaje na calym swiecie jest posrednio odpowiedzialny za smierc milionow ludzi. Zreszta podobnie ja USA, Francja, Wielka Brytania i wiele innych krajow kreujacych sie jako obroncy wolnosci i pokoju.
Widze ze niektorzy zapomnieli skad sie wzielismy na tej planecie 
Ekolodzy dziękuje wam ze caly czas przypominacie jak jestesmy samolubni i doczego jestesmy stanie sie posunac dla checi zysku.

Portret użytkownika Zuzanna

Beznadziejny artykuł i

Beznadziejny artykuł i beznadziejne komenarze. Łatwo klepać w klawiaturę pierdoły, ciekawe kto z Was miałby jaja, żeby pojechać do Rosji i przeciwko czemuś protestować. Zamiast popierać odważnych ludzi, którym się chce narażać tyłek w naszym interesie, to same obelgi. A ja uważam, że nie można tak eksploatować Ziemi do ostatniej kropli ropy, a już na pewno nie w miejscu tak cennym przyrodniczo jak Arktyka.

Portret użytkownika SSak

zostaw moją torbe w spokoju

  • zostaw moją torbe w spokoju chyba ze chcesz po cmokać bo pojechać  do rosji to aż takim głębem być,turystyka eko hehe ekologia to jest biznesik ot i co A by wydobycie ropy się nie opłACAŁO to odstaw pojazd, kup miesięczny i się wozić można ,można ale hipokrytów nie brakuje  .aktywiści to nie swiadome narzedzia korporacji , admin natomiast nie sugerował się interesem korporacji ale nie którym powieki opadły aż zwieracze popuściły  bo to rosja 
Portret użytkownika SSak

Kto mieczem wojuje ...

Kto mieczem wojuje ... pamietacie przysłowie nie a nieboraki zielonego groszka myśleli że jak się kończy to polityka a aktywiści tego tworu są zmanipulowanym towarzystwem Pajace  Pewnie jeszcze przez zachodnich nafciaży sponsorowane to bardziej jest agenda przemysłowa .Toć to bohaterowie z lunaparku czy wiecie ile kosztuje męstwo na ten przykład krzyż waleczny ok 100 złotych na targu nie wiem jaki kurs jest ale mnie na bohaterstwo to  raczej nie wygłąda to tyczy sie tyż tych 18 stacji krzyżowych crusadero polityką się bawili od polityki uciekli i tyle A może i to prawda że nie zgineli są gdzieś na kaukazie ,flagą  ich teraz jest  wzorowana na  sodomi równości 

Portret użytkownika jestemtu

@anonim Ty od tych

@anonim
Ty od tych ekoterorystów jesteś pewnie.
Możesz wyjaśnić dlaczego nie manifestujecie w Zatoce Meksykańskiej?
W Japoni przy elektrowni atomowej, która zatruwa ocean?
Gdzie jeszcze wrzuciliście tonowe głązy do wody po za Polskim wybrzeżem?
Skąd dane o 1000 zabitych przez dym z elektrowni węglowych w Polsce?
 
Albo nie, bo zasypiesz mnie 1000 agrumentów tak poważnych jak globale ocipienie.
ocieplenie Smile

Portret użytkownika eSeNTe

Witam. Wypowiadam się po raz

Witam. Wypowiadam się po raz pierwszy, kto wie czy nie ostatni;)
Czytam artykuły na tej stronie od jakiegoś czasu, w przybliżeniu ciężko określić konkretną datę, jak wiadomo jedne mniej, inne zaś bardziej dogłębnie, gdyż co logicznym mogłoby się wydawać, ze względu na chęć zagłębienia się w temat, który faktycznie mnie intryguje i zmuszą do drobnej "PAUZY", mającej na celu proste, stare i sprawdzone, czyste ZASTANOWIĆ SIĘ... ekhm. No. Pomijając formalności, przejdę, o ile to nie potrwa za długo {czyt. Wolne myśli metodą prób i błędów}, do sedna sprawy. Jasnym się powinno na wstępie wydawać, iż zawarte tutaj treści nie pokrywają się do końca z programem telewizyjnym o chyba jakoś godzinie dziewiętnastej. Pewności nie mam {czyt. nie interesują mnie treści medialne narzucone odbiorcy}, aczkolwiek zdaję sobię sprawę ze struktur udanego medialnego "SZOŁ". Jak to ktoś, jak mniemam lecz to moje prywatne zdanie, SZALENIE INTELIGENTNY powiedział, Problem-reakcja-rozwiązanie. To tyle na ten temat. Więc jeśli chodzi o moje prywatne zdanie to niech napisze dwa słowa. Warto przysiąść i się zastanowić, ja 5min staram się traktować jak ostatnie by więcej z czasu czerpać. Sedno wróciło. Więc czytałem te artykuły i czytałem i tutaj dziś ten wywarł na mnie wrażenie. Wcześniej były informacje, ostrzeżenia, cała ta i tamta strona medalu, ale nie pamiętam trzeciej. A tu jeee...BUT!!! Każdy jest inny ale z doświadczenia, mam nadzieję, że się nie mylę, istnieją ludzie wyparci przez społeczeństwo, jednak nie nienawidzący ich, za to, którym bardziej jest ich szkoda. Nie czuje się lepszy ani gorszy poza chwilami słabości, ale każdy jakieś tam swoje ma. wi ęc do tych właśnie powiem... To brzmi jak przejrzyste, jasne, klarowne WEZWANIE!!! Ale bez ekscytacji, ja po przeczytaniu skrótu artykułu to przemyślałem, co skloniło mnie do małej wypowiedzi. Tylko jak tu porzucić te wszystkie dobra materialne, moje ciuchy, komputer, playstation czy choćby nawet, co zauważyłem mały szkopuł, tzw dziure w całym, a może i błędnie interpretuję to małe powiedzonko... ALE, co dotyczy może nielicznych, albo licznych, nie wiem, zwolenników GREENPEACE, którzy swoje małe zwierzątko, słodką zabaweczke pod choinkę, traktuja na równi z 50" plazmą czy 3D, Nie ważne z czym, ale na równi z pustą martwą maszyną, życie weryfikuje kiedy piesek przestaje szanować właściciela i stawia mu na dywan węgorza na parze... Niestety,nagle słodziaczek z przeszklonymi ślepiami tęskni za dobrymi chwilami zza metalowej siatki pośród innych takich jak on. W skali światowej podejrzewam, że to całkiem spora liczba, piesków takich jak on. Sedno w tym by nie porywać się z motyką na galaktykę, przynajmniej według mnie, bo historia nie raz pokazała, że to może zakończyć się klęską. I nikt nie mówi, że to źle, pamięć o NICH przeżywa jako o wojownikach o wolność i prawdę. Śmieszne brzmi ale jak sądzę ten świat to coś więcej. Być nie mieć, sobą być, a cała reszta wypełni drogę.
Praca nad sobą nakierowuje żagle na właściwy tor, Pierwszy krok, a ukarzą się schody... Małymi krokami, sam świata nie zmienię, ale wierzę, że poruszę umysł, który tego dokona. Tak jak sądzę, całkiem prawdopodobne powiedział PAMIĘCI naszej LPC Tupac Amaru Shakur. Rest In Paradise. I ośmielę się dodać, że odnośnie jego twórczości, o czystym, naturalnym talencie i takim wieku, zresztą przez zapewne całe przeżyte życie, wykazywał się wszechstronnością w wielu dziedzinach życia, powiem... ŁAŁ! Szacunek! /i jeśli to czytasz to !!!DZIEKÓWA, 5!!! ;o). A tak wogóle to Jawnie trzeba temat poruszyć. Wypowiadajcie się i jeśli ktoś tu dotrwał to powiem tylko, że doceniam, i na koniec dodam: Z Fartem, Zdrowia i POKÓJ V
 
PS: Pozdrawiam Ferdka.. "Jest dobrze, jest dobrze ale nienajgorzej jest"
     A jeszcze jedno, oczywiście jeżeli mogę tutaj reklamę robić bo wiadomo jak to jest z tymi prawami i w OGÓLE i w szcze GÓLE, to Grabowskiego Andrzeja polecam również utwór "Czasami". ELO
 
Siebie nie zmienię, na nic tego nie zamienię...  HAPPY NEW ERA! ...
Wpieprzyłem gdzieś zapałki, ma ktoś przypalić?:)))))))))))

Strony

Skomentuj