Aktualizacja sytuacji na Słońcu

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Po ostatnim lekkim wzroście aktywności słonecznej znowu nastał czas zupełnej ciszy, która jednak szybko może się skończyć

Jak informowaliśmy jakiś czas temu nowy cykl słoneczny powoli się rozpoczyna, przemawiały za tym różne fakty min. Wzrost ilości plam słonecznych czy też zmiany pola magnetycznego. Dwa tygodnie temu na naszej dziennej gwieździe pojawił się rejon który wygenerował rozbłysk bliski klasy M czyli najsilniejszy od ponad roku, co nas czeka dalej? 

 

Aktualna sytuacja na tarczy słonecznej

 

W ciągu najbliższych miesięcy możemy liczyć na wzrost aktywności, powinny pojawiać się nowy aktywne rejony generujące coraz silniejsze rozbłyski, jednak na te najsilniejsze jeszcze trochę poczekamy. Dodatkowo wciąż będą pojawiać się dziury koronalne powodujące burze geomagnetyczne a co za tym idzie pojawi się szansa na zorzę polarną w naszym kraju. Jeżeli będzie istniała taka szansa poinformujemy o tym zdarzeniu. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23
Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Skomentuj